Čo je to Xbox Remote Play? Vaše obľúbené Xbox tituly už aj v smartfóne

ZDROJ | Microsoft

Nová verzia mobilnej aplikácie Xbox pre Android so sebou okrem nového dizajnu priniesla aj novú funkciu Xbox Remote Play. O čo ide, ako sa táto novinka používa a aký hardvér k nej vlastne potrebujete?

Remote Play netreba majiteľom herných konzol PlayStation, ako ani hráčom na počítačovej platforme Steam zrejme bližšie predstavovať. Vzdialené hranie na konzole, ktoré si mohli užívať už majitelia konzol PlayStation Portable a PlayStation 3, však prichádza na konzoly Xbox až teraz. O čo presne ide?

Xbox Remote Play umožní majiteľom herných konzol Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S hrať na týchto konzolách prostredníctvom smartfónov a tabletov s operačným systémom Android. Aj keď to môže byť v čase rozbehu viacerých herných streamovacích služieb mätúce, v tomto prípade sa o žiadnu službu nekoná. Hry musia bežať priamo na vašom Xboxe pripojenom na internet.

ZDROJ | Microsoft

Čo k tomu treba?

  1. Xbox One/Xbox Series X/S

Základom všetkého je mať k dispozícii hernú konzolu Xbox, či už niektorú zo súčasnej generácie spadajúcej pod generáciu Xbox One, alebo niektorú z pripravovanej konzoly Xbox Series, ktorá sa dostane na trh začiatkom novembra. Na tejto konzole je potrebné prihlásenie cez účet Microsoft s Xbox profilom, hoci aj bez predplatného Xbox Live.

ZDROJ | Microsoft

2. Smartfón/tablet

Na strane zariadenia je potrebné vlastniť smartfón alebo tablet s operačným systémom Android 6.0 alebo novším a podporou bezdrôtovej technológie Bluetooth 4.0 alebo novšej generácie. Z obchodu Google Play si následne stačí stiahnuť beta verziu aplikácie Xbox, kde je potrebné použiť rovnaké prihlasovacie údaje, ako na strane vašej konzoly.

ZDROJ | Microsoft

3. Bezdrôtový ovládač pre Xbox s podporou Bluetooth

Ako ste už asi tušili, požiadavka na prítomnosť technológie Bluetooth v predchádzajúcom bode vychádza z požiadavky na herný ovládač. V tomto prípade je potrebné vlastniť buď originálny ovládač pre Xbox s podporou technológie Bluetooth, alebo niektorý z oficiálne podporovaných ovládačov, akým je napríklad Razer Kishi.

ZDROJ | Microsoft

Originálny ovládač pre Xbox s podporou tejto technológie rozpoznáte od nepodporovaného tým, že jeho horné plastové časti sú od seba oddelené.

ZDROJ | Microsoft

4. Dostatočne rýchly internet

Microsoft pre používanie funkcie odporúča pripojenie k 5 GHz bezdrôtovej sieti s minimálnou rýchlosťou pripojenia 10 Mb/s. Ak si nie ste istí, či vaše pripojenie tieto podmienky spĺňa, jednoducho to vyskúšajte. V najhoršom prípade zistíte, že potrebujete prejsť na rýchlejší internet alebo investovať do nového smerovača.

Pozrite siCeny PS5 a Xbox Series sú známe – ktorá sa skôr oplatí kúpiť?

Samotným procesom nastavenia funkcie vás už prevedie mobilná aplikácia Xbox. Ako sme už spomínali, aplikácia sa aktuálne nachádza vo fáze beta testovania a tak je jej potrebné odpustiť prípadné nedostatky či technické problémy. Čo sa týka dostupnosti novej verzie aplikácie aj s funkciou Xbox Remote Play, o jej vydaní v tejto chvíli Microsoft mlčí.

Xbox app (beta)

Platforma:
Android 6.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku