Otravujú vás nové logá Google služieb? Zmente si ich na PC, Androide aj iOS

ZDROJ | Google

V posledných týždňoch sa už aj vám možno stalo, že ste medzi tabmi, záložkami či aplikáciami márne hľadali staré známe logo služby Gmail, Meet či Kalendár, až ste napokon zistili, že tieto služby dostali úplne nové, takmer nerozlíšiteľné logá. Ak sa chcete vrátiť k tým starým, vieme, ako na to.

Všetky služby Google spadajúce do kategórie produktívnych sa v priebehu októbra dočkali nového loga. Pri pohľade na novú ponuku služieb sa však musíme čudovať, ako takýto jednoliaty dizajn mohol prejsť cez schvaľovacie procesy spoločnosti. Najlepšie to vystihuje meme „Čo vidí Google, čo vidím ja“.

ZDROJ | Know Your Meme

Zmena loga na Androide

Android vo svojej základnej, natívnej podobe výmenu ikony aplikácie nedovoľuje, no inštaláciu rôznych nadstavieb už našťastie áno. Pre tieto účely sme si vybrali populárnu nadstavbu nova launcher, ktorú si môžete stiahnuť priamo z obchodu Google Play bezplatne.

Keď budete mať nova launcher nainštalovaný a prípadne nastavený podľa vašich predstáv, na dotyčnej ikone na ploche stačí podržať prst a cez ikonu ceruzky vstúpiť do úpravy odkazu. Kliknutím na logo sa dostanete do výberu obrázkov, kde už môžete na miesto nového loga vložiť ľubovoľný dizajn.

Zmena loga na iOS

Dajú sa na iOS vôbec meniť ikony aplikácií? Vlastne nie, no aplikácie môžete na operačnom systéme iOS 14 spúšťať aj nepriamo, cez odkazy. Kľúčom k úspechu je aplikácia Skratky.

V aplikácii je potrebné klepnúť na ikonu „+“ a následne na možnosť „Pridať akciu“. Zo širokej ponuky akcií si stačí vybrať možnosť „Skripty“ a zvoliť hneď prvú položku „Otvoriť apku“. Aplikácia vám následne ponúkne možnosť vybrať, ktorú aplikáciu chcete spustiť. Vyberáme si Google Meet.

Teraz stačí klepnúť na tlačidlo s trojicou bodiek vpravo hore, skratku pomenovať podľa aplikácie, ktorej meníme ikonu a následne zvoliť možnosť „Pridať na plochu“. Kliknutím na ikonu vedľa názvu dostanete možnosť výberu fotky zo súboru alebo galérie fotografií.

Zmena ikony v prehliadačoch Chrome a Edge

Zmena ikony v prehliadači býva zvyčajne o niečo zložitejšia, no v prípade prehliadačov Google Chrome a Microsoft Edge, ktoré sú aktuálne postavené na rovnakom jadre, si stačí do prehliadača stiahnuť jednoduché rozšírenie.

ZDROJ | Skavalai

V obchode Chrome Web Store, ktorý je kompatibilný aj s prehliadačom Edge, nájdete rozšírenie „Restore old Google icons“. V príprave tiež aj rovnaké rozšírenie pre prehliadač Mozilla Firefox.

Zdroj9to5Google

Komentáre k článku