8 skratiek v iOS (nielen) pre dovolenkárov

Aplikáciu Shortcuts – Skratky, priniesol iOS 12, no mnohí ju dodnes nevyužívajú napriek tomu, že prináša užitočné uľahčenie rutinných úkonov, ktoré človeka nebavia počas dlhých daždivých dní a už vonkoncom nie v priebehu úžasného, skvelého leta!

Skratky prišli ako náhrada za aplikáciu Workflow, ktoré Apple pred niekoľkými rokmi odkúpilo. Jej funkcie integrovalo priamo do systému iOS, fungujú okrem zariadení s iOS aj na Apple Watch, CarPlay či HomePod. Najužitočnejšie sú však práve v mobilnom operačnom systéme iOS.

ZDROJ | Apple

Skratku nemusí tvoriť len jedna akcia, dajú sa zostaviť celé reťazce postupov, takmer pre každú príležitosť. Používateľ má na výber dve možnosti, buď si skratky poskladá sám, alebo si ich stiahne už urobené.

Keďže ide leto a vám sa nechce hýbať ani len mysľou, prinášame niekoľko skratiek, ktoré sa hodia do tohto počasia.

Previesť Live Foto na GIF

Nie každý má iPhone, či iPad a tak neocení čaro krásnych Live Foto, ktoré mu chceme ukázať. Nič sa nedeje, netreba žiadne appky od tretích strán a trápenie sa s konverziou do animovaného formátu GIF.

skratka pre Konverziu Live Foto na GIF

Zmena veľkosti obrázka

Pri fotkách ostávame aj pri ďalšej skratke. Tá nám pomôže pri skomprimovaní formátu JPEG, ktorý sa potom ľahšie a rýchlejšie môže zdieľať napríklad na sociálnych sieťach.

skratka pre Zmenu veľkosti fotografie

Vypnutie mobilných dát, Wi-Fi a Bluetooth

Ležíte si na pláži niekde v exotike a vtom si spomeniete, že ste zabudli vypnúť dátový roaming?! Pomocou skratky si ich môžete rýchlo vypnúť. Ďalšie skratky pomôžu pri vypínaní Wi-Fi a Bluetooth.

skratka pre Vypnutie mobilných dát

skratka pre Vypnutie Wi-Fi

skratka pre Vypnutie Bluetooth

Načasovanie odoslania správy

Kto sa zatúlal ďalej od našej domoviny, môže v dovolenkovej eufórii poslať správy v neskorú nočnú hodinu. Aby sa to nestalo, pomôže mu táto skratka.

skratka pre Načasovanie odoslania správy

Pridanie piesne do playlistu

Ak sa vám páči aktuálne počúvaná pieseň a chcete si ju uložiť do vašej výberovky v Apple Music, urobíte radosť svojej lenivosti aplikovaním tejto skratky.

skratka Pridať skladbu do playlistu

Odoslanie doby príjazdu

Aj takúto vychytávku môže dovolenkár využiť, ak chce potešiť kamarátov, alebo ho netrpezlivo čaká rodina (tešiaca sa na darčeky).

skratka pre Odoslanie doby príjazdu

Skratiek je nekončené množstvo, my sme vybrali len niekoľko, ktoré sa nám zdajú užitočné. Ak vás tento Automator pre iOS zaujal, určite si dokážete pripraviť svoje vlastné, podľa vašich potrieb. Neurobíte chybu, ak sa inšpirujete webstránkou Sharecuts.

Viac článkov s dovolenkovou tématikou nájdete v našej letnej sérii.

Komentáre k článku