Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2021

ZDROJ | Apple TV+

Podobne ako júnová seriálová ponuka na streamovacích službách, aj tá filmová sa nemá za čo hanbiť a ponúka viacero titulov, ktoré stojí za to vidieť.

Filmy vyberáme vždy z dostupných streamovacích služieb Amazon Prime Video, Apple TV+, HBO GO a Netflix.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDb, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pokiaľ chcete tipy na seriály, neprehliadnite náš článok zo začiatku mesiaca.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2021

America: The Motion Picture

Netflix – 30. jún 2021

IMDb 

Rotten Tomatoes

ČSFD 

Iba pár dní pred americkým dňom nezávislosti na Netflixe pristane animovaný film, ktorý nám ukazuje trochu inú históriu dejín USA než na akú sme zvyknutí.

George Washington s motorovou pílou a Sam Adams ako pivár. Takéto spracovanie vojny za nezávislosť bude baviť aj tých, ktorí sa o históriu doteraz zrovna nezaujímali.

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Netflix – 4. jún 2021

IMDb – 7,8/10

Rotten Tomatoes – 44 % (Tomato Meter), 60 % (Audience Score)

ČSFD –  83 %

Prírodopisné dokumentárne filmy od Netflixu sú väčšinou zárukou kvality, obzvlášť, keď ich nahovorí fenomenálny David Attenborough.

V tomto dokumente sa David Attenborough spolu s vedcom Johanom Rockströmom snažia skúmať rozvrat biodiverzity na planéte Zem. Zároveň sa snažia nájsť riešenia, ako odvrátiť krízu.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v júni 2021

Fathom

Apple TV+ – 25. jún 2021

IMDb 

Rotten Tomatoes

ČSFD 

Na Apple TV+ tiež pristane prírodopisný dokumentárny film, tentokrát o dvoch biologičkách, Michelle Fournet a Ellen Garland, ktoré chcú rozšifrovať komunikáciu veľrýb.

Pokiaľ máte náladu na vizuálne veľkolepé dielo, pri ktorom si zároveň aj oddýchnete a tiež sa niečo nové dozviete, určite Fathom nepremeškajte.

Good on Paper

Netflix – 23. jún 2021

IMDb 

Rotten Tomatoes

ČSFD 

Stand-up komička, ktorá roky uprednostňovala kariéru pred vzťahmi, stretáva ideálneho chlapa. Je inteligentný, pekný, úspešný a až príliš dokonalý, aby to bola pravda.

V hlavnej úlohe sa ukáže výborná Iliza Shlesinger a o réžiu sa postarala Kimmy Gatewood, ktorá má na konte niekoľko filmov a seriálov.

Pozrite siAko zistiť, kto využíva váš účet na Netflixe?

Sweet & Sour

Netflix – 5. jún 2021

IMDb – 6,8/10

Rotten Tomatoes 

ČSFD –  71 %

Kórejská kinematografia sa za posledné roky stala vo svete veľkým pojmom a nezaslúžil sa o to iba film Parazit. Po trileroch či drámach tu tentokrát máme romantickú komédiu.

V hlavnej úlohe sa predstaví zamilovaný pár, ktorý sa snaží zvládať vzťah na diaľku. Romantický film poteší kvalitným spracovaním a výborným koncom.

Wish Dragon

Netflix – 11. jún 2021

IMDb – 7,2/10

Rotten Tomatoes – 75 % (Tomato Meter), 83 % (Audience Score)

ČSFD –  80 %

Netflixu sa začalo dariť aj v žánri animovaných filmov. Wish Dragon vznikol v čínsko-americkej koprodukcii a rozpráva príbeh Dina, ktorý by sa túžil vidieť s najlepším kamarátom z detstva. Kúzelný drak, ktorého stretáva, mu toto želanie môže pomôcť splniť.

Okrem výborných hodnotení vás možno zaujme aj fakt, že film produkovala herecká hviezda, Jackie Chan, ktorá dabovala aj hlavnú postavu draka v čínskej verzii filmu.

Komentáre k článku