Stabilné Wi-Fi pripojenie pre celú domácnosť

ZDROJ | NETGEAR

V súčasnej dobe mnoho z nás pracuje z domu a riešime tak častejšie problémy s domácim pripojením k internetu. Toto pripojenie je už vo väčšine domácností bezdrôtové. Jeho problém je, že Wi-Fi sieť často nedosiahne všade tam, kde ju potrebujeme, a práce z domu sa tak komplikuje. Domácu bezdrôtovú sieť môžete našťastie jednoducho posilniť, aby Wi-Fi signál spoľahlivo pokryl celú vašu domácnosť.

ZDROJ | NETGEAR

Problém s dosahom domácej Wi-Fi siete možno vyriešiť obstaraním zariadení, ktoré zosilňujú signál existujúceho Wi-Fi routera. K takým patrí napríklad prístupové body, extendery alebo najnovšie mesh systémy. Typicky posledne menovanej mesh systémy spoľahlivo pomôžu predovšetkým vo väčších bytoch, v rodinných domoch alebo domácnostiach so silnými a ťažko priepustnými múrmi.

Za predpokladu, že chcete využívať bezdrôtové pripojenie k sieti alebo nemáte možnosť vytvoriť sieťovú infraštruktúru pomocou káblov, predstavujú práve mesh systémy najjednoduchšiu cestu k stabilnej bezdrôtovej sieti dostupné zo všetkých miest v domácnosti.

NETGEAR Orbi RBK852

Mesh systém Orbi RBK852 je navrhnutý tak, aby vyhovel všetkým súčasným aj budúcim požiadavkám moderných a náročnejších domácností. Je vybavený patentovanou trojpásmovú Wi-Fi technológiou FastLane3 s 12 streamy, ktorá využíva vyhradený bezdrôtový 5GHz kanál pre vzájomnú komunikáciu medzi routerom a satelity.

Táto technológia v kombinácii s najnovším Wi-Fi štandardom Wi-Fi 6, výkonným štvorjadrovým 2,2GHz procesorom a technológiami MU-MIMO a Beamforming poskytuje rýchle a vysoko spoľahlivé internetové pripojenie na ploche až 465 m2. Členovia domácnosti si tak môžu vychutnať vysoko kvalitné a plynulé streamovanie médií vo 4K / 8K rozlíšenie, hranie online hier či videokonferencie bez kolísania signálu alebo výkonu siete, a to aj pri súbežnom viacnásobnom pripojení k sieti.

Automaticky spárovaný router a satelit

Dizajnovo prepracovaná sada Orbi RBK852 obsahuje router a satelit. Obe zariadenia sú už z výroby spárovaná, aby bolo ich sprevádzkovanie čo najjednoduchšie. Používateľovi tak stačí, aby pripojil router Orbi na svoju bežnú internetovému modemu či vstupnej bráne, umiestnil satelit kamkoľvek v centre domácnosti a behom krátkej chvíle môže naplno využívať bezpečné a vysoko výkonné Wi-Fi pripojenie v každom kúte domácnosti.

ZDROJ | NETGEAR

Široké pokrytie od pivnice až na pôdu

Kvalitné a stabilné pripojenie pre všetkých členov domácnosti bez ohľadu na počet pripojených zariadení si môžete vychutnať vďaka až 4x väčšej kapacite siete a schopnosti systému obslúžiť až 20 streamov naraz. Špičkové pokrytie Wi-Fi signálom od pivnice až po pôdu na ploche až 465 m2 zase zaisťuje osem vysoko výkonných antén so zosilňovačmi umiestnenými vnútri routeru aj satelitu. Zbavíte sa natrvalo starostí so riešením mŕtvych zón či nestability signálu spôsobené typicky múrmi, dverami alebo viac poschodiami.

Kľúčové vlastnosti RBK852:

   • Podpora štandardu Wi-Fi 6.
   • Trojpásmové Wi-Fi pripojenie s rýchlosťou až 6 Gb / s.
   • Štyrikrát väčšia kapacita v porovnaní so systémami Wi-Fi 5.
   • Možnosť pripojiť 60+ bezdrôtových zariadení.
   • Pokročilé technológie Fastlane 3, Beamforming a MU-MIMO.
   • Pokrytie Wi-Fi signálom v rozsahu až 465 m².
   • Štyri gigabitové LAN porty na routeru a satelitu + jeden 2,5GB port WAN na routeri.
   • Oddelená Wi-Fi sieť pre hostí.
   • Kompatibilita so službami Amazon Alexa a Google Assistant.
   • Jednoduché a rýchle nastavenie prostredníctvom mobilnej aplikácie Orbi.

Mesh systém Orbi RBK853 môžete zakúpiť v sieti obchodných partnerov spoločnosti NETGEAR.

Komentáre k článku