Čo je to Google Play Pass? Nové herné predplatné pre Android

ZDROJ | Google

Google v týchto dňoch otvoril brány hernej predplatnej služby Google Play Pass už aj pre hráčov mobilných hier na Slovensku. O čo ide, čo nová služba ponúka, koľko stojí a ako si ju aktivovať? Na všetky tieto otázky máme pre vás odpoveď.

V skratke…

Google Play Pass je predplatná služba, ktorá vám ponúkne za mesačný poplatok 4,99 € alebo ročný poplatok 29,99 € neobmedzený prístup k viac ako 500 známym titulom pre operačný systém Android. Hry dostupné v rámci tejto služby už neobsahujú reklamy, ani ďalšie doplnkový platený obsah.

Google Play Pass je ďalšia z radu herných predplatných služieb, ktorá vám za fixný mesačný, resp. ročný poplatok poskytne neobmedzený prístup k k priebežne sa meniacej knižnici hier. Inými slovami, predplatný model známy z hudobných a filmových služieb tak už dorazil aj do hernej sféry.

Za fixný mesačný poplatok získate aktuálne prístup k viac ako piatim stovkám hier, v ktorých už po zaplatení mesačného poplatku neuvidíte žiadne reklamy. Hry zahrnuté v Google Pay Pass už taktiež neobsahujú žiadne platené doplnky, teda žiadne truhlice, diamanty či hernú menu, ktorú by si za normálnych okolností môžete najmä v bezplatných hrách dokupovať za reálne peniaze. Ponuka sa navyše každý mesiac rozširuje o nové tituly.

Ako, kde a za koľko?

Nová služba je priamou súčasťou digitálneho obchodu Google Play, v rámci ktorého si ju môžete predplatiť za 4,99 € mesačne, alebo 29,99 € ročne. Ak používate v rámci služieb Google rodinné zdieľanie, prístup do služby Google Play Pass môžete v rámci vašej rodiny zdieľať bez doplatkov.

Jedinou podmienkou pre prístup k službe je vlastnenie smartfónu, tabletu alebo smart televízora s operačným systémom Android 4.4 alebo novším, v ktorom je potrebné mať nainštalovaný Obchod Play vo verzii 16.6.25.

Ak tieto podmienky spĺňate, položku Play Pass by ste mali vidieť zobrazenú v ľavom bočnom menu obchodu. Ak tieto podmienky spĺňate, no Play Pass v bočnom menu stále nevidíte, skúste ešte pár dní počkať. Google totiž novú službu sprístupňuje používateľom na Slovensku vo viacerých vlnách.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku