Top 10 hier, ktoré potešia na Vianoce každého z rodiny

ZDROJ | Teddy Guerrier

Do Vianoc ostáva ešte približne mesiac a vy ešte nemáte darček pre svojho muža, ženu či deti? Čo takto niektorú z tohtoročných skvelých hier. Vybrali sme pre vás desať najlepších.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020.

Všetky produkty, ktoré vám i dnes odporučíme nie sú dosadené od žiadneho výrobcu alebo distribútora. Všetky sú iba náš redakčný výber produktov, o ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujať. Ani my ale nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme v reálnom teste vôbec nepochválili.

Ak vás teda niektorý produkt, alebo služba u nás zaujme, nezabudnite si pozrieť aj ich recenzie ešte pred samotnou kúpou. A pred kúpou z prvého obchodu sa pozrite aj na Heureka.sk a Pricemania.sk, či ich náhodou niektorý e-shop nepredáva lacnejšie.

Pre pokoj v duši ale odporúčame aj článok – 14 tipov ako nakupovať on-line bezpečnejšie.

ZDROJ | Sony

Pozrite si5 najlepších OLED televízorov nie len pod stromček do 1 500 €

Na čo myslieť pred kúpou videohry?

  • Pred kúpou si zistíte, na akú konzolu hru kupujete (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, Nintendo Switch alebo jednoducho na PC)
  • Rozhodnite sa pre ten správny žáner. Závodná hra asi hráča, ktorý obľubuje stratégie baviť nebude
  • Podľa veku hráča vyberajte aj hru (každý titul má na obale vekové odporučenie)
  • Miesto hry môžete kúpiť aj kredit na internetový obchod, kde si hráč sám vyberie, čo je preňho najlepšie (PlayStation Store), prípadne službu predplatného, ktorá mu umožní hrať online a tiež sťahovať rôzne tituly zadarmo.
  • Ceny hier sa pohybujú od 10 € do 70 €. Nové hry kúpite od 50 € vyššie
ZDROJ | Xbox

Pozrite si5 tipov na skvelý vianočný darček s vlastnými fotografiami

10 najlepších hier pod tohtoročný vianočný stromček

V našom zozname sme sa zamerali na aktuálne hry, ktoré vyšli tento rok a ktoré v svetových rebríčkoch dosahovali vysoké hodnotenia. Niektoré tituly z nášho zoznamu sme mali možnosť aj hrať a recenzovať a pokiaľ recenzia dopadla dobre, hra určite nebude v zozname chýbať.

Snažili sme sa vybrať hry, ktoré sú rôznych žánrov, takže tu nájdete zastúpenie zo závodných hier, športových, strielačiek či stratégií.

Taktiež sme sa snažili vyberať hry, ktoré sú dostupné pre súčasné generácie konzol a to či už multi-platformovo alebo ako exkluzivity. Keďže momentálne nastupuje nová generácia konzol, no na tú starú stále vychádzajú hry, nájdete v našom zozname tituly pre konzoly PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S a Nintendo Switch. Niektoré z titulov sú samozrejme dostupné aj pre PC.

ZDROJ | Microsoft

Animal Crossing: The New Horizons

Nintendo Switch (49,90 €)

Prečo kúpiť?

Originálna hra na konzolu Nintendo Switch, ktorá vás prenesie na opustenú ostrov, kde môžete objavovať svet, skúmať a vytvárať nové veci. Novinka zo série Animal Crossing umožňuje zveľaďovať ostrov a postupne ho zlepšovať. Ide o ideálnu pohodovú hru na dlhé zimné večery vhodnú ako pre deti, tak pre dospelých.

ZDROJ | Nintendo

Prečo nekúpiť?

Pokiaľ od hier čakáte príbehové zvraty či akciu, potom Animal Crossing nekupujte. Ide vyslovene o oddychovú záležitosť, ktorá slúži skôr na relax ako na riešenie nejakých náročných úloh.

Crusader Kings III

PC (39,99 €)

Prečo kúpiť?

Ak obľubujete stredoveké stratégie, potom zbystrite pozornosť. Crusader Kings III sa odohráva v období rokov 867 až 1066 v stredovekej Európe. Môžete hrať za akéhokoľvek panovníka a to kdekoľvek. Nechýbajú regionálne historické postavy ako napríklad knieža Svätopluk alebo miestny kráľ Veľkej Moravy. Perfektná stratégia, ktorá vás bude baviť pre svoje bohaté možnosti.

ZDROJ | Polygon

Prečo nekúpiť?

Hra ponúka skutočne bohaté možnosti príbehu a nemusí byť vhodná pre každého, kto obľubuje jednoduché a lineárne hry. Taktiež si treba uvedomiť, že ide o stratégiu, ktorá si vyžaduje sústredenie a premýšľanie a nie iba oddychové hranie.

Cyberpunk 2077

PC (54,90 €), PS4 (61,90 €), Xbox One (61,90 €)

Prečo kúpiť?

Najočakávanejší titul tohto roku od poľského štúdia CD Projekt, ktoré sa postaralo o legendárnu hru Zaklínač. RPG z pohľadu prvej osoby vás zavedie do futuristického mesta Night City, kde budete hrať za nájomného žoldniera. Od hry sa očakáva perfektná grafika, rozsiahle možnosti prechádzania misií a hlavne perfektná hrateľnosť.

ZDROJ | Cyberpunk

Prečo nekúpiť?

Keďže ide o čerstvú novinku, ktorá vychádza iba začiatkom decembra, môžeme očakávať, že pri vydaní bude mať hra veľa chýb, ktoré sa budú odstraňovať postupnými patchmi. Taktiež stále nevyšli na tento titul recenzie, takže pred kúpou je lepšie si počkať na hodnotenia.

Pozrite si10 najočakávanejších hier pre rok 2020

F1 2020

PC (39,90 €), PS4 (54,90 €), Xbox One (54,90 €)

Prečo kúpiť?

Pokiaľ milujete rýchle závody a ste tiež fanúšikom Formuly 1, potom je voľba pre tento rok jasná. Jedna z najlepších závodných hier tohto roku ponúka okrem bežnej kariéry aj možnosť mať vlastný tím, pre ktorý musíte zháňať sponzorov. Nechýba možnosť hry pre viacerých hráčov či hra na rozdelenej obrazovke.

ZDROJ | Xbox Wire

Prečo nekúpiť?

Po grafickej stránke ide o štandard, ktorý sa za posledné roky príliš nezmenil. Rovnako to platí aj o samotnej hrateľnosti, ktorá je takmer totožná s minulými ročníkmi.

Ghost of Tsushima

PS4 (56,90 €)

Prečo kúpiť?

Feudálne Japonsko, samurajovia a otvorený svet. To je exkluzívna hra Ghost of Tsushima, ktorá vyšla tento rok pre PlayStation 4. Nádherné grafické spracovanie a výborný súbojový systém spojený s rôznorodými misiami sú hlavné dôvody, prečo sa oplatí siahnuť po tomto titule.

ZDROJ | Sony

Prečo nekúpiť?

Napriek rozsiahlemu svetu môže byť príbeh trochu nezaujímavý. Rovnako vás niekedy môže nudiť pomalšie tempo, ktoré býva niekedy kameňom úrazu hier v otvorenom svete.

Pozrite siGhost of Tsushima: ďalší adept na hru roka i najkrajší titul celej generácie?

Half-Life: Alyx

PC (49,99-Steam), HTC Vice, Oculus Rift

Prečo kúpiť?

Pokračovanie kultovej série Half-Life, tentokrát vo virtuálnej realite, ktorú si môžete vychutnať cez headset Oculus Rift alebo HTC Vive. Strielačka z prvej osoby a množstvo originálnych prvkov využitia virtuálnej reality robia z tejto hry perfektný titul zasadený do postapokalyptického sveta City 17.

ZDROJ | The Verge

Prečo nekúpiť?

Po stránke hrateľnosti ide o perfektný titul, no aby ste si ho prvotriedne užili, mali by ste vlastniť niektorý z VR headsetov, ktoré nie sú až tak cenovo dostupné.

NHL 21

PS4 (64,90 €), Xbox One (64,90 €)

Prečo kúpiť?

Tento rok sme prišli o Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, tak si ich aspoň užite virtuálne. Tohtoročný príspevok do hier zo série NHL je ideálnou voľbou na večery s partiou ale aj pre jednotlivcov, ktorí si môžu vybrať z bohatého množstva režimov a herných módov.

ZDROJ | Microsoft

Prečo nekúpiť?

NHL hra vychádza pravidelne každý rok a zmeny bývajú väčšinou kozmetické. Platí teda, že ak nechcete investovať desiatky € do tohto ročníka, aj ten minulý vám bude úplne stačiť.

Ori and the Will of the Wisps

Xbox One (24,99 €), Nintendo Switch (34,99 €), PC, Xbox Series X, Xbox Series S

Prečo kúpiť?

Vizuálne nádherná hra, ktorá vás zavedie do temného lesa, kde musíte prekonávať rôzne prekážky. Hra ponúka výbornú atmosféru, soundtrack aj grafické spracovanie.

ZDROJ | Engadget

Prečo nekúpiť?

Ide o 2D platformovku, čo je herný žáner, ktorý nemusí vyhovovať každému a hra sa radí skôr do druhu nezávislých indie hier. Taktiež môže byť niekedy hrateľnosť náročnejšia.

Super Mario 3D All Stars

Nintendo Switch (59,90 €)

Prečo kúpiť?

Tento rok oslavuje legendárny opravár Super Mario 35. výročie a pri tejto príležitosti nedávno vyšla kolekcia troch legendárnych titulov z tejto série – Super Mario 64 z roku 1996, Super Mario Sunshine z roku 2002 a Super Mario Galaxy z roku 2007. Edícia ponúka HD rozlíšenie a perfektnú hrateľnosť.

Prečo nekúpiť?

Niektoré hry zostarli po vizuálnej stránke a taktiež pokiaľ ste hrali pôvodné tituly, okrem nostalgického návratu či grafického vylepšenia vám trilógia neponúkne nové levely alebo svety, ktoré by ste predtým nevideli.

Pozrite siMária Zborovská – z korporátu do concept art štúdia The Last of Us Part II

The Last of Us: Part 2

PS4 (54,90 €)

Prečo kúpiť?

Jedna z najlepších hier tohto roku, ktorá si aj v našej recenzii odniesla 100 %. Dospelý príbeh, ktorý vás dostane a nepustí od začiatku až po koniec, výborne napísané postavy a soundtrack, ktorý vám ostane v hlave ešte dlho po dohraní. Tejto hre sa dá vytknúť len máločo.

ZDROJ | Sony

Prečo nekúpiť?

Okrem toho, že ide o PlayStation 4 exkluzivitu, ktorú si na iných konzolách nezahráte, treba myslieť na to, že ide o čisto príbehovú hru, takže žiaden multiplayer ani kooperatívny režim. Taktiež treba myslieť na to, že hra je extrémne brutálna a je skôr vhodnejšia pre starších hráčov.

Komentáre k článku