Čo je to PlayStation Plus a aké hry ponúka?

ZDROJ | Sony

Zo začiatku išlo iba o doplnkovú službu, dnes si bez nej nezahráte multiplayer. Čo je to PlayStation Plus a aké výhody ponúka?

PlayStation Plus je predplatiteľská služba, ktorá rozširuje možnosti bezplatného účtu v sieti PlayStation Network.

PlayStation Network (PSN) je sieťová služba, ktorá vznikla ešte v roku 2006 a postupne k nej pribúdali ďalšie platformy ako napríklad PlayStation Now, PlayStation Video a tá najznámejšia je PlayStation Plus. Služba vznikla ešte v roku 2010 ako doplnkový program predplatného, vďaka ktorému ste získali rôzne bonusy. Tými najdôležitejšími je 100 GB cloudové úložisko, bezplatné hry a výrazné zľavy na online hry a datadisky.

Od roku 2013 je PlayStation Plus podmienkou, aby ste mohli hrať na konzolách PlayStation 4 a PlayStation 5 multiplayer.

ZDROJ | Teddy Guerrier

Cena za predplatné sa rôzni podľa aktuálnej akcie či podľa obdobia, na aké si chcete službu predplatiť. Väčšinou však ide o sumu 60 € ročne.

Pokiaľ si chcete službu PlayStation Plus vyskúšať, k dispozícii je 14-dňový trial.

Ako sa menili generácie herných konzol, menila sa aj ponuka bezplatných hier na PlayStation Plus. Na začiatku boli dostupné hry na PlayStation 3 a PSP, neskôr pribudli hry na PlayStation 4 či PS Vitu. V súčasnosti v rámci predplatného získate 1 hru na PlayStation 5 a 2 hry na PlayStation 4, ktoré však viete hrať aj na novej generácii konzol. Balíček hier pozostáva väčšinou z jednej väčšej hry a dvoch menších vo väčšine prípadov indie titulov.

Hry vždy vychádzajú na mesačnej báze a používateľ má možnosť si ich stiahnuť vždy v rámci mesiaca do svojej knižnice a neskôr sa k nim vrátiť. V prípade, že používateľ nemá členstvo PlayStation Plus, hry sa stanú nedostupnými. Pokiaľ je členstvo opäť obnovené, môžete si hry znovu stiahnuť. Musíte ich však mať pridané do knižnice.

V súčasnosti si môžete za mesiac apríl stiahnuť novinku pre PlayStation 5, Oddworld: Soulstorm, exkluzívny titul Days Gone a kooperatívny surival Zombie Army 4: Dead War.

Niekedy v rámci PlayStation Plus pribudne aj zaujímavá akcia . Majitelia nových konzol PlayStation 5, ktorí si zároveň predplácali PlayStation Plus, dostali napríklad zadarmo balíček 20 najúspešnejších hier na PlayStation 4 zadarmo.

ZDROJ | World Today News

ZdrojPlayStation Plus

Komentáre k článku