Vieme ako pohodlnejšie platiť cez appku VÚB Mobil Banking

Ak ste klientom VÚB banky, máte to ľahké. Zdá sa totiž, že práve táto banka počúva vaše želania naozaj pozorne. Aktualizovaná aplikácia VÚB Mobil Banking prináša niekoľko zaujímavých noviniek a vylepšení. Viete, že teraz si už môžete nahrať do appky celú faktúru v PDF a jednoducho ju uhradiť? A nielen to.

Bankové aplikácie sú v súčasnosti omnoho vyspelejšie, ako keď pred rokmi prichádzali do nášho života. Vtedy bolo všetko zdĺhavejšie a ponuka služieb oveľa skromnejšia, ako je to v súčasnosti. Dnes väčšina z vás vstupuje do sveta digitálneho bankovníctva cez smartfón. Je to oveľa pohodlnejšie a vďaka moderným technológiám overovania totožnosti aj bezpečné.

Pozrite siVÚB vás automaticky rozpozná, ak voláte Kontaktné centrum. Ako je to možné?

Tí najlepší nespia na vavrínoch a rozširujú možnosti využitia svojich aplikácií. Aplikácia VÚB Mobil Banking, ktorá je mimochodom víťazom našej ankety NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA ROKA 2019, nedávno vylepšila šikovnú funkciu Scan & Pay. Keď vám príde faktúra napríklad e-mailom, môžete si ju teraz priamo otvoriť v aplikácii. Stačí kliknúť na ikonku VÚB Mobil Banking v zdieľaní.

Následne ste vyzvaní, aby ste sa prihlásili do appky. Faktúra sa vám objaví v režime Scan & Pay a vy si môžete vybrať, či chcete naskenovať IBAN, alebo QR kód. Po naskenovaní (presunutí vysvietenej plochy displeja) nad kód či IBAN sa ihneď zobrazia údaje k platbe v aplikácii. Potom stačí faktúrku len uhradiť. Jednoduché a rýchle, toto sa tvorcom appky naozaj podarilo.

Funkciu Scan & Pay mimochodom vždy nájdete v menu aplikácie Platby > Scan & Pay, samozrejme môžete si ju vybrať aj z menu Rýchleho prístupu a nájdete ju aj na obrazovke pred samotným prihlásením sa do aplikácie. Ponúka tri možnosti uhradenia faktúr: cez QR kód, Čiarový kód, alebo IBAN.

Priamo vo funkcii Scan & Pay po novom nájdete vpravo dole aj ponuku Nahraj z knižnice. Tá sa vám zíde, ak máte odfotenú faktúru už vo vašej galérii. V galérii ju ľahko vyhľadáte a systém sa postará o bleskurýchle načítanie niektorého z podporovaného kódu (QR, čiarový, IBAN). Vyhľadávacie okno vás pri snímaní vždy naviguje a následne len oskenujete kód. Ak chcete faktúru uhradiť, otvorí sa vám obrazovka Prevod na účet s predvyplnenými údajmi vrátane IBAN-u. Pred samotnou platbou si však údaje vždy pozorne prekontrolujte. V našom prípade však načítavanie údajov fungovalo 100-percentne.

Ak používate iPhone, nebudete môcť využiť funkciu rozpoznávania IBAN z textu či obrázku, nenačítate ani QR kód uložený v galérii. Toto obmedzenie súvisí s tým, že iOS je uzavretý systém a na rozdiel od Androidu niektoré možnosti jednoducho nepovolí. Z ostatných miest, kde môže byť QR kód uložený (súbory, e-mail) je táto možnosť dostupná.

Pozrite siVÚB zase vylepšila svoju bankovú appku, niektoré funkcie prekvapia

Poteší vás aj kopírovanie IBAN čísla odkiaľkoľvek. Stačí si len IBAN vysvietiť a údaje zdieľať.

Pri zdieľaní stačí opäť vybrať ikonu aplikácie VÚB Mobil Banking a ihneď môžete po prihlásení sa do aplikácie na uvedený účet zaslať sumu, akú chcete. Je to mimoriadne návykové, doslova otvárate IBAN priamo vo vašej bankovej aplikácii bez toho, aby ste ho museli najskôr skopírovať, vyhľadať aplikáciu a následne zadávať platbu.

Máte aplikáciu VÚB Mobil Banking? Vyskúšajte si jej nové funkcie. Sú naozaj smart a hlavne, majú praktické využitie v reálnom živote. Platenie faktúr, alebo ich zdieľanie je teraz oveľa pohodlnejšie a vy máte istotu, že ste sa stopercentne v tom množstve čísel nepomýlili.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom VÚB banka.

Komentáre k článku