Ako si nainštalovať Clubhouse do Android smartfónu?

ZDROJ | William Krause

Populárna aplikácia Clubhouse rok po spustení na platforme iOS konečne dorazila už aj na Android. V slovenskej verzii obchodu Google Play by ste ju ale hľadali márne, oficiálne je v tejto chvíli dostupná iba v Spojených štátoch. Existuje však pomerne jednoduchý spôsob, ako toto obmedzenie obísť.

Na to, čo je to vlastne Clubhouse a ako funguje, sme sa pozreli v samostatnom článku ešte začiatkom tohto roka. Od vtedy sa fungovanie aplikácie prakticky nezmenilo a bez zmeny zostala aj podmienka, že vás do nej najprv musí niekto pozvať. Ak teda nepoznáte nikoho, kto Clubhouse používa a kto by vás do nej cez telefónne číslo pozval, návod nižšie vám žiaľ v tejto chvíli nepomôže.

Ak už ale naopak pozvánku máte, no nepoužívate smartfón od Apple, čakanie sa pre vás dnes končí. Clubhouse si môžete nainštalovať do vášho smartfónu s operačným systémom Android a to aj napriek tomu, že aplikácia je ešte stále vo fáze predbežného prístupu. Ako na to?

1. Stiahnutie APK súboru

Android umožňuje inštaláciu aplikácií a hier aj z alternatívnych zdrojov, pokojne aj z webových stránok vo vašom internetovom prehliadači. V tomto prípade sme si pre vyhľadanie tzv. APK súboru (inštalačného súboru aplikácie) vybrali portál APKMirror, ktorý sa nám v redakcii osvedčil a ktorý považujeme za dôveryhodný.

Upozornenie: Aplikácie z alternatívnych zdrojov sťahujete do vášho smartfónu na vlastné riziko. Alternatívne zdroje nepodliehajú bezpečnostnej kontrole, ktorú musia absolvovať všetky aplikácie dostupné v obchode Google Play.

Na stránke APKMirror si vyhľadajte aplikáciu Clubhouse a cez sekciu „APPS“ sa prekliknite do profilu tejto aplikácie.

Nižšie v profile aplikácie uvidíte v časti „All versions“ všetky dostupné verzie tejto aplikácie. Vyberte si tú najnovšiu, aktuálne verziu s označením „0.1.1 (Early Access)“.

APKMirror vás presmeruje na výber konkrétneho variantu. Pre jednoduchosť inštalácie vám odporúčame výber druhého variantu so značkou APK a označením „nodpi“. Klepnutím na šípku sa už dostanete priamo na stránku so sťahovaním, kde už stačí iba klepnúť na tlačidlo „DOWNLOAD APK“.

2. Inštalácia aplikácie

Po stiahnutí aplikácie môžete stiahnutý súbor otvoriť priamo v prehliadači. V tomto bude vás pravdepodobne prehliadač upozorní, že váš telefón nemôže inštalovať neznáme aplikácie z tohto zdroja. Stačí, ak klepnete na možnosť „NASTAVENIA“ a následne povolíte inštaláciu aplikácií z tohto zdroja.

Tlačidlom späť sa prepnite do prostredia prehliadača a zvoľte možnosť „INŠTALOVAŤ“. Po chvíli sa aplikácia automaticky nainštaluje a prehliadač vám ponúkne možnosť Clubhouse otvoriť.

Hotovo. Teraz sa už iba stačí prihlásiť s telefónnym číslom, na ktoré niekto z vašich priateľov odoslal pozvánku (a tým vaše číslo v službe zaregistroval). Ak pozvánku ešte nemáte, v aplikácii si zatiaľ môžete zarezervovať používateľské meno, ktoré vám tak do doby registrácie nikto „neuchmatne“.

Komentáre k článku