Čo všetko vieme o pripravovanom Samsungu Galaxy Note 8?

ZDROJ | DBS Design

Séria Note bola pre Samsung vždy tým najlepším, čo spoločnosť dokázala vytvoriť. Tento rok by nemal byť výnimkou, pričom Note 8 má priniesť doteraz nevídané funkcie.

Galaxy Note 8, podobne ako aj iPhone 8, bude tento rok pre spoločnosť kľúčovým. Pre Apple z dôvodu desiateho výročia, pre Samsung z dôvodu nápravy reputácie.

Podobne ako v predošlom článku s názvom Čo všetko vieme o pripravovanom Apple iPhone 8? sa i teraz nebudeme veľmi zameriavať na procesor či pamäť RAM. Spomenúť ale môžeme, že Snapdragon 835 či dokonca 836 má byť taktovaný až na 3 GHz, čo sme ešte v smartfónoch nevideli. 4 alebo 6 GB pamäte RAM sú s najväčšou pravdepodobnosťou samozrejmosťou. Aké funkcie by však v Galaxy Note 8 všetkých prekvapili?

https://youtu.be/fddIl8UGFvE
  • Najväčší rozruch by určite vyvolal duálny fotoaparát. Kórejský výrobca sa doteraz držal jedného snímača na zadnej strane zubami-nechtami, Note 8 by bol preto prvým smartfónom s touto funkciou. Riešenie by malo byť podobné tomu od Huawei P10. Vidieť by sme preto mali dva 13 Mpx senzory, jeden farebný a druhý monochromatický. Iné zdroje naopak hovoria o širokouhlom a telefoto čipe. Umiestnenie by malo byť vertikálne.

Pozrite si7 telefónov, ktoré vám môžu nahradiť Samsung Galaxy Note7

  • Podľa niektorých informácií sa ďalej stále nedočkáme čítačky odtlačkov prstov umiestnenej pod displejom, a to i napriek tomu, že Qualcomm už riešenie má. iPhone 8 by naopak novou technológiou disponovať mal. Zaujímavou je ale informácia, že tento druh zabezpečenia sa nebude nachádzať na mieste terajších vlajkových lodí.
ZDROJ | Poyoco Tech
  • Ako už býva zvykom, séria Galaxy Note bola vždy jednou z najväčších výrobcu. Vďaka Infinity Edge displeju, ktorý sme už tento rok videli pri vlajkových lodiach by mal panel Note omičky narásť až na 6,3 či dokonca 6,4 palcov. Rozlíšenie QHD+ by malo ostať zachované ako aj HDR, v krajnom prípade sa možno dočkáme i 4K Ultra HD. Tento krok by mohol byť zameraný predovšetkým na VR obsah.
ZDROJ | slashleaks
  • Otáznou zostáva aj kapacita batérie. Galaxy Note 7 disponoval 3 500 mAh batériou, aktualizovaná FE verzia má len 3 200 mAh. Aby sa predišlo fiasku, novinka by mala mať 3 300 mAh akumulátor.
  • Veľké zmeny majú nastať aj v oblasti stylusu, ktorý je špecifickým doplnkom radu Note. Samsung si dal patentovať niekoľko nových funkcií, medzi nimi aj reproduktor a vibračnú odozva v interaktívnom pere.
ZDROJ | Ice Universe
  • Stereoreproduktory síce v novinke asi nenájdeme, no Samsung Galaxy Note 8 by mohol budúcich majiteľov potešiť vyladeným zvukom od rakúskeho výrobcu AKG.

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom Apple iPhone 8?

  • Prekvapením bude i cena, ktorú ale budeme môcť, ako i všetko ostatné, s určitosťou potvrdiť až pri predstavení. Podľa známeho blogera, ktorý stojí za presnými únikmi si ale budúci majiteľ bude musieť pripraviť rovných 1 000 eur.

Samsung chcel už v minulosti na trh priniesť skladateľný smartfón. Doterajšie úniky však nenaznačujú, že práve Samsung Galaxy Note 8 by mal priniesť túto prevratnú technológiu. Všetko sa dozvieme pravdepodobne už v auguste alebo septembri.

ZdrojAndroid Authority,Indian Express,Trusted Reviews,TechRadar

Komentáre k článku