Ako streamovať cez smartfón ako profesionáli? GO:LIVECAST je odpoveď!

Aj vy ste si všimli, že živé vysielanie od niektorých profi vlogerov je akési iné, lepšie, krajšie, prepracovanejšie? Od teraz môžete streamovať ako profesionáli v priebehu pár minút. Stačí vám špeciálne, no pritom extrémne jednoduché zariadenie GO:LIVECAST od svetoznámej značky Roland, smartfón a appka. Ako to celé funguje?

GO:LIVECAST od spoločnosti Roland je pomerne malé zariadenie s viacerými tlačidlami zvýraznenými ikonami, aby ste ako používatelia mali vždy prehľad čo chcete použiť. Práve v tlačidlách je čaro celého zariadenia. Ale postupne.

Novinka od Rolandu vyzerá ako miniatúrny mixážny pult v modernej bielo-sivej farbe. Na tele je hneď niekoľko portov, ktoré môžete, ale aj vôbec nemusíte používať. Vďaka množstvu portov ale GO:LIVECAST dokážu používať nie len bežní vlogeri, ale aj hudobníci či iní profesionáli.

Na tele sú dva microUSB porty na pripojenie smartfónu a elektrickej energie. Na ľavej strane nájdete dvojicu 3,5 mm audio portov taktiež pre pripojenie smartfónu či iného zdroja zvuku a slúchadiel. Obe pripojené zariadenia majú aj vlastný potenciometer na ovládanie hlasitosti.

Na opačnej strane je veľký XLR port na pripojenie pokojne aj profesionálneho mikrofónu. K dispozícii je dokonca aj stereo linkový vstup na pridanie gitarového predzosilňovača, syntetizátora, mixu, alebo iného zvukového zdroja!

Tlačidlá na hornej strane sú to najdôležitejšie pre to, aby vaše živé vysielania, live streamingy, pôsobili maximálne profesionálne. Vďaka tlačidlu vpravo dole už vaši fanúšikovia nikdy neuvidia ako stláčate tlačidlo spustenia prenosu na smartfóne či tablete. Rovnako neuvidia ani to, keď si budete chcieť pozrieť na displeji ich live komentáre a ani to, keď budete chcieť vypnúť zvuk.

Hoci GO:LIVECAST má XLR a 3,5 mm audio port pre pripojenie mikorfónu, využiť môžete aj citlivý mikrofón zabudovaný v tele zariadenia aj s efektom Reverb. Veľkým plusom je samostatné tlačidlo na stlmenie nahrávaného zvuku, vďaka čomu vaši fanúšikovia neprídu o sluch v prípade akejkoľvek udalosti, od zakašľania až po pád hrnca na zem.

Stačí mobilná appka a pripojiť smartfón

Všetko, čo budete na fungovanie GO:LIVECAST portebovať je smartfón a aplikácia pre iOS aj Android. V nej krok po kroku nastavíte potrebné parametre a môžete začasť streamovať. V aplikácii je možné vybrať prednú, alebo zadnú kameru smartfónu a v prípade potreby použiť vizuálny filter na zjemnenie vzhľadu.

ZDROJ | Roland

Režim zobrazenia na výšku, alebo na šírku sa upraví automaticky v závislosti od polohy telefónu. Plusom je aj zrkadlenie, takže publiku sa zobrazí správna perspektíva. Vašu pravú tak budú chápať ako vašu pravú a ľavú ako ľavú ruku.

ZDROJ | Roland

Absolútnou lahôdkou je možnosť cez Wi-Fi pripojiť druhý smartfón, na ktorom môže bežať ďalšia kamera. Na prepínanie kamier potom poslúži jediné tlačidlo na GO:LIVECAST.

ZDROJ | Roland

Nová verzia aplikácie GO:LIVECAST navyšee podporuje streamovanie zvuku a obrazu z druhého telefónu vďaka funkcii záznamu obrazu. Hráči môžu vďaka tomu streamovať priame prenosy z druhého telefónu a vysielať z jeho prednej kamery pomocou funkcie obraz v obraze.

Prostredníctvom aplikácie GO:LIVECAST sa môžete prihlásiť do účtov v službách ako Facebook, Twitch, YouTube a ďalších. Stačí vybrať platformu a ťuknutím spustiť vysielanie živé vysielanie.

ZDROJ | Roland

Aplikácia GO:LIVECAST obsahuje jednoduché mediálne nástroje, pomocou ktorých môžete zvýšiť produkčnú hodnotu svojho vysielania. Cez aplikáciu je možné vytvárať si prispôsobené knižnice pre hudbu, zvukové efekty, fotky a videá, no využiť môžete už aj množstvo existujúceho obsahu.

Plusom je možnosť tvoriť prispôsobiteľné nápisy a text, ktorými ešte viac vylepšíte svoje živé vysielanie. Mediálne prvky pre jednotlivé relácie si môžete ukladať do služby Live Sets. Ukladajú sa tam postupne a sú pripravené na zobrazenie, keď chcete začať so živým vysielaním.

ZDROJ | Roland

Milým bonusom je veľkosť 107 x 138 x 53 mm a hmotnosť 180 gramov, vďaka čomu si GO:LIVECAST môžete pokojne pribaliť do batožiny, vrátane tej príručnej.

Cena Roland GO:LIVECAST sa pohybuje okolo sumy 199 €, čo je vzhľadom na schopnosti zariadenia a možnostiam voči konkurenčým profi riešeniam veľmi nízka cena.

ZDROJ | Roland

 

ZdrojRoland

Komentáre k článku