Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v decembri 2019

Posledný mesiac v roku je pred nami a s ním aj posledný tohtoročný článok s tipmi na najnovšie seriálové a filmové novinky, ktoré si netreba nechať ujsť na streamovacích službách.

Tipy na seriály sa stali jedným z vašich obľúbených článkov na našom portáli TECHBOX.sk. Aj preto v ňom plánujeme pokračovať aj po novom roku. Ak máte nejaké návrhy na zlepšenie, napíšte nám ich do komentárov.

V rámci tipov prinášame aktuálne seriály a filmy, ktoré vychádzajú tento mesiac na služby – Apple TV+, Amazon Prime, Disney+, HBO GO a Netflix.

Pod každým seriálom je dátum americkej premiéry. Väčšinou sa v tento deň objaví seriál aj na slovenskom Netflixe, na HBO GO, Amazone a Apple TV+, no môžu existovať výnimky. Služba Disney+ nie je zatiaľ oficiálne dostupná pre Slovensko, no napriek tomu budeme informovať o nových tituloch pre túto službu.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v novembri 2019

Ku každému seriálu sú pridané aktuálne hodnotenia a tiež linky na populárne platformy – IMDB, Rotten Tomatoes a ČSFD. Hodnotené sú iba seriály, ktoré už mali vydanú aspoň jednu sériu, prípadne filmy, ktoré už mali premiéru na festivaloch.

Čo sa týka titulkov, pri Amazon Prime je slovenská/česká lokalizácia obmedzená, pri HBO GO je všetok obsah dostupný buď s českými titulkami, alebo aj s dabingom. Pri Apple TV+ je lokalizovaný všetok obsah a pri Netflixe sa situácia za posledné mesiace zmenila tak, že všetok originálny nový obsah má české titulky a väčšinou aj dabing.

6 Underground

Netflix – 13. december 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

V prvej polovici decembra dorazí na obrazovky akčná záležitosť od Netflixu – 6 Underground. Tá podľa traileru prinesie kombináciu akčného a špionážneho trileru. O réžiu sa postaral známy režisér akčných filmov Michael Bay. Vo filme si zahrajú známe tváre Dave Franco, Ryan Reynolds či Mélanie Laurent.

Podľa filmových trailerov sa môžeme tešiť na parádnu akčnú jazdu, v ktorej nebudú chýbať výbuchy či závodné scény. Zápletka je jednoduchá – 6 agentov, ktorí predstierajú svoju smrť, aby mohli ísť po tých najhorších zločincoch tak, aby o nich nikto nevedel.

The Banker

Apple TV+ – 6. december 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Napriek obsahovému deficitu služby Apple TV+, na Mikuláša sľubuje streamovacia služba od Apple filmovú lahôdku The Banker. Ide o skutočný príbeh jedného z prvých afro-amerických bankárov v USA. Myšlienka filmu a kvalitní herci ako Anthony Mackie a Samuel L. Jackson by sa mali postarať o to, že si Apple TV+ predplatí viac používateľov.

Režisér George Nolfi v minulosti zaujal hlavne filmom The Bourne Ultimatum, tak uvidíme, ako sa mu podarí sfilmovať menej akčnú životopisnú drámu.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2019

Marriage Story

Netflix – 6. december 

IMDB – 8,4/10

Rotten Tomatoes – 97 % (Tomato meter), 87 % (Audience Score)

ČSFD – 79/100

A teraz niečo pre romantické duše. Začiatkom decembra sa na Netflixe objaví romantická dráma, ktorá láka na skvelých hercov Scarlett Johansson a Adama Drivera. Film zobrazí rozvod dvoch hlavných postáv a ich vzťahovú cestu.

Napriek smutnej zápletke o rozpadajúcej sa rodine sa môžeme tešiť na čierny humor a perfektný scenár, o ktorý sa postaral režisér filmu Noah Baumbach.

Truth Be Told

Apple TV+ – 6. december 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Seriálová novinka z dielne Apple ponúka kriminálnu zápletku, v ktorej pôjde o vyriešenie mysterióznej vraždy. V hlavnej úlohe sa predstaví herečka Octavia Spencer, ktorá bude hrať tvorkyňu kriminálnych podcastov Poppy Parnell.

Seriál ponúkne desiatku dielov a ide o adaptovaný scenár podľa knihy Are You Sleeping od Kathleen Barber. Triler bude mať premiéru začiatkom decembra.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v auguste 2019

The Two Popes

Netflix – 20. december 

IMDB – 7,7/10

Rotten Tomatoes – 87 % (Tomato meter), N/A % (Audience Score)

ČSFD – N/A

Životopisná dráma z cirkevného prostredia? Rozhodne áno. Film ukáže dramatizovanú verziu rozhovoru dvoch pápežov – konzervatívneho Benedikta XVI. a liberálneho Františka.

Konverzačná dráma zobrazí herecký koncert Anthonyho Hopkinsa a Jonathana Prycea. Pokiaľ vás zaujíma zákulisie súčasnej katolíckej cirkvi, tento film si rozhodne nenechajte ujsť.

The Witcher

Netflix – 20. december 

IMDB – N/A

Rotten Tomatoes – N/A

ČSFD – N/A

Najočakávanejšia seriálová udalosť tejto zimy príde štyri dni pred Vianocami. Na seriálové spracovanie Zaklínača sa tešia milióny fanúšikov knihy aj hry z celého sveta. Podľa trailerov vyzerá seriál perfektne a pre mnohých zaplní prázdne miesto, ktoré ostalo po Game of Thrones.

Postavu Zaklínača Geralta z Rivie si zahral Henry Cavill, ktorého sme tiež mohli vidieť v úlohe Supermana. Prvá séria ponúkne 8 dielov, ktoré by mali byť priamo inšpirované prvou poviedkovou knihou spisovateľa Andrzeja Sapkowskeho, ktorý postavu Zaklínača vytvoril. Za zmienku tiež stojí, že Netflix ešte pred uvedením prvej série potvrdil aj druhú.

Komentáre k článku