Berlínska IFA 2019 ponúkla množstvo noviniek, no našlo sa aj zopár failov

ZDROJ | theverge.com

Pomedzi všetky novinky a inovácie som si všimol 5 nie až tak domyslených vecí. Našiel som 5 failov z IFA 2019.

Berlínska IFA 2019 skončila. Predstavilo sa viacero zaujímavých noviniek, ktoré sa oplatí sledovať aj ďalej, prípadne si ich rovno objednať. Ja som si však všimol aj zopár drobností, ktoré sú podľa mňa prešľapom alebo nie úplne domyslené. Pozrime si teda 5 failov IFA 2019.

Huawei FreeBuds 3

Huawei FreeBuds 3 sme vám podrobne predstavili v článku Huawei FreeBuds 3 – čínske AirPody majú novú krabičku a Bluetooth 5.1. Podľa špecifikácie vyzerajú nádejne. Dokonca ako jedny z prvých slúchadiel tohto tvaru a typu ponúkajú ANC, čo nemajú ani AirPods. V porovnaní s Apple slúchadlami by mali byť dokonca o pár desiatok eur lacnejšie. V čom je teda problém?

ZDROJ | Huawei

Tvar konštrukcie. Ak si vedľa seba položíme AirPods a Huawei FreeBuds 3 (naviac v bielom variante!) rozdiely nájdeme až po sústredenom pozorovaní. Nie je to jedno? Asi by aj bolo, ibaže pri takomto type slúchadiel je ergonómia zásadná a má nie malý vplyv na to, či produkt po kúpe budete pravidelne používať alebo ho odložíte, či predáte, lebo vám jednoducho nesadne.

Light Phone II

Light Phone II je s najväčšou pravdepodobnosťou odrazom stále populárnejšieho minimalizmu, ako filozofického životného štýlu. Tento prenosný telefón sa hrdí tým, že v ňom nikdy nebudú e-maily, reklama alebo sociálne siete. Zvládne telefonáty, správy, zjednodušenú formu navigovania, poslúži ako prehrávač hudby, kalendár, poznámkový blok alebo budík. Keď vezmeme do úvahy, že aj giganti na poli smartfónov naskočili na trendovú vlnu a chcú nás od prenosných zariadení aspoň trochu oslobodiť, ide o celkom dobrý nápad. Avšak.

ZDROJ | thelightphone.com

Tento hlúpy telefón má zopár podstatných nedostatkov, ktoré vás odradia. Výrobca na svojej stránke uvádza, že výdrž telefónu je na jedno nabitie pri 950 mAh batérií 2 až 3 dni pri ľahkom používaní. Čo presne znamená ľahké používanie nešpecifikoval. Je to stále viac ako v prípade bežného smartfónu? Áno, ibaže Light Phone II má maličký e-ink displej, ktorý potrebuje energiu v podstate len keď ho prebudíte

Keď sme pri displeji, ten je skutočne maličký. Pokrytie prednej strany telefónu sa podľa nášho skromného odhadu pohybuje 50:50, aktívnej a neaktívnej plochy. Keď máte na takomto displeji ešte aj písať… Ak si stále hovoríte „no a čo?“ pozrime sa na cenu. Tá je v predobjednávkach 350 amerických dolárov. Čo je na hlúpy telefón naozaj dosť. Legendárna Nokia 3310 v jej reinkarnovanej podobe stála okolo 50 eur. Keď zalovíme vo vodách strednej triedy smartfónov, tak nájdeme, napríklad, Xiaomi Mi9 SE 64 GB za 309€. Za tých zhruba 10 €, čo ušetríte v porovnaní s Light Phone II si môžete kúpiť aplikáciu, ktorá Xiaomi „osprostie“ keď to budete potrebovať a inak máte k dispozícii schopný pracovný nástroj.

Xperia 5

Sony stále verí vo svoje smartfóny, čo dokazuje novou Sony Xperia 1 alebo na IFA 2019 predstavenou kompaktnejšou Sony Xperia 5. O nej sme vás informovali v článku Kompaktný smartfón od Sony dostal označenie Xperia 5. Prečo trochu posmešne poukazujeme na tento smartfón?

V prvom rade pre jeho označenie. Čo má Sony vymyslené na moment, keď sa ich vlajková loď v označovaní „zrazí“ s kompakným radom nevedno, no verme, že to majú poriadne premyslené a nedočkáme sa označovania ako pri televízoroch. Veď len si predstavte tie konverzácie:

– Aký máš telefón?
– Sony Xperia 1.6754-AWDxc
-Aha…

Dobre, ale teraz vážnejšie. Už sme spomenuli, že Sony Xperia 5 má predstavovať kompaktný smartfón. S rozmermi 158 x 68 x 8,2 milimetrov a váhou 164 gramov. Pre porovnanie, ešte stále aktuálny iPhone XS Max má rozmery 157,5 x 77,4 x 7,7 milimetra a váhu 208 gramov. Áno, v Sony sa podarilo ušetriť 44 gramov, no tie rozmery nám do kategórie kompaktný akosi nezapadajú.

LG Dual Screen

LG predstavilo LG Dual Screen, teda púzdro, ktoré pridá smartfónu druhý displej, už na MWC 2019. Na IFA 2019 sa spoločnosť pochválila s vylepšenou verziou. Vraj počúvali reakcie ľudí a podľa toho upravovali.

ZDROJ | LG

Prvé čo vás pri puzdre zamrzí, že je vlastne doplnkom jediného smartfónu a to LG G8X ThinQ. Na to však aj zabudnete, keď si puzdro pozriete bližšie. Toto riešenie totiž neponúka možnosť displej smartfónu rozšíriť, ale pridáva druhý. Medzi displejmi je široký neaktívny priestor. Nejde o vec pocitu, toto riešenie jednoducho neumožňuje používať dvojicu displejov ako jeden. Naviac, novinári, ktorí mali možnosť si LG Dual Screen vyskúšať naživo na IFA 2019 tvrdili, že LG aj softvérovo tápa s tým, ako vlastne dva displeje používať.

Namieste je tiež otázka, či nejde len o nejakú nezmyselné improvizované riešenie, keď Samsung a Huawei ponúkajú riešenia, tak ako si ich v dnešnej dobe predstavujeme.

Walkman NW-A100TPS

Oslavovať 40. rokov produktu od uvedenia na trh, naviac niečoho čo sa stalo doslova legendou, to si zaslúži poriadnu oslavu. A v Sony to vedia. Na IFA 2019 spoločnosť predstavila limitovanú edíciu Walkman NW-A100TPS. Ten bude dostupný v novembri a na prvý pohľad vyzerá úžasne. Vyvolá množstvo spomienok. Ostatne podrobne sme ho predstavili v článku Sony k 40. výročiu reinkarnoval Walkman.


ZDROJ | Spectrum IEEE

Pri bližšom pohľade to už taká sláva nie je. Walkman totiž na prvý pohľad vyzerá naozaj klasicky. Predná strana je však len akési maskovanie plne digitálneho prístroja s OS Android a moderným digitálnym displejom. Ak by mal byť tento model skutočným nostalgickým spomínaním, zrejme by emócie veľmi rýchlo opadli.

Celé to však vidím o niečo komplikovanejšie. Už vyšie som spomenul, že Sony Walkman NW-A100TPS prezentovali ako limitovanú edíciu, čím prilákali pozornosť zberateľov. Na to nie je nič zlé, ostatne walkman ako taký si to zaslúži. Pri odporúčanej cene 440 eur, by sme mohli začať špekulovať o úmysloch spoločnosti. Keď si to cele zhrnieme, tak Sony vlastne predstavilo bežný prehrávač, ktorý len povrchovou úpravou pripomínať legendu. Má sa tváriť ako zberateľský kúsok s vysokou cenou, no v skutočnosti sa z tejto kategórie diskvalifikuje, pretože žiadanú emóciu, ktorá by mu vytvárala skutočnú hodnotu, vyvolá len ťažko alebo na chvíľu.

MysteryVibe Poco

Éru inteligentných sexuálnych pomôcok sme tu už mali. Výrobcovia však, a možno skôr používatelia, pomerne rýchlo zistili, že aj keď má vibrátor, umelá vagína alebo venušine gulôčky nálepku smart, na hodnote či využití im to nepridá. Predpokladám, že ani podrobná analýza vaginálnych sťahov pri ženskej masturbácií nie je až tak zaujímavá.

ZDROJ | mysteryvibe

 

Preto je trochu prekvapením, že stále tu máme odhodlaných bežcov na dlhé trate, ktorí dokážu na IFA 2019 prezentovať erotické pomôcky. MysteryVibe chceli zaujať cestvoným vibrátorom Poco, čo v taliančine zanemená malý. Vibrátor je skladací, má 16 úrovní intenzity, 8 predvolených vzorov vibrovania, 480 mAh batériu a nabíja sa pomocou microUSB. Áno, je skladací a údajne tvarovateľný, no nech sa prihlási tá, ktorej sa zdá byť v niečom inovatívny. Naviac, vizuálne nepôsobí práve lákavo. Dátum uvedenia na trh výrobca zatiaľ neuviedol, prezradil však, že na európskom trhu bude rozsievač šťastia stáť 80 eur.

Súhlasíte s mojim názorom alebo sa vám práve tieto veci páčia? Sledovali ste IFA 2019? Čo je podľa vás najväčší fail IFA 2019? Napíšte nám do komentárov.

Zdrojthelightphone.com

Komentáre k článku