8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v júli 2021

ZDROJ | JBL

Viete aká hudba je in? Každý z nás má iný vkus, preto sa inšpirujeme portálom Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu vo Veľkej Británii, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi my.

Toto je aktuálne umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company.

1. Inhaler – It Won’t Always Be Like This

Debutový album írskej indie kapely z Dublinu naplnil očakávania. Vedie ju totiž najstarší syn Bona z U2, Elijah Hewson. Nájdete tam zaujímavé rockové rytmy a pekné melódie. Napriek tomu, že v nej hrajú mladí muzikanti, príjemne vás prekvapia ako zohratý a sebavedomý tím.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

2. Olivia Rodrigo – Sour

Osemnásťročná hviezdička z Dysneyovky High School Musical vzbudila obrovský záujem na TikTok singlom Drivers license. Debutový album je prekvapujúco jemný, rozpráva o rozchode, ktorý dáva lekcie o neistote, úzkosti a dôvere. Olivia pracovala na albume so spoluautorom a producentom Danom Nigrom. Ide zrejme o jeden z najlepších popových albumov roka.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Pozrite siPrečo by ste si mali kúpiť gramofón?

3. Queen – Greatest Hits

Na treťom mieste sa umiestnil nesmrteľný Queen. Jeho album Greatest Hits z roku 1981 sa stal prvým albumom vo Veľkej Británii, z ktorého sa do roku 2014 predalo viac ako 6 miliónov kópií, titul platinová platňa získal 22-krát. Celosvetovo sa ho predalo 25 miliónov kópií a patrí medzi najpredávanejšie albumy všetkých čias. Do novembra 2020 sa vo Veľkej Británii umiestnil v rebríčku Album Charts celkovo 900 týždňov.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTidal

4. Tom Odell – Monsters

Osem rokov od vydania prvého albumu sa Tom Odell prepracoval od popových skladieb k náročnejším piesňam, so zložitejšou štruktúrou a produkciou inšpirovanou hip-hopom.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

5. Doja Cat – Planet Her

Tretí album od chaotickej popovej hviezdy a battle rapperky je vzrušujúcou jazdou, ktorá dáva jej eklekticizmus naplno najavo. Planet Her je kaleidoskop popovej všestrannosti, miestami však pôsobí prvoplánovo. Albumu sa ale nádá uprieť, že je vynikajúco spracovaný.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

6. Muse – Origin Of Symmetry

Origin of Symmetry je pôsobivý album s patričnou dávkou sentimentality, ktorá je akousi ochrannou známkou Muse. Dramatickú atmosféru umocňujú gitarové riffy a mierne falošný spev. Klavír a syntetizátory rámcujú celú nahrávku a pokračujú v ceste, ktorú zahájili pre 22 rokmi debutom Showbiz. Robia to zrejme dobre, keďže ich základňa fanúšikov sa stále rozrastá.

https://youtu.be/qhduQhDqtb4

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

7. Bo Burnham – Inside (The Songs)

Inside je špeciálny album, ktorý napísal, režíroval, sfilmoval, upravil a v hlavnej úlohe si aj zahral – hádajte kto – no predsa Bo Burnham. Snímka bol nahratá v jeho dome počas pandémie bez technikov a bez publika. Na Netflixe bol uvedený 30. mája 2021. Bo Burnham je hudobný komik, ktorý sa zviditeľnil v roku 2006 na YouTube.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

8. Dua Lipa – Future Nostalgia

Najnovší album hudobníčky Dua Lipa ponúka inteligentný pop-funkový spev, ktorý je inšpirovaný z toho najlepšieho od Kylie Minogue. Ak máte slabosť pre tanečnú hudbu z 80. a 90. rokov, ste na správnom mieste.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Keď si výsledky rebríčka porovnáme s júnovým, zistíme, že Olivia Rodrigo sa udržala na druhom mieste, rovnako ako Dua Lipa na ôsmom. Minulý mesiac bodoval Bo Burnham s albumom Inside na šiestom mieste, v júli to bolo o priečku nižšie. A napokon, nesmrteľný Queen so svojou výberovkou, ktorá sa opäť vrátila aj do nášho TOP 8.

ZdrojOfficial Charts

Komentáre k článku