Vieme, ako prerobíte váš byt na smart ľahko a lacno

ZDROJ | Rosebank courts Real Estates

Túžite ovládať svoje domáce spotrebiče jedným tlačidlom v smartfóne? Tieto gadgety spolu s najnovším modelom Xiaomi Mi Note 10 Lite vám to umožnia. Potešia vás aj cenou.

Inteligentná domácnosť je snom každého technologického nadšenca. Našťastie žijeme v dobe, kedy nie sú potrebné tisícky eur na účte, aby ste si vytvorili smart byt. S týmito dostupnými gadgetami sa to dá aj za výrazne menej. Vybrali sme pre vás 9 gadgetov Xiaomi, ktoré vás prekvapia. Všetky produkty pritom nájdete aj v oficiálnom e-shope mi-store.sk.

Mi TV Box S

80,50 €

Pokiaľ si chcete vytvoriť z TV skutočne inteligentný televízor, potom je perfektnou kúpou Mi TV Box S, zariadenie, ktoré ponúka širokú paletu smart funkcií vrátane hlasového diaľkového ovládania či možnosti zachytenia televíznych relácií. Hlavnou devízou je podpora pre HDMI 2.0, Bluetooth 4. 2 a 4K Ultra HD rozlíšenie s podporou HDR.

ZDROJ | Xiaomi

Mi TV Box S funguje na operačnom systéme Android 8.1 a podporuje funkciu Google Cast, ktorú môžete využiť napríklad na prenášanie videí či fotografií zo smartfónu priamo na TV. Vďaka 8-jadrovému Cortex-A53 procesoru si tiež môžete na tejto smart krabičke zahrať širokú škálu hier. Výhodou je i to, že Mi TV Box S na internet pripojíte cez Wi-Fi, nemusíte ho tak pripájať k routeru cez kábel.

Mi Smart Projektor Mini

499,00 €

Horúce letné dni sú v plnom prúde a neexistuje nič lepšie, ako si večer spríjemniť kvalitným filmom, ktorý si viete užiť v kino kvalite. Na priblíženie tohto zážitku slúži práve šikovný Mi Smart Projektor Mini. Ten okrem štýlového dizajnu, ktorý sa hodí do každej domácnosti, ponúka kompaktné rozmery a hmotnosť iba 1,3 kg.

ZDROJ | Xiaomi

Čo sa týka špecifikácií, projektor ponúka svietivosť 500 ANSI lúmenov a filmy si na ňom môžete pozrieť v rozlíšení Full HD (1 080p) s podporou HDR10. Výhodou je tiež zabudovaný reproduktor s podporou Dolby Atmos a DTS. Projektor umožňuje premietať filmy na stenu alebo plátno a to vo veľkosti obrazu od 40″ až do 200″. Nechýbajú porty pre USB, HDMI, AUX a tiež možnosť bezdrôtového streamu cez YouTube či Netflix vďaka operačnému systému TV MIUI.

Xiaomi Mi smart čistička vzduchu 3H

159,00 €

V dobách koronavírusu mnohé domácnosti investovali do čističiek vzduchu. Xiaomi Mi smart čistička vzduchu 3H ponúka okrem kvalitného trojvrstvového HEPA filtra aj neutrálny dizajn, ktorý v byte nebude pôsobiť ako päsť na oko.

ZDROJ | Xiaomi

Výhodou tiež je dotykový OLED displej, ktorý slúži na ovládanie čističky. Samozrejmosťou je ovládanie cez aplikáciu či hlasom pomocou asistentov Google Assistant a Amazon Alexa. Spomínaný HEPA filter dokáže eliminovať až 99,97 % dymu, prachu, spór plesní, peľu či iných častíc, ktoré spôsobujú alergie a iné zdravotné problémy.

Pozrite siXiaomi Mi Band 5: Smart náramok s kopcom funkcií za bezkonkurenčnú cenu

Do čističky vzduchu patrí aj kvalitný filter. Značka Xiaomi ponúka portfólio rôznych druhov filtrov za dostupné ceny. Životnosť týchto filtrov je niekoľko mesiacov a viete si ju kontrolovať cez mobilnú aplikáciu Mi Home.

Xiaomi Mi Filter do čističky vzduchu (Antibakteriálny)

27,90 €

Náhradný antibakteriálny filter do Xiaomi Mi smart čističky vzduchu 2 ponúka tri vrstvy ochrany, ktoré zachytávajú prach, srsť, vlasy, no vďaka HEPA filtru aj menšie nečistoty a patogénne baktérie. Nechýba karbónová vrstva, ktorá absorbuje škodlivé látky ako formaldehyd a amoniak.

Mi Air Purifier Formaldehyde Filter S1

30,90 €

Tento filter ponúka ochrannú vrstvu, ktorá zachytáva 99 % čiastočiek z ovzdušia ako prach, peľ a spóry plesní. Samozrejmosťou je ochrana pred alergénmi, ktoré sa šíria vzduchom. Filter je použiteľný pre čističky vzduchu Mi 2 / 2H / 2S / Pro / 3H.

ZDROJ | Xiaomi

Mi Air Purifier HEPA filter

30,90 €

HEPA filter umožňuje zachytávať bežné ale aj netypické čiastočky ako sú napríklad výpary z chemikálií či prach. Výhodou HEPA filtra je, že zachytí 99,97 % častíc od 0,3 mikrometrov, ktoré môžu byť pre človeka škodlivé. Častice ako prach a peľ zachytáva tento filter stopercentne.

Pozrite siDokáže si Xiaomi Mi 10 5G obhájiť svoju prémiovú cenu?

Xiaomi Mi Smart Rýchlovarná Kanvica

39,90 €

Z kuchynských spotrebičov nemôže nikomu doma chýbať inteligentná rýchlovarná kanvica. Tá ponúka objem 1,5 litrov a smart ovládanie teploty cez aplikáciu Mi Home App. Cez aplikáciu viete dokonca určiť, ako dlho má voda zostať zohriata.

ZDROJ | Xiaomi

Kanvica navyše poskytuje trojitú ochranu a udržiavanie teploty po dobu až 12 hodín od prvotného zovretia. Výkon kanvice dosahuje 1 800 W.

Xiaomi Mi smart indukčný varič ryže

89,00 €

U nás skôr rarita, no v Ázii každodenný spotrebič, ktorý vám šetrí čas a výsledkom je chutná a dobre uvarená ryža. Na tomto inteligentnom variči Xiaomi Mi smart  si viete nastaviť, či máte radšej tvrdšiu alebo mäkšiu ryžu. Taktiež si môžete zvoliť z rôznych variacich programov, keďže tento varič je vhodný až pre 3 000 druhov ryže.

ZDROJ | Xiaomi

Samozrejmosťou je podobne ako pri varnej kanvici možnosť nastavenia systému na uchovanie tepla cez mobilnú aplikáciu. Vďaka indukčnému ohrevu je možné vo variči pripravovať aj iné jedlá než ryžu.

Pozrite si8 GADGETOV, ktoré zmenia váš byt na smart

Mi Note 10 lite

od 379,00 €

Všetky spomínané smart spotrebiče viete ovládať cez nový smartfón Mi Note 10 lite. Ten sa predáva v troch farbených spracovaniach – čiernom, bielom a fialovom a v dvoch verziách – s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom za 379 € a 6 GB RAM a 128 GB úložiskom za cenu 399 €.

Xiaomi Mi Note 10 Lite ponúka procesor Qualcomm Snapdragon 730G, slušnú 5 260 mAh batériu a 6,47″ 3D AMOLED displej so zabudovaným snímačom odtlačku prsta.

ZDROJ | Xiaomi

Ani po stránke fotoaparátu sa nemá táto novinka za čo hanbiť. Smartfón ponúka štyri snímače – 8 Mpx ultra-širokouhlý objektív, 5 Mpx snímač na fotografie s hĺbkovým efektom (bokeh efekt), 64 Mpx snímač a 2 Mpx makro snímač. Nechýba 16 Mpx webkamera. Z ďalších funkcií oceníte infračervený snímač, NFC či rýchlo-nabíjanie do 30 W.

Pozrite si5 gadgetov, s ktorými si ešte viac užijete nové Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro

Pokiaľ vás gadgety pre smart domácnosť zaujali, neprehliadnite ani náš predchádzajúci článok, v ktorom sme sa venovali ďalším 8 gadgetom, ktoré pretvoria váš byt či dom na miesto smart technológií.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom Xiaomi.

Komentáre k článku