Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020

ZDROJ | Netflix

Karanténa na Slovensku pokračuje aj v apríli, čo znamená, že streamovacie služby nespia na vavrínoch. Aj v tomto mesiaci prinášajú zaujímavé seriály. Tu je výber top 6 seriálov na tento mesiac.

S dňom 1. apríla je tu aj náš pravidelný výber 6 seriálov, ktoré stoja za pozornosť. V marci sa rozšírila služba Disney+ do viacerých európskych krajín, Slovensko však žiaľ medzi nimi nie je. Napriek tomu, do nášho zoznamu vyberáme seriály zo všetkých známych streamovacích služieb vrátane Disney+, ale aj Apple TV+, Netflix, Amazon Prime a HBO GO.

Ku každému seriálu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne, ktorým už vyšli nejaké diely.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že takmer všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

ZDROJ | HBO GO

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Absurd Planet

Netflix – 22. apríl

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Dokumentárne cykly z dielne Netflixu sú vďaka svojej kvalite a originalite veľmi populárne. Z prírodovedných dokumentov už Netflix vydal Our Planet a Night on Earth, ktoré dosahujú vysoké hodnotenia medzi divákmi. Najnovšie Netflix na apríl pripravil dokumentárnu sériu Absurd Planet, ktorá sa, ako už názov napovedá, zameria na zvláštne živočíšne úkazy v prírode.

Dokumentárny seriál ukáže najzvláštnejšie zvieratá, ktoré obývajú našu planétu. Bizarné živočíchy, ktoré žijú na morskom dne, ale aj zvieratá, ktoré sa zvláštne správajú. Na to všetko sa môžeme tešiť v seriáli Absurd Planet, ktorý bude dostupný koncom apríla na Netflixe.

ZDROJ | Netflix

Defending Jacob

Apple TV+ – 24. apríl

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

8-dielna miniséria bude ďalším zaujímavým počinom, ktorý sa objaví na streamovacej službe Apple TV+. Tá síce neponúka toľko titulov ako konkurenčný Netflix či HBO GO, no väčšina seriálov a filmov ponúkajú slušnú kvalitu. Výnimkou by nemal byť ani triler Defending Jacob.

V hlavných úlohách sa predstavia skvelí herci Chris Evans a Michelle Dockery. Seriál vznikol ako adaptácia úspešnej rovnomennej knihy od spisovateľa Williama Landaya. Chris Evans si zahral asistenta prokurátora, ktorého syna obvinili z vraždy. Začína sa kolobeh udalostí, ktorý dovedie dovtedy šťastnú rodinku na pokraj rozpadu.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

How to fix a Drug Scandal

Netflix – 1. apríl

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Ďalší dokumentárny seriál, tentokrát z kriminálneho prostredia. V roku 2013, Štátna polícia Massachusetts zadržala 35-ročnú chemičku zo súdneho laboratória za manipuláciu s dôkazmi. Neskôr sa zistí, že okrem overovania omamných a psychotropných látok, ktoré mala ako súdna laborantka na starosti, drogy aj užívala. Celý systém spravodlivosti je spochybnený a objavia sa aj pochybnosti zo strany odsúdených väzňov.

Silný príbeh, pri ktorom šokuje, že sa v USA skutočne odohral. Netflix opäť raz trafil klinec po hlavičke a prináša zaujímavý dokumentárny seriál, ktorý by sa mohol zapáčiť fanúšikom seriálu Making a Murderer.

I Know This Much Is True

HBO GO – 27. apríl

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Temná miniséria z dielne HBO v hlavnej úlohe s Markom Ruffalom, ktorý si v nej strihne dvojrolu – to nemôže dopadnúť zle. Dominick Birdsey rozpráva o problematickom vzťahu so svojim bratom Thomasom, paranoidným schizofrenikom, ktorý je zároveň jeho dvojička.

6-dielny seriál bude vychádzať na týždennej báze od konca apríla. Príbeh je adaptáciou knižnej predlohy z roku 1998 od Wally Lamb. Pokiaľ obľubujete temnejšie drámy, potom si túto minisériu rozhodne nenechajte ujsť.

https://www.youtube.com/watch?v=e8DolwO9WQA&t=38s

Pozrite si7 rodinných filmov na HBO GO a Netflixe, pri ktorých prídete na iné myšlienky

La Casa de Papel (Money Heist) – Season 4

Netflix – 3. apríl

IMDB – 8,5/10

Rotten Tomatoes – 100 % (Tomato meter), 87 % (Audience Score)

ČSFD – 90 %

Populárny španielsky seriál sa dočká svojej štvrtej série. Pokiaľ ste s týmto úspešným kriminálnym seriálom ešte nemali tú česť, zápletka spočíva v obsadení španielskej kráľovskej mincovne, kde si chce vytlačiť 2,4 miliardy eur organizovaná skupina zlodejov. Seriál diváka chytí a nepustí, o čom svedčia aj ďalšie natočené série.

Za vizuálne a hudobné spracovanie a samozrejme za scenár si seriál zaslúži obzvlášť pochvalu. Odporúčame si na seriál vyčleniť viacero času, keďže diely sú tak spracované, že ho budete chcieť vidieť celý za jeden deň.

RUN

HBO GO – 12. apríl

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Zaujímavý nový počin od HBO, ktorý v sebe kombinuje triler, romantický film a komédiu. V hlavnej úlohe s Merritt Wever a Domhnallom Gleesonom. Vicky Jonesová vedie fádny život, ktorý sa jej zmení po tom, čo dostane správu od bývalého priateľa z vysokej školy. Týka sa starej dohody, ktorú uzavreli ešte počas chodenia do školy.

Zrazu sa jej život dramaticky zmení, keďže dohoda znela, nechať všetko tak a utiecť na cestu naprieč Amerikou. Romantický komediálny triler sme tu asi ešte nemali. O to viac sa tešíme na tento počin, ktorý ponúkne 8 epizód po 30 minút, ktoré budú na HBO GO vychádzať na týždennej báze.

Pozrite si15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom

Do nášho výberu sa tento mesiac nedostali všetky seriály, ktorých sa dočkáme, preto si ich aspoň spomenieme v závere. Ha HBO GO pokračujú s ďalšími epizódami skvelé seriály ako tretia séria Westworldu, druhá séria My Brilliant Friend či nový seriál Plot Against America.

Na Amazon Prime bude mať premiéru 6. séria detektívneho seriálu Bosch. Netflix dostane tento mesiac bohatú nádielku. Spomenieme 4. sériu The Last Kingdom, ktorá bude mať premiéru 26. apríla, nový kreslený psychadelický seriál The Midnight Gospel s premiérou 20. apríla, druhá séria komediálneho seriálu od Rickyho Gervaisa, ktorý si v ňom aj zahral – After Life s premiérou 24. apríla či nový seriál o hľadaní pokladu na ostrove Outer Banks s premiérou 15. apríla.

Pre úplné vypnutie mozgu si tiež môžete od 1. apríla pozrieť 4. sériu reality show Nailed It!, v ktorej amatérski cukrári majú za úlohu napiecť profesionálne dizajnové torty – výsledkom je vždy katastrofa.

Komentáre k článku