Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2019

Tohtoročný november ponúka z pohľadu streamovacích služieb predčasné Vianoce. Tešiť sa môžeme na pravdepodobne najočakávanejšie filmy a seriály tohto roku.

Vitajte v ďalšej časti nášho pravidelného seriálu, v ktorom každý mesiac prinášame aktuálne tipy na filmy, seriály či televízne show, ktoré sa objavia na najväčších streamovacích službách – Amazon Prime, Netflix a HBO GO.

Tento mesiac sa spúšťajú dve nové streamovacie služby – od dnešného dňa je dostupná služba Apple TV+ a od 12. novembra 2019 bude spustená očakávaná služba Disney+. Kým Apple TV+ je dostupná aj pre Slovensko, služba Disney+ má spustenie na Slovensku plánované až v roku 2021. Napriek tomu do nášho zoznamu tipov zaradíme aj filmy a seriály z týchto služieb.

Pozrite siVšetko o Apple TV+ – od aktivácie až po plnohodnotný zážitok

ZDROJ | apple

Pod každým seriálom je dátum americkej premiéry. Väčšinou sa v tento deň objaví seriál aj na slovenskom Netflixe, na HBO GO, Amazone a Apple TV+, no môžu existovať výnimky.

Ku každému seriálu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácie obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ sa očakáva, že bude lokalizovaná väčšina obsahu a pri Netflixe sa situácia za posledný mesiac zmenila tak, že všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

ZDROJ | apple

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2019

Crown Season 3

Netflix – 17. november 

IMDB – 8,7/10

Rotten Tomatoes – 90 % (Tomato meter), 95 % (Audience Score)

ČSFD – 91 %

Vynikajúci historický seriál o súčasnej anglickej kráľovnej sa na Netflix vracia v tretej sérii. Herečku Claire Foy vystrieda Olivia Colman, ktorá si zahrá staršiu verziu kráľovnej Alžbety II. Opäť sa tak dočkáme politických intríg a kľúčových rozhodnutí, ktoré formovali moderné britské, ale aj svetové dejiny.

Pokiaľ tento klenot ešte nemáte napozeraný, určite to napravte. Život najdlhšie vládnucej panovníčky za to rozhodne stojí. Tretia séria bude podľa tvorcov pokrývať obdobie rokov 1963-1977. Tešiť sa môžeme na nové postavy a tiež obmenených hercov.

His Dark Materials

HBO GO – 4. november 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – 90 % (Tomato meter)

ČSFD – N/A

Nový veľkolepý projekt z dielne HBO by mohol nahradiť prázdne miesto, ktoré ostalo po Game of Thrones. His Dark Materials je seriálové spracovanie populárnej knižnej fantasy trilógie Temné Hmoty (Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad) od Philipa Pullmana.

Kniha bola už v minulosti spracovaná ako film s Danielom Craigom v jednej z hlavných úloh. V seriáli sa okrem nových tvárí, ukáže známy herec James McAvoy. Seriál ponúkne 8 dielov, ktoré budú vychádzať na týždennej báze ako je pri HBO zvykom.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2019

The Irishman

Netflix – 27. november 

IMDB – 8,6/10

Rotten Tomatoes – 99 % (Tomato meter)

ČSFD – N/A

Najočakávanejší film tohto roku, možno aj desaťročia. Na filmového Íra od fenomenálneho režiséra Martina Scorseseho (Vlk z Wall Street, Gangy New Yorku, Casino, Mafiáni) sa čakalo dlhé roky a už koncom novembra sa dočkáme tohto pôsobivého snímku zo sveta mafie.

V hlavnej úlohe sa predstavia herecké hviezdy z kultových mafiánskych filmov – Robert De Niro, Al Pacino a Joe Pesci. Film bude mať dĺžku tri a pol hodiny, čím nadviaže na žánrové klenoty ako Krstný otec či Vtedy v Amerike. Už teraz počítame dni do 27. novembra.

The King

Netflix – 1. november 

IMDB – 7/10

Rotten Tomatoes – 71 % (Tomato meter), 83 % (Audience Score)

ČSFD – N/A

Mladý herec Timothée Chalamet (Call me by your name) je novou vychádzajúcou hviezdou amerického filmu. Preto nie je prekvapením, že ho obsadili do historického veľkofilmu The King. Herec stvárnil vo filme princa Hala, ktorý nastupuje po otcovej smrti na anglický trón.

Podobne ako pri iných seriáloch a filmoch z kráľovského prostredia, ani The King nebude mať núdzu o politické intrigy, ktoré budú v tomto filme doplnené o vojnu. Zo známych hercov sa vo filme objaví aj Robert Pattinson. Film vznikol podľa hry Henriad od Williama Shakespeara.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2019

Mandalorian

Disney+ – 12. november 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Hlavné lákadlo služby Disney+ nemohlo byť nič lepšie ako seriál zo sveta Star Wars. Mandaloriana si v našich končinách napriek perfektným trailerom pravdepodobne bežným spôsobom nepozrieme. Riešením ostáva spustiť si službu Disney+ cez VPN, ak taká možnosť vôbec bude.

Mandalorian ponúkne 8 epizód a dej sa bude odohrávať 5 rokov po udalostiach 6. filmu ságy Star Wars – Return of the Jedi. Sledovať budeme lovca odmien z rasy Mandaloriánov. Seriál vyzerá po všetkých stránkach perfektne o čom svedčí aj výber režiséra Johna Favreau (Iron Man, Avengers: Endgame).

See

Apple TV+ – 1. november 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Jason Momoa (Khal Drogo z Game of Thrones) sa objaví vo výpravnom seriáli novej streamovacej služby Apple TV+. Spoločnosť Apple si uvedomuje, aké seriály ľudia najviac obľubujú a stavila na istotu v podobe fantasy.

Seriál See sleduje ľudstvo z dystopickej budúcnosti, ktoré prišlo o zrak. Všetko sa zmení, keď sa manželke hlavnej postavy narodia dvojičky, ktoré vidia a o ktoré má záujem zlá kráľovná.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2019

Keďže november prekypuje kvalitnými seriálmi a filmami, nie všetky sa zmestili do nášho výberu. Preto ich aspoň spomenieme v závere. V novembri sa na Apple TV+ dočkáme aj zaujímavého sci-fi seriálu Servant od režiséra M. Night Shyamalana a tiež dramatického seriálu z prostredia televíznych novín – The Morning Show s Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steveom Carellom.

Na Netflixe sa dočkáme druhej série populárneho sériálu The End of the F***ing World a tiež trileru Earthquake Bird, ktorý sa odohráva v Tokiu. Amazon Prime nás poteší 4. sériou dystopického seriálu The Man in the High Castle a tiež politickým trilerom The Report.

Komentáre k článku