Ako urobiť zo starého iPhonu iPod?

Minulý týždeň sme sa pozreli, ako urobiť zo starého iPhonu Apple TV. Dnes si v návode vysvetlíme, ako premeniť starší smartfón od Apple na hudobný prehrávač.

Výhoda Apple produktov je, že starnú o niečo pomalšie než konkurencia. Dva roky starý iPhone môžete stále predať za veľmi dobrú cenu. Čo však s iPhonom, ktorý už má viac ako štyri roky? Druhý telefón nepotrebujete a darovať ho tiež nemáte komu. Vtedy sa dá využiť ako hudobný prehrávač.

Pozrite siAko urobiť zo starého iPhonu Apple TV?

Čo na to treba urobiť? V prvom rade stačí vymazať všetok obsah v smartfóne, aby vám ostalo miesto len na hudbu. To urobíte tak, že v nastaveniach pôjdete do častí Všeobecné a kliknete na Resetovať. Následne vyberiete možnosť Vymazať celý obsah a nastavenia. Uistite sa, že máte súbory, ktoré idete vymazať zálohované, prípadne, že vám nebudú chýbať. Väčšinu vymazaného obsahu aj tak pravdepodobne budú tvoriť fotky a aplikácie.

Po obnovení nastavení budete mať možnosť nastaviť Wi-Fi. Nastavenie Wi-Fi je správnym krokom kvôli nastaveniu programu iTunes a tiež pre možnosť využívať internetové hudobné služby ako Spotify či Apple Music. Pre zrýchlenie procesu môžete využiť staršiu alebo aktuálnu SIM kartu na pripojenie. V nastavaniach však potom vypnite možnosť pripojenia do siete, čím sa môže znížiť batéria.

V prípade, že chcete starý iPhone využiť len na počúvanie hudby v telefóne, odporúčame po prvotnej konfigurácii prepnúť mobil do režimu lietadlo, čím sa v podstate vypnú všetky siete vrátane Bluetooth, ktoré by mohli znižovať batériu smartfónu. V časti pripojenie do Apple ID môžete rovnako využiť pôvodné meno a heslo alebo si vytvoriť nové.

Pokiaľ máte smartfón správne nastavený, stačí si už iba stiahnuť hudbu cez iTunes. Buď môžete využiť platené skladby a albumy v rámci služby iTunes v telefóne alebo streamovacie služby Apple Music či Spotify, v rámci ktorých viete počúvať hudbu aj v offline alebo si prenesiete svoju hudobnú knižnicu z PC do iPhonu cez kábel.

Posledný proces je najzdĺhavejší a vyžaduje inštaláciu programu iTunes na počítači a jeho synchronizáciu s iPhonom. Následne musíte potiahnuť skladby do knižnice iTunes a po pripojení smartfónu vybrať položku hudba a kliknúť na synchronizovať.

Pozrite siApple potichu ukončil predaj iPod Nano a iPod Shuffle

Takto upravený iPhone tak môžete využiť ako plnohodnotný hudobný prehrávač. Výhoda je tá, že takýto „iPod“ nemusíte tak často nabíjať a váš bežný iPhone alebo iný smartfón budete využívať primárne na ostatné aktivity – telefonovanie či surfovanie po internete. Už stačia len slúchadlá a môžete začať počúvať.

Niektorí môžu využiť prehrávač iba na cestovanie, športovanie alebo počúvanie hudby v aute. Osobne si oveľa radšej zoberiem do fitka hudobný prehrávač než iPhone, na ktorý mi neustále chodia notifikácie či pracovné maily.

Komentáre k článku