Slovák zbiera nové staré Nokie, tvorí tak svetovo unikátne múzeum

Azda každý z nás niečo niekedy už zbieral či zbiera ešte dodnes. Niekto nehmotné veci, niekto zas tie hmotné. Niekto napríklad aj mobilné telefóny, poznáme dokonca pár Slovákov, ktorí majú tisícové zbierky, no napadlo by vás zbierať iba nové telefóny? Nie však nové, aktuálne, ale tie čo sa už nevyrábajú. Musia byť ale nové. O čom hovoríme?

Hovoríme o zbierke Roberta Melichera, ktorý zbiera výlučne nové staré Nokie. Zbierka s názvom New Nokia Collection je nielen slovenským, ale i svetovým unikátom v tom, že v zbierke sú výlučne mobilné telefóny fínskeho výrobcu, ktoré sú nové, nikdy nepoužité.

Nedávno sme sa tak boli pozrieť na tieto unikátne kúsky, ktoré často Robert chytá iba v rukavičkách. Rozhovor s Robertom nájdete v aktuálnom vydaní TECHBOX jar 2019. V rozhovore sa dozviete prečo ich Robert zbiera iba nové, ako sa k tomu dostal, prečo práve Nokie a nie aj iné značky, aký je rozdiel medzi novým a použitým telefónom v cene a kopec ďalších informácií.

Ktorý je tvoj najdrahší telefón? 

Určite Nokia 8800 Carbon Arte, tá ma stála viac ako tisíc eur. Sú ale aj oveľa drahšie… 

No keďže na pár strán časopisu sa nezmestili všetky zaujímavé fotky unikátnych Nokií, prinášame vám top kúsky, ktoré sme si spomedzi vyše 300 modelov mohli prezrieť.

Legendárna Nokia 3310

Nokia 7370

Nokia 7710

Nokia X7

Nokia N-Gage QD

Nokia 6111

Nokia 6310i

Luxusná Nokia 8850 Gold Edition

Nokia 7600

Nokia 9110

Nokia N8

Nokia 6600

Nokia 7280

 

Nokia 8310

Nokia 3220 Star Wars Edition

Luxusnejšia a raritnejšia verzia Nokia 3220 Star Wars Edition v chrómovej verzii.

Nokia Medallion 1 a 2, digitálne náhrdelníky sú tiež veľkou raritou.

Vedeli ste, že Nokia robila kedysi aj kazetový rekordér?

Komentáre k článku