Podcast na tento týždeň | Vinohradská 12

ZDROJ | Vinohradska 12

Tento týždeň sa v našom tipe na podcast pozrieme na výborný český spravodajský podcast Vinohradská 12, ktorý vychádza v rámci Českého rozhlasu.

Česká podcastová scéna je oveľa bohatšia než tá slovenská a týka sa to aj Českého rozhlasu, ktorý vydáva kvalitné podcasty už niekoľko rokov. Slovenská RTVS začala pre porovnanie s podcastami až tento rok.

ZDROJ | Vinohradska 12

Pozrite siPodcast na tento týždeň | podgast by Čoje

Podcast Vinohradská 12 oslávil v apríli 2020 prvé výročie. Pochváliť sa môže takmer 300 epizódami, ktoré boli stiahnuté viac ako 580 000-krát.

Podcast Vinohradská 12 dostal pomenovanie podľa adresy Českého rozhlasu v Prahe. Podcast ponúka na dennej báze najnovšie správy a aktuálne témy. Nechýbajú jednotlivé súvislosti a skvelá analýza súčasného diania, ako českého, tak svetového.

V súčasnosti tvorí väčšinu tém koronakríza, no v spravodajskej relácii sa napríklad dozviete, ako sa s koronavírusom napríklad vypriadavajú v Rakúsku či ako vyzerá situácia v Bielorusku, kde tento vírus značne podcenili politické elity.

Podcastom Vinohradská 12 vás bude sprevádzať príjemný hlas Lenky Kabrhelovej, ktorá pracovala ako spravodajka v USA a v Rusku.

Každá epizóda podcastu má dĺžku približne 25-35 minút a vychádza vždy ráno o 6:00. Podcast je tak ideálny na ranné počúvanie pred prácou, prípadne pri ceste autom.

Pozrite siPodcast na tento týždeň | Dobré ráno

Vinohradskú 12 si môžete vypočuť na populárnych podcastových aplikáciách ako napríklad Google Podcasts, Apple Podcasts a samozrejme na službe Spotify.

Určite môžeme odporučiť aj ostatné podcasty Českého rozhlasu, ktorých za posledné roky vyšlo niekoľko desiatok. Kompletný zoznam nájdete na stránke Českého rozhlasu. Okrem novinových podcastov, nechýbajú relácie o kultúre, architektúre či náboženstve.

Komentáre k článku