Viete, ako nájsť stratený smartfón? Nájsť sa dá Android aj iPhone

Strata či nebodaj krádež smartfónu je skutočne nepríjemným zážitkom. Ak však viete využívať váš smartfón naplno, je tu celkom vysoká šanca, že sa vám ho podarí opätovne nájsť. Postup ako na to je skutočne jednoduchý bez ohľadu na to, či používate práve smartfón s operačným systémom Android alebo iOS.

Základom pre nájdenie strateného alebo odcudzeného smartfónu je prevencia. Ak ste váš smartfón ešte nestratili, existuje zopár nastavení, ktoré by ste si mali pri čítaní tohto článku vo vašom smartfóne pre istotu skontrolovať.

Kde, čo a ako skontrolovať v prípade smartfónov s operačným systémom Android (vrátane smartfónov Samsung, ktoré sa v tomto mierne líšia), sme pre vás zhrnuli a aktualizovali pre najnovšie verzie tohto operačného systému v stručnom návode „Ako nájsť stratený Android?“. Tento článok vám rovnako pomôže, ak už ste váš smartfón stratili a pokúšate sa o jeho nájdenie.

Podobný postup platí aj pre majiteľov smartfónov s operačným systémom iOS. Apple od pôvodnej publikácie nášho návodu „Ako nájsť stratený iPhone?“ svoj systém vyhľadávania zariadení mierne upravil a vylepšil. To isté sme preto urobili aj s našim návodom, ktorý vás teraz prevedie od úvodných nastavení, cez samotné hľadanie a snáď až po úspešné nájdenie strateného zariadenia.

Šanca na nájdenie strateného smartfónu sa pritom postupne zvyšuje. Zariadenia od Apple, ale aj zariadenia Samsung Galaxy, už po novom vzájomne komunikujú aj v prípade, že sa ich majitelia v skutočnosti nepoznajú. Váš smartfón teda môže automaticky použiť na odoslanie svojej aktuálnej polohy akýkoľvek novší iPhone, Mac či Samsung v okolí.

V prípade spomínaných zariadení Samsung Galaxy sa k tomu navyše pridáva aj najnovší Samsung Galaxy SmartTag, šikovný prívesok, ktorý neslúži iba na lokalizáciu zariadení, na ktorých je pripnutý, ale vďaka integrovanému hardvérovému tlačidlu aj na nájdenie vášho smartfónu. Nový SmartTag pre vás aktuálne v redakcii naplno testujeme.

Pozrite siSamsung Galaxy Buds Pro – sú toto ešte lepšie hrajúce fazuľky?

Testovanie prívesku SmartTag však nie je dôvodom, prečo vám pripomíname naše staršie návody pre hľadanie strateného smratfónu. Dôvodom je náš nový seriál, v rámci ktorého vám v roku 2021 budeme každú stredu pripomínať tie najzaujímavejšie, najčítanejšie a najdôležitejšie články, ktoré sme na TECHBOX.sk v priebehu rokov publikovali.

Komentáre k článku