Ako zdieľať polohu s rodinou a priateľmi na Androide a iOS?

ZDROJ | nastya_gepp

Vďaka smartfónom, mobilným dátam a GPS signálu môžeme zdieľať každý náš krok s rodinou alebo priateľmi kdekoľvek sa len nachádzame. Ktorú aplikáciu si však zvoliť a ako ju správne nastaviť?

Aplikácií na zdieľanie aktuálnej polohy nájdete v obchodoch App Store a Google Play mnoho. V tomto prípade sme sa však rozhodli zamerať len na tie oficiálne a hlavne bezplatné. Znamená to teda, že sa pozrieme na aplikácie Mapy Google a Nájsť, ktoré pravdepodobne máte vo vašom smartfóne už nainštalované aj vy.

Mapy Google (Android, iOS)

Univerzálnou voľbou pre používateľov jednej alebo druhej mobilnej platformy je oficiálna mapová aplikácia od spoločnosti Google. Keďže aplikácia ponúka na oboch platformách prakticky identické funkcie, polohu s vašou rodinou a priateľmi cez ňu môžete zdieľať bez ohľadu na to, aký operačný systém a teda aj značku smartfónu používate.

Zdieľanie polohy si môžete v najnovšej verzie aplikácie Mapy Google aktivovať kliknutím na vašu profilovú fotografiu, resp. používateľskú ikonu. Následne vyberiete možnosť Zdieľanie polohy a po klepnutí na tlačidlo Začíname si zvolíte, či chcete vašu polohu zdieľať iba po určitý čas, alebo kým túto funkciu nevypnete. Klepnutím na možnosti nižšie vyberiete kontakty zo zoznamu Google alebo odošlete pozvánku kontaktom textovou správou.

Nájsť (iOS)

Ak používate iPhone a nemazali ste si z neho oficiálne predinštalované aplikácie, aplikáciu Nájsť v ňom už nainštalovanú určite máte. Ak ste ešte váš iPhone neaktualizovali na iOS 13, túto aplikáciu v ňom nájdete rozdelenú do dvoch aplikácií – Nájsť môj iPhone a Nájsť priateľov. V tomto prípade náš zaujíma iba druhá menovaná aplikácia, jej princíp fungovania je však rovnaký.

Po otvorení aplikácie stačí na spodku zoznamu kontaktov klepnúť na možnosť + Zdieľanie polohy a do adresného riadka napísať Apple ID (e-mail) alebo telefónne číslo osoby, s ktorou chcete polohu zdieľať. V tomto prípade samozrejme platí, že iPhone (resp. iOS) musí používať aj prijímateľ takejto pozvánky.

 

Komentáre k článku