Vieme, prečo si zamilujete Motorolu moto g9 plus

Hovorí sa, že nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci, ale v prípade moto g9 plus tento bonmot očividne neplatí. Práve tento model od Motoroly máme v redakcii niekoľko týždňov a sami sme veľmi milo prekvapení, čo vydarený smartfón ponúka.

Motorola posledné mesiace neprestáva udivovať a na trh priniesla niekoľko zaujímavých modelov. Od veľkolepého návratu Motorola razr, cez smartfón s 5G podporou Motorola Moto g 5G plus až po Motorolu moto g pro s dotykovým perom v tele. Ponuka je široká a na svoje si príde rovnako dobre nenáročný, ako aj profesionálny používateľ.

Moto g9 plus sa môže pochváliť perfektnou cenou v pomere s výbavou a vlastnosťami telefónu. Značkový výrobca Motorola tu ponúka zariadenie so 6,8-palcovým FHD+ displejom, 64 Mpx systémom štyroch kamier s podporou AI, čipsetom Qualcomm Snapdragon 730G, 128 GB internou pamäťou a 30 W TurboPower nabíjaním. Ostane nezodpovedaná jediná otázka: Koľko za to všetko pýtajú? Nebudeme vás napínať, za tento skvelý mobil zaplatíte len 229 eur!

Pýchou moto g9 plus je jeho 6,8-palcový Max Vision FHD+ displej s rozlíšením 1 080 x 2 400 px a jemnosťou zobrazenia 386 ppi. Zaberá takmer celú prednú stranu, s minimálnymi rámčekmi a výrezom na selfie fotoaparát. Pomer obrazovky k telu je 89,4 %, čo je naozaj solídna hodnota.

Pozrite siS Motorolou moto g9 plus budete kráľom – nielen vďaka štyrom foťákom

S technológiou HDR10 získate realistické farby s vylepšeným jasom a kontrastom. Ich kvalitné podanie si vás rýchlo získa už po niekoľkých pozretiach videí na YouTube.

Ďalšie plusy od nás získava obrazovka za pomer strán 20:9. Je vynikajúci nielen na pozeranie širokouhlých videí a pri hraní hier, ale aj v režime na výšku. Zobrazí sa vám tam jednoducho viac obsahu ako pri štandardnom pomere. Oceníte to napríklad pri čítaní nášho webového portálu, ale aj pri četovaní.

My UX prináša praktické rozšírenie Androidu bez toho, aby spomaľovalo systém a menilo jeho funkčnú ideu.

Motorola moto g9 plus beží na operačnom systéme Android 10 so softvérovou nadstavbou My UX (Moje používateľské prostredie). Práve vďaka tejto funkcii si upravíte smartfón podľa potrieb. Rôzne gestá si viete aktivovať na najviac využívané funkcie a aplikácie.

Napríklad fotoaparát si dokážete otvoriť dvojitým stlačením vypínača ON/OFF. Navigáciu v telefóne môžete vykonávať pomocou jednoduchých gest, ale ak ste zvyknutí na klasické, nie je problém zmeniť ju na ovládanie troma tlačidlami. Snímka obrazovky? Zvoľte si možnosť na zachytenie screenshotu dotykom troch prstov. A takto môžeme pokračovať ďalej.

Veľmi obľúbenou aplikáciou je Moto Gametime. Vďaka nej sa môžete nerušene venovať hrám a mať z nich ešte realistickejší zážitok. Zablokujte si nežiadúce vyrušenia a naplno sa venujte dobre rozbehnutej hre.

Pozrite siMotorola Moto G 5G Plus spája nespojiteľné, podporu 5G sietí s 2-dňovou výdržou

My UX obsahuje obľúbené Moto akcie a praktickú Moto obrazovku. Tá ponúka náhľady podrobností doručených hlásení a množstvo ďalších funkcií, ktoré si nastavíte podľa svojho gusta, vrátane zaujímavých zvukových vylepšení na pozeranie filmov či počúvanie podcastov.

Moto g9 plus má integrovanú pamäť s kapacitou 128 GB, ktorá je rozšíriteľná o ďalších 512 GB pomocou microCD. To je spolu neskutočných 640 GB! Kde sú tie časy, keď sme mali takýto externý hard disk, na ktorom boli uložené všetky životne dôležité dáta vrátane rodinných fotografií a videí?

Doba sa výrazne zmenila a vy tak máte k dispozícii štedrý priestor už v základe, aj bez toho, aby ste museli kupovať externú pamäť. Miesto v hybridnom slote radšej využite na druhú SIM od alternatívneho operátora a ušetrite aj na stále pomerne drahých poplatkoch.

64 Mpx systém štyroch kamier s podporou AI sa postará o profesionálne vyzerajúce fotografie.

Motorola moto g9 plus ponúka štandardnú konektivitu (LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 5, NFC) a pozičné systémy (GPS, Glonass a Galileo). Zariadenie sa nabíja a synchronizuje cez USB-C port, je vybavené 5 000 mAh batériou s podporou rýchlonabíjania. Nechýba 3,5 mm audio jack a FM rádio. Technológiu NFC môžete využívať na bezkontaktné platby, ale aj na pohodlné zdieľanie kontaktov či fotografií s inými zariadeniami.

Bezpečnosť vašich údajov a dát má na starosti snímač odtlačkov prstov, ktorý je prakticky zabudovaný do kombinovaného tlačidla ON/OFF na pravej strane zariadenia. Spoľahlivo a rýchlo však funguje aj odomykanie tvárou, ktoré si určite aktivujete aj vy.

Moderný spôsob komunikácie a ovládanie smart domácnosti umožňuje špeciálne hardvérové tlačidlo pre Google asistenta na ľavej strane telefónu. Hlasový asistent dokáže odpovedať na vaše otázky bez toho, aby ste museli napísať čo len jedno písmeno.

O perfektnom systéme štyroch fotoaparátov, výkonnom procesore Qualcomm Snapdragon 730G, umelej inteligencii a veľkej kapacite batérie sme už písali v samostatnom článku.

Ako vidíte Motorola moto g9 plus toho ponúka naozaj dosť. Ak sa vám moto g9 plus páči, spolu so silikónovým obalom a 30-wattovou nabíjačkou TurboPower si ju môžete kúpiť za odporúčanú cenu 229 eur.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku