Vieme ako využiť 10 GB dát od Orange naplno!

ZDROJ | pixabay.com

V dnešnej dobe dátovej túžime po väčšom množstve dát, ideálne za čo najlepšiu cenu. Orange na žiadosti zákazníkov reaguje novou službou Prima Dáta, v rámci ktorej ponúka 10 GB dát za 10 €. Pozreli sme sa, čo si s takouto porciou viete užiť.

Nástup 3G a neskôr 4G sietí úplne zmenil spôsob, ako používame naše telefóny. Klasické hovory a SMS správy sa postupne stávajú prežitkom, hlavnú úlohu hrajú dáta. A to až do tej miery, že ak dnes hovoríme o mobilnom telefóne, v skutočnosti myslíme smartfóny. Veď aj cez rôzne aplikácie dokážete telefonovať a posielať správy. Mobilné telefóny pre seniorov určené len na telefonovanie a posielanie SMS správ dnes už mnohým z nás vyvolávajú úsmev na tvári.

ZDROJ | pixabay.com

Dáta míňame plnými priehrštiami od posielania e-mailov, cez videohovory, až po konzumovanie mediálneho obsahu. Na mieste preto je pýtať sa, koľko dát je dostatok, aby sme mohli naše inteligentné prenosné zariadenie používať bez obmedzovania sa.

Orange prišiel s novou ponukou v rámci predplatených kariet Prima. Profil Prima Dáta ponúka za 10 € rovných 10 GB dát. Nový profil je tým najvýhodnejším z ponuky predplatených kariet operátora a novinkou je tiež, že tieto dáta majú platnosť 12 mesiacov od ich zakúpenia.

Orange tiež ponúka možnosť automatického dobíjania dát, ak by ste sa odviazali a potrebovali ďalšie gigabajty. Ponuka znie naozaj lákavo, my sme sa preto rozhodli pozrieť sa na to, ako sa spomínaných 10 GB dát dá využiť, respektíve, čo všetko si takýmto množstvom dát viete užiť.

Pre milovníkov filmov a seriálov

ZDROJ | pixabay.com

Bavia vás videá? V tom prípade ste na internete možno aj viac, ako by sa žiadalo a dáta pre vás majú cenu zlata. Ak ste fanúšikom streamovacích videoslužieb, potom si s Netflixom rozhodne tykáte. A istotne ste už zažili situáciu, kedy ste sa z pohodlia domova museli pre povinnosti niekam vybrať. Čaká vás však dlhší presun, ktorý sa dá využiť na dopozeranie filmu či ďalšej epizódy rozpoznaného seriálu.

Ak na Netflixe zvolíte SD kvalitu videa, za hodinu spotrebujete približne 700 MB dát. Pri takejto spotrebe miniete predplatených 10 GB za 14 a pol hodiny. A to znie dobre! Je to približne sedem filmov alebo hrubým odhadom 14 epizód obľúbeného seriálu. Baví vás skôr obsah na YouTube? V štandardnej streamovacej SD kvalite vám 10 GB dát vydrží približne na 40 hodín sledovania YouTube.

Pozrite siNetflix je konečne v češtine, aj s dabingom i titulkami. Ako si ho zapnúť?

Ovládnite Instagram

ZDROJ | pixabay.com

S desiatimi gigabajtmi dát by ste dokázali vybudovať solídnu kariéru na Instagrame. Šialené? Vôbec nie! Publikovať fotografie na internete nemusíte v prvotriednej kvalite s úžasným rozlíšením. Dokonca sa to ani neodporúča. Šetriče dát by vaše fotografie mohli ignorovať, zbytočne veľká fotografia predlžuje načítanie stránky. Sociálne siete vám dokonca pre ich plynulejší chod fotografie automaticky komprimujú.

Fotografia určená na sociálnu sieť, áno, aj na Instagram, má ideálnu kvalitu, ak má obrázok v priemere veľkosť 300 kB. Ak by ste svoju Instagramovú kariéru budovali len cez fotografie, tak by vám 10 GB vystačilo na zverejnenie približne 33 330 fotografií. Pri takom množstve by sa vám status influencera podarilo dosiahnuť snáď aj keby ste po tom netúžili.

Krajší deň vďaka playlistu

ZDROJ | pixabay.com

Ak nie ste video nadšenec a neláka vás ani kariéra na sociálnych sieťach, stále je veľa možností, ako využijete 10 GB dát. Jednou z nich je hudba. Tá vám robí spoločníka naozaj v akejkoľvek životnej situácii. Od bežných každodenných momentov až po tie najvýnimočnejšie.

Nebudeme však zachádzať do extrémov. Predstavte si bežný deň, keď sa ráno zobudíte, idete do práce, naplníte svoje pracovné povinnosti, doprajete si hodinku vo fitness centre a dáte si večeru. Všetky tieto bežné činnosti väčšinou sprevádza naša obľúbená hudba.

Ak používate Spotify, istotne viete, že kvalita skladieb sa dá nastaviť. S balíkom 10 GB môžete vybrať tú vyššiu a všetky dáta miniete po vypočutí 2 083 skladieb. Pri priemernej dĺžke skladby 3 minúty budete môcť počúvať hudbu viac ako 104 hodín.

ZDROJ | pixabay.com

S novým profilom Prima Dáta od Orange sa toho za príjemných 10 € dá využiť naozaj veľa. Ak by sa vám 10 GB zdalo až príliš, Orange ponúka aj ďalšie dátové balíčky, a to Balík 200 MB za cenu 1 €, Balík 1 GB za 4 €, Balík 2 GB v hodnote 6 €. Dátové balíčky sa dajú medzi sebou kombinovať a je možné aktivovať ich jednorazovo alebo s automatickým navyšovaním po prečerpaní.

Aby bola ponuka ešte zaujímavejšia, Orange spolu s profilom Prima Dáta spustil súťaž o tri smartfóny Apple iPhone 11. Aby ste sa súťaže zúčastnili, stačí si do 15. apríla 2020 aktivovať nový profil Prima Dáta alebo prejsť na nový profil so svojim existujúcim číslom zo staršieho profilu, prípadne od konkurenčného operátora. Žrebovanie výhercov prebehne 17. apríla 2020. Mená troch výhercov, ktorí získajú nový štýlový iPhone, budú zverejnené na www.orange.sk do 30. apríla 2020.

Možností, ako využiť 10 GB dát, je neúrekom. A ako ste sa mohli presvedčiť, je to naozaj štedrá porcia, ktorá vašu zábavu či prácu podporí nad očakávania. Všetko dôležité o Prima dátach, nájdete na stránke orange.sk

Článok sme pripravili v spolupráci s Orange Slovensko.

Komentáre k článku