Top 5 mobilných hier, pri ktorých môžete stráviť aj karanténu

ZDROJ | SCREEN POST

Na Slovensku od dnes rána platí tzv. shutdown, ktorého hlavným účelom je, aby sme všetci (pokiaľ je to možné) radšej zostali doma. Vybrali sme preto pre vás 5 mobilných hier, vďaka ktorým sa môžete počas týchto karanténnych opatrení zabaviť tak, že pri nich pravdepodobne aj stratíte pojem o čase.

Amanita Design Complete Bundle

Začneme hneď s tvorbou českého nezávislého štúdia Amanita Design, z ktorej sme si skrátka nevedeli vybrať jeden titul. Všetky hry od tohto štúdia, ktoré si môžete v obchodoch s aplikáciami kúpiť aj v jednom balíku, si vás totiž získajú krásnou kreslenou grafikou, skvelou hudbou, milým príbehom a zapeklitými logickými hádankami, ktoré budete musieť počas ich hrania prekonať.

Ak vás produkcia štúdia Amanita Design zaujala, nemusíte si samozrejme hneď kupovať celý balík jej mobilných hier. Súčasťou balíka Amanita Design Complete Bundle sú hry CHUCHEL, Samorost 3, Machinarium a Botanicula. Ak aj nesiahnete hneď po celom balíku, výberom ktorejkoľvek hry z neho určite neurobíte žiadnu chybu.

ZDROJ | Amanita Design s.r.o.

Amanita Design Complete Bundle

Veľkosť:
2,6 GB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
18,99 €

F1 Manager

Koronavírus sa už podpísal aj pod zrušenie Veľkej ceny Austrálie v súťaži Formuly 1 – Grand Prix v Melbourne. Ak ste sa na tento malý sviatok motoršportu tešili aj vy, vynahradiť vám to môže mobilný titul F1 Manager. Vašou úlohou bude riadiť vlastný pretekársky tím a dosiahnuť s ním víťazstvo na oficiálnych okruhoch súťaže 2019 FIA Formula One World Championship.

V hre si môžete zmerať sily aj s ostatnými hráčmi v režime duel 1v1, vašou hlavnou úlohou však bude robenie správnych manažérskych rozhodnutí, napríklad kedy by ste mali tlačiť na plyn alebo kedy naopak urobiť strategickú zastávku v pit stope. Titul je dostupný bezplatne, obsahuje však platený obsah.

ZDROJ | Hutch Games Ltd

F1 Manager

Veľkosť:
859.2 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Stardew Valley

Ak si chcete naopak počas shutdownu radšej poriadne oddýchnuť, útechu môžete hľadať v populárnom titule Stardew Valley. S vašou postavou osadenou do kresleného 2D sveta sa vrátite do čias farmárčenia a dedinského života, pričom vašou hlavnou starosťou bude pestovanie zeleniny a ovocia, starostlivosť o dobytok, ale aj hľadanie si miesta a spojencov v miestnej komunite. Ak existuje hra, pri ktorej by ste mihnutím oka mohli stráviť desiatky hodín, je to práve Stardew Valley.

ZDROJ | Chucklefish Limited

Stardew Valley

Veľkosť:
366.9 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší, Android 4.4 alebo novší
Cena:
8,99 €

The Talos Principle

Jedna z najlepších logických hier pre počítače je už nejaký ten piatok dostupná aj pre smarfóny a tablety a verte tomu, že si pri nej poriadne ponamáhate mozgové závity. Z pohľadu prvej osoby v nej totiž budete riešiť zapeklité hádanky osadené do zhruba 20-hodinového pútavého príbehu. Pre fanúšikov hernej série Portal je to povinná jazda, pre ostatných skvelá vstupná brána do sveta kvalitných 3D titulov so skvelou grafikou.

The Talos Principle

Veľkosť:
1,9 GB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android 4.4 alebo novší
Cena:
5,49 €

The Witness

Z podobného súdka ako The Talos Principle je aj hra The Witness, ktorá vás zavedie na tajomný ostrov plný logických hádaniek. Ak práve nebudete riešiť jednu z 500 hádaniek, pokojne sa na virtuálnom ostrove môžete kochať krásnou grafikou a relaxovať, napríklad aj pri počúvaní kvalitných podcastov.

ZDROJ | Thekla, inc.

The Witness

Veľkosť:
2.3 GB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší
Cena:
10,99 €

Komentáre k článku