Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2020

ZDROJ | Netflix

Máme tu polovicu mája a s ňou aj ďalší diel nášho pravidelného seriálu, v ktorom odporúčame 6 najzaujímavejších filmov, ktoré pribudli na streamovacích službách.

Tento mesiac bol filmovo slabší než tie predchádzajúce, preto sa do nášho výberu dostali aj slabšie hodnotené filmy. Z výberu streamovacích služieb Amazon Prime, Apple TV+, HBO GO a Netflix priniesla nové zaujímavé filmy iba posledná menovaná.

V našich tipoch sa zameriavame na nové filmy, ktoré majú premiéru práve na streamovacích službách, prípadne mali premiéru iba na festivale či exkluzívne v nejakej krajine a následne sa objavili na streamovacej službe. Kinohity z predchádzajúcich mesiacov, ktoré sa napríklad častokrát objavujú na HBO GO preto do zoznamu nezaraďujeme.

Ku každému filmu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba filmy, ktoré už sú dostupné, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2020

18 presents

Netflix – 10. máj

IMDB – 6,4/10

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – 79 %

Talianska životopisná dráma ukazuje ženu zomierajúcu na rakovinu, ktorá zanecháva svojej dcére 18 darčekov, ku každým narodeninám jeden, až kým nebude plnoletá. Skutočný príbeh Elisy Girotto, ktorý pohol svetom.

Nádherný film, ktorý vás donúti zamyslieť sa. O réžiu sa postaral taliansky režisér Francesco Amato a v hlavných úlohách sa ukážu perfektné herečky Vittoria Puccini a Benedetta Porcaroli.

All Day and a Night

Netflix – 1. máj

IMDB – 5,9/10

Rotten Tomatoes – 59 % (Tomato Meter), 69 % (Audience Score)

ČSFD – 59 %

Film, v ktorom muž odsúdený na doživotie spomína na systém a okolnosti, kvôli ktorým skončil vo väzení. Film je zároveň o tom, ako nás ovplyvňuje prostredie, kde sa narodíme a kde vyrastáme. Príbeh z černošského prostredia, ktorý si v hodnoteniach vedie rozporuplne, no fanúšikovia tohto žánru si ho pochvaľujú, nájdeme na Netflixe s českými titulkami.

O réžiu sa postaral Joe Robert Cole (scenárista Black Panthera) a vo filme sa tiež objavil známy herec Jeffrey Wright, ktorého poznáme zo seriálu Westworld.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Becoming

Netflix – 1. máj

IMDB – 6,5/10

Rotten Tomatoes – 93 % (Tomato Meter), 51 % (Audience Score)

ČSFD – 70 %

Dokumentárny film o príbehu Michelle Obamovej. Netflix spracoval príbeh z jej súkromia, života, vzťahov na pozadí turné k jej autobiografickej knihe Môj Príbeh.

Inšpiratívny dokument, ktorý je natočený veľmi pohodovo a v niektorých momentoch nekriticky o tom, že každý má v sebe svoj unikátny príbeh.

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Netflix – 11. máj

IMDB – 7,1/10

Rotten Tomatoes – 50 % (Tomato Meter), 79 % (Audience Score)

ČSFD – 71 %

Opäť dokumentárny film, tentokrát na úplne inú tému. Ako už názov napovedá, ide o film, ktorý sa venuje halucinogénnym stavom, s ktorými sa stretli slávne osobnosti. Vtipné zážitky doplnené o animácie a rekonštrukcie je niečo, čo sme tu ešte nemali. Za zmienku tiež stojí vtipný český distribučný názov dokumentu – Halušky: Dobrodružství s psychedeliky.

Dokumentárny film zároveň rozoberá problémy spôsobené psychotropnými látkami a dopad na budúcnosť či populárnu kultúru. Oddychová záležitosť, pri ktorej sa zabavíte, no zároveň sa aj niečo nové dozviete.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2020

I’m No Longer Here

Netflix – 27. máj

IMDB – 7,5/10

Rotten Tomatoes – 100 % (Tomato Meter)

ČSFD – N/A

Netflix pravidelne prináša perfektné príbehy z latinsko-amerického prostredia. Novinka I’m No Longer Here by nemala byť výnimkou.

Mladý Mexičan Ulises musí po konflikte s miestnym gangom utiecť do New Yorku, aby si zachránil život. Keďže nevie po anglicky a predtým v USA nikdy nebol, musí sa adaptovať a zvyknúť si na odlišný spôsob života.

The Half of It

Netflix – 1. máj

IMDB – 7,1/10

Rotten Tomatoes – 96 % (Tomato Meter), 86 % (Audience Score)

ČSFD – 59 %

V máji sa na Netflixe objavil aj romantický príbeh z prostredia strednej školy. Klasický klišé príbeh o láske medzi športovcom a dievčati jeho snov dopĺňa originálny námet o kamarátke športovca, ktorá sa do dievčaťa zamiluje tiež.

Ideálny feel-good film na večer, ktorý vám pomôže prísť na iné myšlienky. Pekný film o priateľstve, láske a vzťahoch medzi ľuďmi, ktoré by mohli byť častokrát aj lepšie.

Komentáre k článku