Appka Liečivé byliny vás zoznámi s viac ako stovkou užitočných rastlín

ZDROJ | Simopt

Na jar sme sa donedávna tešili z príchodu slnečných dní a možnosti vypadnúť von a túlať sa prírodou. Tento rok máme radosť dvojnásobnú – okrem príchodu slnečných dní (ozaj, kde sú?) sa ako masiek zbavení tešíme z ukončenia núdzového stavu.

Príroda si však ide svoje, korona/nekorona – ako každý rok, aj teraz začínajú rásť a kvitnúť rôzne rastliny. Niektoré z nich sú liečivé, ktoré to však sú?

Áno, aplikácia je dokonca aj na to. My sme pre vás našli appku Liečivé byliny, ktorá je v App Store a Google Paly už nejaký ten rok. Aplikácia predstavuje digitálnu knihu upravenú pre používanie v mobilných zariadeniach. Ovládanie je pohodlné a intuitívne, ak však potrebujete pomoc, v menu nájdete sekciu venovanú ovládaniu.

ZDROJ | SimoptLiečivé byliny

Liečivé byliny88%

Veľkosť:
6,97 MB
Platforma:
Android 4.1 a novší, iOS 6.0 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Liečivé byliny sa vyznačuje množstvom informácií, ktoré sa podarilo vývojárom vhodne zobraziť a priniesť tak používateľom prehľadný herbár bylín.

Rozbaľovacie menu je atypicky na pravej strane, ponúka zmenu jazyka (Slovenský alebo Český), prehľad vytvorených poznámok, záložiek a nastavenie veľkosti písma.

ZDROJ | Simopt

Obsah aplikácie je tvorený okrem úvodu s piatimi hlavnými kapitolami. V jednej z nich nájdete dokonca vedomostný kvíz zložený z 10 otázok, ktorý overí vaše znalosti v tejto oblasti. Skôr než ho absolvujete, prelistujte si sekcie Zber rastlínSpôsob úpravy a použitie či Použitie liečivých rastlín. V každej z nich nájdete množstvo informácií s príkladmi a obrázkami.

Ak vás niektoré informácie zaujmú a budú pre vás dôležité, určite oceníte možnosť zvýraznenia zvolených odsekov, prípadne pridania článku do záložiek. Keď sa vám nechce listovať v zozname a poznáte názov hľadanej rastliny, môžete použiť vyhľadávanie ukryté pod ikonou lupy v pravom hornom rohu.

Prečo vám pripomíname 4 roky starý text? Pretože v roku 2021 vám budeme každú stredu pripomínať tie najzaujímavejšie, najčítanejšie či najdôležitejšie články, ktoré sme na TECHBOX.sk v priebehu rokov publikovali.

Komentáre k článku