Ako nainštalovať Philips Hue Outdoor ak nemáte elektrické zásuvky?

Pred časom sme testovali a rovno aj inštalovali niektoré svetlá Philips Hue Outdoor, ktoré sú prvými svietidlami od Signify pre využitie v exteriéri. Fungujú dodnes a tak je načase sa podeliť o tom, ako ich nainštalovať, aj keď po záhrade nemáte elektrické zásuvky. Svetlá Hue Outdoor majú totiž kábel s koncovkou do elektrickej zásuvky.

RECENZIAPhilips Hue Outdoor – na toto sme čakali!

Určite nie sme jediní, kto nemá po záhrade naťahané elektrické zásuvky na každom kroku. Na druhej strane už pri projektovaní záhrady sa do zeme uložili káble pre neskoršie použitie pre exteriérové lampy. Kým sme sa k tomu ale dostali, Signify prišiel so svetlami Philips Hue Outdoor.

Tie majú ale pre takýto projekt jednu nevýhodu. K elektrickej sieti sa pripájajú pomocou zásuviek, takže ich vie zapojiť aj absolútny laik bez akejkoľvek znalosti elektriny. V našom prípade preto bolo namieste kruté riešenie, ktoré má ale za následok jednu dôležitú vec – stratu záruky. V prípade svetiel od Philipsu som sa ale osobne nebál, niekoľko lámp a žiaroviek používame doma už roky a ani jedno nebolo potrebné reklamovať. Dva roky prejdú ani sa nenazdáme…

Na inštaláciu Philips Hue Outdoor v našej záhrade preto hlavné svietidlo skončilo cez koncovky kábla. Jednoducho sa odstrihla a káble pripojili do vodotesnej elektrickej rozvodnej krabičky do zeme.

Pozor na to, aby ste si kúpili správnu krabičku, ktorá odolá vode a vlhkosti. Krabička musí mať kvalitné tesnenia pre veko aj kábel. Hľadajte rozvodnú krabicu, príp. rozvodku s certifikáciou IP67.

Pre maximálnu istotu sme ku každému káblu na vstupe do krabičky natlačili aj silikónový tmel, ktorý kábel hermeticky uzavrie.

Hoci toto riešenie pôsobí komplikovane, je určite jednoduchšie a lacnejšie ako ťahať k zdroju pre Philips Hue Outdoor exteriérovú elektrickú zásuvku. V našom prípade je veľkým problémom aj zateplený dom a je prakticky nemožné natiahnuť nový kábel popod polystyrén. Priznávať kábel uložením do krycej lišty je zas neestetické. Risk, že svietidlá Hue Outdoor budú musieť ísť na reklamáciu za to stál. V našom prípade.

Preto ešte raz upozorňujeme, že takáto inštalácia ruší záruku na svietidlá Philips Hue Outdoor v prípade, že by ste mali vrátiť kompletné balenie. Odstrihnutá koncovka je len na zdroji elektrickej energie pre Hue Outdoor. Ak sa teda pokazí niektoré zo svietidiel, to by výrobca mal vyreklamovať aj samostatne.

Komentáre k článku