8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v júni 2021

ZDROJ | Malte Helmhold

Viete aká hudba práve letí? Každý z nás má iný vkus, preto sa aj dnes riadime portálom Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu vo Veľkej Británii, ale anglosaskú hudbu radi počúvame aj my.

Toto je aktuálne umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company.

1. Noel Gallagher’s Hight Flying – Back The Way We Came – Vol 1

To najlepšie od Noela Gallaghera po jeho odchode z Oasis v roku 2009 prináša jeho výborovka. Retroperspektívne sa pozerá na jeho prvé desaťročie úspešnej sólovej kariéry.

Amazon MusicApple Music, Deezer, Spotify, TIDAL

2. Olivia Rodrigo – Sour

Osemnásťročná hviezdička z Dysneyovky High School Musical „rozbila“ TikTok singlom Drivers license. Debutový album je prekvapujúco jemný, rozpráva o rozchode, ktorý dáva lekcie o neistote, úzkosti a dôvere. Olivia pracovala na albume so spoluautorom a producentom Danom Nigrom. Podľa mnohých pôjde zrejme o jeden z najlepších popových albumov roka.

Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify, TIDAL

3. Polo G – Hall Of Fame

Chicagský rapper sa na svojom treťom albume uberá hlbšie do mainstreamu, čo nemusí byť nutne na škodu. Nájdete tu jeho typický štýl melodického drilu so striedmymi kompozíciami na ktorých počuť hlavne klavír a jemné gitary, ktoré sa opierajú o dunivé basy. Nájdete tu piesne na party, ale aj milostné piesne.

Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify, TIDAL

4. Wolf Alice – Blue Weekend

V poradí tretí album britskej skupiny predstavuje emočne extravagantnú rockovú hudbu. Je to zatiaľ ich najlepší album, k čomu im určite pomohol producent Markus Dravs (Coldplay, Arcade Fire, Florence + the Machine).

Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify, TIDAL

5. Garbage – No Gods No Masters

Novinka od Garbage predstavuje vrchol ich diskografie. Skupina sa z času na čas objaví a vždy prinesie zaujímavú hudbu. No Gods No Masters sa začalo nahrávať v máji 2018, Garbage ho produkovali spolu s dlhoročným spolupracovníkom Billym Bushom. Na albume nájdete množstvo aktuálnych tém, ktoré upozorňujú na nespravodlivosť kapitalizmu, sexizmu, rasizmu či mizogýnii.

Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify, TIDAL

6. Bo Burnham – Inside

Inside je špeciálny album, ktorý napísal, režíroval, sfilmoval, upravil a v hlavnej úlohe si aj zahral Bo Burnham. Snímka bol nahratá v jeho dome počas pandémie bez pomocníkov a publika. Na Netflixe bol uvedený 30. mája 2021. Bo Burnham je hudobný komik, ktorý sa zviditeľnil už v roku 2006 videami na YouTube.

Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify, TIDAL

7. Jessie Ware – What’s Your Pleasure

Speváčka na albume oprášila staré dobré disko zo 70. rokov, čo potvrdzuje známu pravdu, že dobrý pop je buď experimentálna hudba, alebo nostalgická tanečná muzika z 80. rokov. Album môžeme porovnávať s Future Nostalgia (Dua Lipa), ale nájdeme tam DNA aj z platne Chromatica (Lady Gaga).

Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify, TIDAL

8. Dua Lipa – Future Nostalgia

Posledný album hudobníčky Dua Lipa ponúka inteligentný pop-funkový spev, ktorý je inšpirovaný z toho najlepšieho od Kylie Minogue. Ak máte slabosť pre tanečnú hudbu z 80. a 90. rokov, ste na správnom mieste.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Keď si výsledky rebríčka porovnáme s májovým, zistíme, že sa v ňom udržala iba Dua Lipa, ktorá klesla zo šiesteho miesta na ôsme. O mesiac uvidíme ako zamieša karty Jessie Ware a Noel Gallagher.

ZdrojOfficial Charts

Komentáre k článku