Čím som žil posledný mesiac? Dočasným návratom do redaktorského normálu

Všetky tie Meety, Teamsy a Zoomy sú fajn, šetria čas a energiu, no po roku a pól takýchto konferencií či stretnutí začne po stretnutiach tvárou v tvár prahnúť aj ten najväčší introvert. Jún odštartoval veľký návrat k normálu, ako dlho ale vydrží?

Takto pred mesiacom som sa na Zlatých pieskoch mal možnosť pozrieť na najnovšie produkty z dielne spoločnosti Lenovo. Radšej ani nerátam, po akej dlhej dobe som zariadenie nevidel iba na obrazovke svojho počítača, ale aj naživo, kde som si ho mohol rovno aj vyskúšať a nafotiť po boku svojich kolegov. Iste, v apríli tu bola statická premiéra faceliftovaného KODIAQu, no aj tá bola zorganizovaná podľa prísnych protipandemických pravidiel.

Do normálu sa ale nevrátili všetci, vývojárska konferencia WWDC21 spoločnosti Apple bola opäť pred-nahratá a tak sme sa na nové operačné systémy pozreli opäť v štýlovom, perfektne zostrihanom, no trochu umelom „živom“ vysielaní. Podobne živé-neživé bolo aj predstavenie nového dielu série Battlefield.

Pozrite siČo je to WWDC a prečo je pre tech svet dôležitý

Naopak naživo sme si konečne v redakcii vyskúšali nový herný Ultrabook ROG Flow X13 s externou grafickou kartou ROG XG Mobile, ktorý svojimi schopnosťami naozaj prekvapil. Rovnako som si mal možnosť vyskúšať, ako sa vyhľadávajú stratené kľúče a ďalšie cennosti pomocou rozšírenej reality s novým príveskom Samsung Galaxy SmartTag+.

Kým zahraničné tlačové konferencie zostávali prevažne pred-pripravené a (ne)živé, tie lokálne sa začali podobať na tie pred-pandemické. Koncom júna som si tak mal možnosť zajazdiť na plug-in hybridnej novinke Renault Arkana E-TECH Hybrid 145 a hneď na to si naživo obzrieť novú Škodu Fabiu.

Čerešničkou na torte tohto nabitého mesiaca boli ale živé jazdy s face-liftovanou Škodou KODIAQ, ktorú sme si mali možnosť vyskúšať na diaľnici zo Ženevy do francúzskeho Megéve, v horských serpentínach a napokon aj v režime off-road na cestičkách, ktoré pretínali zimné lyžiarske zjazdovky. Prvé zábery z týchto jázd nájdete na našom Instagrame, viac ich nájdete už čoskoro aj s našimi dojmami v pripravovanom článku.

Náhle sprísnenie opatrení naznačuje tomu, že jazdy s novým KODIAQom boli po dlhej dobe prvou a na dlhú dobu aj poslednou zahraničnou cestou pre našu redakciu. Veríme ale, že pôjde iba o dočasné opatrenia, pretože živým výstupom z takýchto akcií sa skrátka žiadna online tlačová konferencia nevyrovná.

Komentáre k článku