Chaos s COVID automatom? Konečne je jeden web, kde nájdete všetko

ZDROJ | Lenovo

Takmer každý týždeň sa objaví niekoľko správ o tom, ako sa čo na Slovensku okolo korona pandémie mení. Nejde len o čísla hospitalizovaných či novo-nakazených, ale aj informácie o toľko ospevovanom COVID automate, z ktorého si aj tak na najvyšších miestach robia čo chcú a ohýbajú ako sa im páči. Potom máme chaotické a nepresné informácie chápať aj my, bežní občania. Je tu ale konečne nový web, ktorý to mení.

Pozrite siAko bude vyzerať COVID pas? Štát testuje aplikácie pre občanov i políciu

ZDROJ | Lenovo

Asi najväčším problémom (po tom, že nikto nikde nič poriadne nevysvetlí) je, že začiatkom každého týždňa ministerstvo zdravotníctva zverejňuje informácie o tom, ako bude vyzerať COVID automat na ďalší týždeň. To spôsobuje ešte väčší chaos, lebo sa pokojne môže stať, že sa to ľudom popletie. Ak aj vy máte takýto chaos a netušíte nakoniec kde platia aké pravidlá, určite vám padne vhod dokonca responzívny (dobre čitateľný aj na mobilných zariadeniach) web automat.gov.sk.

Vznikol na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Jediné, čo je potrebné zadať pre viac informácií je okres. Mimochodom, Bratislava a Košice sa v tomto prípade počítajú ako jeden okres, hoci sú z viacerých.

Na základe aktuálneho stavu pre konkrétny okres sa vám ukáže zoznam všetkých povolení a obmedzení platných v danom okrese. Vďaka webu je tak možné si pomerne rýchlo a jednoducho pozrieť obmedzenia aj v okrese, kde sa ocitnete napríklad na výlete, dovolenke či pracovnej ceste.

V prípade, že konkrétna aktivita nie je plnohodnotne povolená, je pri nej link (Zistiť viac) na zobrazenie podrobností. Napríklad tak v Bratislave pre autoškoly platí, že:

  • 1 účastník na 15 m2 (ak plocha nedosahuje 150 m2, tak max. povolený počet účastníkov je 10)
  • odstup medzi účastníkmi minimálne 2 metre
  • dodržiavanie hygienických opatrení

ale aj:

  • 1 účastník kurzu a 1 inštruktor autoškoly vo vozidle, to sa nevzťahuje na skúšobného komisára počas výkonu záverečných skúšiek na získanie odbornej spôsobilosti vo vedení vozidla
  • dezinfekcia vozidla po každom účastníkovi
  • dodržiavanie hygienických opatrení
  • pri výcviku zameranom na vedenie motorových vozidiel skupín A (motorky) musí mať každý z frekventantov tohto kurzu vlastnú prilbu a príslušné ochranné pomôcky, ktoré sa pri takomto výcviku pri vedení tohto typu vozidla používajú

Takto je možné si prezrieť podrobnosti aj k wellnesom, plavárňam, obradom či hromadným podujatiam.

 

Zdrojautomat.gov.sk

Komentáre k článku