Ako zdieľať prístup HomeKit na iPhone?

ZDROJ | Apple

Ak využívate inteligentnú domácnosť od Apple, môžete zdieľať prístup k HomeKit ďalším členom rodiny a priateľov. Podmienkou je, že musia mať zariadenie od Apple (iPhone, iPad alebo iPod touch).

Ako na to?

Otvorte na iPhone (resp. iPade a iPode touch) aplikáciu Domácnosť. V ľavom hornom rohu klepnite na ikonu domu. Ak máte v appke Domácnosť uložených viac domácností, kliknite v ľavom hornom rohu na položku Domácnosti a potom kliknite na domácnosť, do ktorej chcete niekoho pozvať. Z menu vyberte Nastavenie domácnosti. V časti Ľudia kliknite na položku Pozvať…

Zadajte kontakt, telefónne číslo alebo e-mail osoby, ktorú chcete pozvať. Samozrejme, pridať a pozvať môžete naraz viacero ľudí. Pozvánku napokon odošlete pravým horným tlačidlom Odoslať pozvánku.

Na Macu to urobíte podobným spôsobom. Otvoríte appku Domácnosť, v lište prejdete na položky Upraviť > Upraviť domácnosť.

Pripomíname, že budete zdieľať celý systém, vrátane notifikácií a informácií o tom, kto a ako systém používa, prístup ku kamerám a podobne.

Pozrite siNÁVOD | Ako pracovať s aplikáciou Domácnosť v macOS?

Ocitnúť sa tiež môžete v opačnej situácii, dostanete pozvanie na zdieľaný prístup k HomeKit. Prijmete ho klepnutím na tlačidlo Prijať.

Keď pominú dôvody na zdieľanie prístupu k HomeKit, napríklad ak ste ho udelili susedovi počas dovolenky, nie je problém odstrániť ho. Urobíte to podobným spôsobom, ako ste mu odoslali pozvánku. V časti Ľudia klepnite na používateľa a potom klepnite na položku Odstrániť osobu.

Komentáre k článku