Ako sa prihlásiť do novej exkluzívnej sociálnej siete Clubhouse?

V roku 2020 bola spustená nová sociálna sieť Clubhouse. V posledných dňoch sa stala populárna aj v našich končinách. Ako sa viete do tejto siete prihlásiť?

Clubhouse je sociálna sieť, ktorá stavia na exkluzivite a na vyjadrovaní názoru iba pomocou vášho hlasu. Ako vysvetľuje Jakub Zelenka v článku na Denníku N, Clubhouse sa dá prirovnať k podcastom, ktoré počúvate naživo a kde sa môžete kedykoľvek pripojiť, zadať otázku a tým sa zapojiť do diskusie.

Na sociálnej sieti sú rôzne miestnosti na konkrétne témy a väčšinou sú naplánované aj na konkrétny čas. Pokiaľ sa napríklad zaujímate o názory na očkovaciu kampaň v Českej republike, viete sa do nej zapojiť a diskutovať, prípadne počúvať. Výhodou je, že na sociálnej sieti máte šťastie na rôznych ľudí, ktorí sa danej problematike venujú aj profesionálne. Preto si v téme o očkovacej kampani viete vypočuť ľudí, ktorí sa venujú marketingu či ktorí pracujú pre Ministerstvo zdravotníctva.

Pokiaľ používate sociálnu sieť Telegram, ide o podobný princíp skupín, kde sa viete pripojiť a sledovať ľudí, ktorí vás zaujímajú.

Napriek tomu, že Clubhouse je relatívne nová sieť, už teraz tam nájdete množstvo miestností, ktoré radia, ako sa na nej dá zbohatnúť.

Spomínaná exkluzivita siete zatiaľ zabezpečuje, že na sieti nie sú anonymní používatelia, no na strane druhej môže byť problém sa na ňu prihlásiť.

Pozrite siWT:Social – nová sociálna sieť bez reklám od spoluzakladateľa Wikipédie

Iba pre iOS

Prvou podmienkou na stiahnutie sociálnej siete je vlastníctvo iOS zariadenia. Takže používatelia Androidu majú zatiaľ smolu. Clubhouse si viete bezplatne stiahnuť z App Storu.

Po stiahnutí vás privíta relatívne jednoduché rozhranie, kde stačí vyplniť telefónne číslo podobne ako v chatovacích aplikáciách a následne svoje skutočné meno a priezvisko. Následne musíte počkať na pozvánku.

Pozrite siČo je to Telegram a ako môže pomôcť v Bielorusku?

Exkluzivita na pozvánky

Pôvodný plán sociálnej siete Facebook bola exkluzivita pre študentov Harvardu. S exkluzivitou pracuje aj Clubhouse, no miesto exkluzivity pre konkrétnu inštitúciu či krajinu, sa do Clubhouse dostanete iba na základe pozvánky používateľa. Každý nový používateľ má k dispozícii iba dve pozvánky. Preto na sociálnej sieti nájdete menšiu, no o to zaujímavejšiu komunitu používateľov.

Výhodou takejto sociálnej siete je zatiaľ absencia konšpirátorov, nenávistných komentárov či anonymných používateľov. Zároveň, keď sa tam takáto skupina ľudí aj objaví, budú musieť svoje názory prezentovať nahlas a nie iba v komentároch. Na sociálnu sieť sa tiež nemôžete prihlásiť pokiaľ máte menej ako 18 rokov. Výhodou tiež je, že v Clubhouse neexistujú lajky či emotikony, takže názory sa dajú iba vypočuť a následne na ne môžete reagovať. Ak sa tam podvodníci predsa len dostanú, dá sa ich označiť, prípadne vypnúť moderátormi diskusie.

Clubhouse je tiež výborným riešením pre firmy, ktoré si môžu vytvoriť miestnosť a v nej diskutovať miesto klasických online meetingov cez Zoom či Microsoft Teams.

Pokiaľ sa chcete na sociálnu sieť prihlásiť, odporúčame sa zaregistrovať a počkať pár hodín. Možno vás pozve niektorý z vašich známych, ktorí na sieti už sú, prípadne skúste osloviť priateľov na ostatných sociálnych sieťach.

Pokiaľ vlastníte Android smartfón, stačí vydržať. Autori aplikácie hovoria, že momentálne pracujú na verzii aj pre tento operačný systém.

Komentáre k článku