Lexus prepisuje históriu modelov ES provokatívnou eleganciou

ZDROJ | Lexus

Siedma generácia Lexus ES začala písať novú históriu. Komfort, kultivovanosť a luxus z predošlých generácií boli doplnené o dynamický zovňajšok a vylepšené jazdné vlastnosti, čo luxusný sedan premenilo na vozidlo budúcich generácií. Však sa na tento kus luxusu pozrite!

ZDROJ | Lexus

Je jasné, že ak chce automobilka pozerať do budúcnosti, musí počítať s elektrickým alebo hybridným pohonom. Pre Lexus je hybridný pohon absolútna samozrejmosť. Preto nemôže chýbať ani v siedmej generácií jedného z najstarších modelových radov ES.

Lexus ES 300h ponúka 4. generáciu hybridného pohonu s vlastným dobíjaním. Kombinuje sa tu hospodárny 2,5-litrový zážihový štvorvalec pracujúci v Atkinsonovom cykle s odľahčeným a kompaktnejším elektromotorom. Celkový výkon sa tak dostal na 218 k/160 kW a spotreba sa pohybuje len okolo 4,7 l/100 km.

ZDROJ | Lexus

Hybridný pohonný systém má v rukáve eso, ktoré ulahodí milovníkom tradičných zážihových pohonov. Elektrická časť je vyladená tak, aby čo najvernejšie simulovala charakter a priebeh výkonu bežného zážihového motora. Užijete si preto veľmi prirodzenú a plynulú jazdu a to aj počas automatického prepínania pohonov.

Nový Lexus ES reprezentuje provokatívnu eleganciu. „Model ES bol vždy elegantným luxusným sedanom. V tejto generácii sme mu dodali odvážne dizajnové́ prvky, ktoré́ prekvapia záujemcov s tradičnými očakávaniami,“ povedal šéfdizajnér ES Jasuo Kadžino.

Pozrite siTakéto auto nám tu doposiaľ chýbalo – Lexus ES 300h

ZDROJ | Lexus

V praxi to znamená úplne novú platformu GA-K, vďaka ktorej je vozidlo o 65 mm dlhšie, o 5 mm nižšie a o 45 mm širšie. Kolesá sú posunuté viac do rohov pri širšom rozchode kolies prednej aj zadnej nápravy.

ZDROJ | Lexus

Všetky tieto zmeny viedli k tomu, že sa podarilo znížiť líniu strechy, čím sa vytvorila výrazne zvažujúca sa silueta, ktorá v sebe kombinuje dynamiku a ladnosť. Zadná časť Lexus ES 300h je charakteristická čistými, ostro rezanými tvarmi. LED svetlá dopĺňajú zadné rohy karosérie a z každého uhlu pohľadu vytvárajú súvislú líniu.

ZDROJ | Lexus

Lexus neustále pracuje s vyspelými technológiami, ktoré pravidelne sprístupňuje svojim zákazníkom. Jednou z týchto technológií sú aj digitálne vonkajšie spätné zrkadlá, ktoré boli prvýkrát uvedené v roku 2018 v Japonsku. Lexus je vôbec prvou automobilkou, ktorá túto technológiu použila v sériovo vyrábaných automobiloch. Digitálne spätné zrkadlá teraz prichádzajú aj na náš trh a môžete si ich dopriať k vybraným výbavám.

ZDROJ | Lexus

Riešenie v interiéri používa 5-palcové farebné displeje zabudované do A-stĺpikov, ktoré sú umiestnené približne tak, aby kopírovali polohu bežných spätných zrkadiel a vodič si tak nemusel meniť pohľad a svoje šoférske zvyklosti. V exteriéri sú kamery zabudované do štíhlych aerodynamický puzdier.

ZDROJ | Lexus

Inovatívne riešenie ponúka šoférovi lepší prehľad o tom, čo sa deje za vozidlom rovnako ako vedľa neho. Kamerové jednotky sú vybavené vyhrievaním, ktoré zabraňuje zamŕzaniu aj zahmlievaniu.

ZDROJ | Lexus

Systém je ďalej vybavený luminiscenčným detektorom, ktorý automaticky potláča oslňovanie od svetlometov vzadu idúcich vozidiel pri jazde v noci, čo prispieva k oveľa čistejšiemu výhľadu smerom dozadu. Keď vodiť použije smerové svetlá, šírka zobrazovacej oblasti sa automaticky rozšíri.

ZDROJ | Lexus

Lexus ES 300h je v ponuke v novej Limited edition za akciovú cenu 42 900 €. Ušetríte tak príjemných 12 000 €. Plná cena Lexus ES 300h je 54 900 €.

Komentáre k článku