Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2020

ZDROJ | Disney

Druhý kalendárny mesiac sa opäť hlásime s prehľadom najlepších noviniek, aké nás čakajú na scéne streamovacích služieb.

ZDROJ | Netflix

Vo februári nás čaká viacero romantických počinov, keďže o dva týždne tu máme Deň svätého Valentína. Ako každý mesiac, aj tento sme náš výber zostavili z výberu streamovacích služieb Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Disney+ a Apple TV+. Služba Disney+ nie je zatiaľ oficiálne dostupná pre Slovensko, no napriek tomu budeme informovať o nových tituloch pre túto službu.

Ku každému seriálu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

Pozrite si10 najlepších aplikácií na streamovanie filmov, seriálov a videí

Horse Girl

Netflix – 7. február 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Mysteriózny triler s Alison Brie v hlavnej úlohe nás čaká hneď začiatkom februára. Podľa prvého traileru môžeme očakávať psychologický film, ktorý miestami pripomína horor.

Hlavná postava Sarah je sociálne izolovaná žena, ktorá sa vo svojom čase venuje nadprirodzeným príbehom a tiež starostlivosťou o kone. Trápia ju jej sny, ktoré spôsobujú, že sa ako námesačná prebúdza na rôznych miestach. Problém nastáva, keď už nevie rozoznať, čo je sen a čo skutočnosť.

Hunters

Amazon Prime – 21. február 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Akčný 10-dielny seriál je očakávanou novinkou od Amazon Prime a to najmä kvôli obsadeniu. Hlavnú úlohu si v seriáli zahrá legendárny Al Pacino.

Príbeh sleduje skupinu lovcov nacistov v 70. rokoch v USA, ktorí odhalia plány stoviek vysoko-postavených nacistov na prevzatie moci a vytvorenie 4. ríše. Takáto bláznivá zápletka v spojení s výbornými hercami by mala byť zárukou úspešného seriálu.

Pozrite si15 najlepších dokumentárnych filmov na Netflixe

The Last Thing He Wanted

Netflix – 21. február 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Najočakávanejší film tohto mesiaca sa objaví práve na Netflixe. Príbeh inšpirovaný skutočnou udalosťou sleduje americkú novinárku, ktorá podáva výpoveď, aby mohla splniť posledné otcove želanie – vyjednať obchod so zbraňami v Strednej Amerike.

Príbeh sa odohráva v 80. rokoch, kedy USA otriasol škandál Irán-Contras, kedy sa zistilo, že Reaganova administratíva predáva ilegálne zbrane Iránu a za tieto peniaze financovala protivládne povstania v Nikaragui. Tešiť sa tak môžeme na špionážny triler, v ktorom si zahrajú také mená ako Anne Hathaway, Ben Affleck a Willem Dafoe.

Locke & Key

Netflix – 7. február 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Nový fantasy seriál od Netflixu je adaptáciou úspešného rovnomenného komiksu. Seriálová zápletka sleduje troch súrodencov, ktorí sa po vražde svojho otca nasťahujú do rodinného sídla plného kúzelných kľúčov, ktoré odomykajú nové schopnosti a reality.

Podľa prvých ukážok môžeme skôr čakať dobrodružný rodinný seriál s prvkami mysteriózneho filmu a hororu. Prvá séria bude mať 10 dielov.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2019

Mythic Quest: Raven’s Banquet

Apple TV+ – 7. február 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Bláznivý komediálny seriál od Apple prináša zaujímavú zápletku z prostredia videoherného štúdia. Hlavná postava, herný vývojár, Ian Grimm, sa rozhodol, že vytvorí videohru, v ktorej hlavnou postavou bude on sám.

Podľa prvého traileru sa dočkáme buď dobrého komediálneho seriálu, alebo dostaneme prepadák. Seriál Mythic Quest bude mať 10 dielov, no spoločnosť Apple už teraz potvrdila, že seriál dostane aj druhú sériu.

Star Wars Clone Wars Season 7

Disney+ – 21. február 

IMDB – 8,1/10

Rotten Tomatoes – 94 % (Tomato meter), 92 % (Audience Score)

ČSFD – 77 %

Záverečná séria populárneho animovaného seriálu zo sveta Star Wars. Pokiaľ ste už videli Mandaloriana aj všetky Star Wars filmy, potom určite dajte šancu tomuto vtipnému a zároveň kvalitne napísanému seriálu.

Každý diel má približne 20 minút a príbeh Clone Wars sleduje Anakina Skywalkera medzi filmovými časťami II. a III. Clone Wars sa tiež bližšie zameriava aj na vedľajšie postavy ako Yoda a Obi-Wan Kenobi.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v januári 2020

V mesiaci február toho streamovacie služby prinesú omnoho viac. Na Netflixe bude mať pred Valentínom premiéru nový romantický film To All the Boys: P.S. I Still Love You a na Netflixe sa tiež dočkáme nového dramatického seriálu z prostredia taco reštaurácie a latinsko-americkej komunity – Gentefied.

Teenegerov tiež poteší seriálová novinka I Am Not Okay with this, v ktorej hlavná postava získa nadprirodzené schopnosti a popritom musí prekonať nástrahy strednej školy. Fanúšikovia seriálu Better Call Saul sa dočkajú štvrtej série a Narcos Mexico dostane druhú sériu. Na Netflixe sa tiež postupne začnú objavovať anime filmy od svetoznámeho japonského štúdia Ghibli (Cesta do fantázie, Princezná Mononoke).

Na platforme HBO GO sa tiež objaví zaujímavý dokumentárny seriál McMillions, ktorý bude opisovať podvodnú schému z 90. rokov, kedy sa podvodom pri súťaži McDonald’s Monopoly podarilo ukradnúť milióny dolárov.

Komentáre k článku