Tento ovládač od TV už nestratíte, Sony ho spojilo s prenosným reproduktorom

ZDROJ | Sony

Už aj dizajnéri v Sony majú zrejme plné zuby miniatúrnych diaľkových ovládačov, ktoré sa neustále strácajú medzi epedami v gauči. Vytvorili preto obrovský ovládač spojený s prenosným reproduktorom.

Novinka od Sony s nie veľmi intuitívnym názvom SRS-LSR200 vyzerá na prvý pohľad ako štýlové prenosné rádio. V skutočnosti však ide o prenosný reproduktor, na ktorého vrchnej strane sú umiestnené tlačidlá na ovládanie akéhokoľvek TV, nielen tých od spoločnosti Sony.

ZDROJ | Sony

Aj keď tento obrovský ovládač v domácnosti určite nestratíte, v skutočnosti to nie je ten primárny problém ktorý má SRS-LSR200 riešiť. Určený je primárne pre obyvateľov väčších domov, ktorí chcú počúvať obsah prehrávaný na telke aj mimo pohodlia obývačky, napríklad v kuchyni, garáži alebo aj na záhrade.

ZDROJ | Sony

Kľúčovým prvkom tohto čudesného hybridu je základňa s optickým pripojením a 3,5-milimetrovým slúchadlovým jackom na zadnej strane.

Pozrite siSony Xperia 5 – konečne pozitívne prekvapenie z Japonska

Základňa samozrejme slúži aj na nabíjanie vstavanej batérie s 13-hodinovou výdržou, no taktiež na bezdrôtový prenos zvuku z televízora. Zariadenia medzi sebou komunikujú na frekvencii 2,4 GHz.

ZDROJ | Sony

O ozvučenie sa postará dvojica 2 W reproduktorov doplnená o stredový „hlasový“ reproduktor. Tento názov nesie vďaka tomu, že za pomoci spomínanej dvojice, ktorá sa postará o potlačenie šumu, dokáže údajne celkom autenticky imitovať ľudský hlas.

Pozrite siVyskúšali sme prvú mini LED telku TCL 65X10 s Onkyo soundbarom

Reproduktor okrem toho odolá aj špliechajúcej vode, čo okrem odolnosti proti domácim elementom znamená aj to, že by ste teoreticky mohli bez obáv umyť aj jeho biely povrch vodou. Váži pritom len 630 gramov.

ZDROJ | Sony

Sony SRS-LSR200 bude na japonskom trhu dostupný od 22. februára v prepočte za zhruba 169 eur. Keďže ide o produkt určený pre veľmi špecifickú skupinu používateľov, jeho predaj na našom trhu očakávať nemôžeme. Väčšina televízorov však už našťastie disponuje technológiou Bluetooth, vďaka čomu môžete SRS-LSR200 u seba doma imitovať aspoň pomocou bezdrôtových (a pokojne aj vodeodolných) Bluetooth reproduktorov.

ZdrojSony,Engadget

Komentáre k článku