8 GADGETOV, ktoré zmenia váš byt na smart

ZDROJ | Infosys Unlimited

Inteligentné domácnosti sú stále častejším trendom, ktorým žijú moderní ľudia. Smart bývanie však nemusí stáť tisíce eur a navyše nie je nutná ani zložitá inštalácia. Pozrite sa na 8 gadgetov, s ktorými si môžete aj vy vytvoriť smart byt alebo dom.

Super technologické vybavenie moderných domácností je vymoženosťou dnešnej doby. Už dávno nežijeme v časoch, kedy jediným smart zariadením v domácnosti bol televízor. Dnes môže byť smart úplne všetko a vďaka inteligentným smartfónovým aplikáciám môžete tieto zariadenia ovládať odkiaľkoľvek.

Pozrite siXiaomi Redmi Smart TV Max má 98 palcov a až smiešnu cenu

Domácnosť, kde všetko ovládate cez smartfón, vás navyše nemusí stáť tisícky eur. Taktiež nie sú potrebné masívne rekonštrukcie a náročné inštalácie. Na trhu je množstvo dostupných riešení, ktoré vášmu bytu či domu dodajú umelú inteligenciu. My sme vybrali 8 gadgetov obľúbeného výrobcu Xiaomi, s ktorými bude vaša domácnosť smart raz dva. Všetky produkty pritom nájdete aj v oficiálnom e-shope mi-store.sk.

Mi Smart Sensor Set

79,00 €

Mi Smart Sensor set je užitočná súprava senzorov, ktoré si viete umiestniť na okná, dvere či len tak voľne do priestoru. Nechýba centrálny ovládací panel a bezdrôtové tlačidlo na pohodlnejšie ovládanie či nastavenie jednotlivých funkcií.

ZDROJ | Xiaomi

Senzory okrem narušiteľov, vedia zaznamenať napríklad váš príchod a následne zadať pokyn na zasvietenie svetiel. Cena je pritom vynikajúca a nedosahuje ani sto eur.

Xiaomi Mi Home Bezpečnostná Kamera 360° 1080P

39,50 €

K smart senzorom nesmie chýbať ani smart kamera. Táto, ako už názov napovedá, dokáže snímať 360° priestor v rozlíšení 1 080p. Vďaka mikrofónu a reproduktoru je navyše umožnená obojstranná komunikácia.

ZDROJ | Xiaomi

Perfektnou funkciou je tiež zabudované nočné videnie. Vašu domácnosť tak máte neustále pod dohľadom, stačí sa pozrieť cez aplikáciu vo vašom smartfóne na aktuálnu sitáciu doma. Samozrejmosťou sú rôzne upozornenia.

Xiaomi Yeelight LED pás Plus

39,00 €

LED-kové pásy vyzerajú v interiéroch veľmi štýlovo, obzvlášť, keď vo večerných hodinách fungujú ako podsvietenie nábytku. Riešenie v podobe flexibilného pásu Xiaomi Yeelight LED Plus umožní zvoliť si intenzitu a farbu svetla a tiež prispôsobenie podľa rytmu hudby.

ZDROJ | Xiaomi

Okrem ovládania prostredníctvom ovládača môžete LED pás ovládať aj prostredníctvom aplikácie Mi Home. Ak nie ste doma, stačí rozsvietiť a už „zvedavcom“ dáte vedieť, že tomuto domu či bytu by sa mali vyhnúť…

Mi Robotický Vysávač s Mopom

362,90 €

Prečo by ste mali vysávať a drhnúť podlahy, keď to za vás v roku 2020 zvládne robot? Tento robotický vysávač navyše zvládne vysávanie aj mopovanie vďaka zabudovanej nádrži na vodu.

ZDROJ | Xiaomi

Vysávač zároveň nemá problém naplánovať si trasu vysávania, keďže disponuje 12 LDS laserovými senzormi. Taktiež si viete vybrať z troch režimov vysávania alebo mopovania na základe aktuálnej potreby v domácnosti. A jasné že aj tento robotický vysávač môžete ovládať cez smartfón.

Pozrite siXiaomi HiMo H1 – elektrické presúvadlo, ktoré sa vám zmestí do ruksaku

Xiaomi Mi Dash Cam 1S

69,00 €

Súčasťou domu býva aj garáž s autom. Preto nemôže medzi tipmi na chytré gadgety chýbať kamera do auta. Xiaomi Mi Dashcam 1S ponúka funkciu automatického zapnutia pri začatí jazdy, no tiež bežné funkcie kamier do auta, ako napríklad detekciu nehody, nahrávanie v časovej slučke a vstavaný mikrofón.

ZDROJ | Xiaomi

Plusom je nočné videnie a kompresia záznamu, ktorá šetrí miesto a zachováva slušnú kvalitu obrazu autokamery.

Xiaomi Mi LED Desk Lamp 1S

44,90 €

Vedeli ste, že v ponuke Xiami nájdete aj takúto štýlovú LED stolovú lampu, ktorá pridá vášmu nočnému stolíku punc luxusu. Lampa ponúka štyri rôzne svetelné režimy podľa aktuálnej potreby – sústredenie, režim čítania, režim pre prácu na počítači a režim pre deti.

ZDROJ | Xiaomi

Tie automaticky upravia teplotu farby a jas. Keďže ide o smart lampu, samozrejmosťou je ovládanie hlasom cez asistenta Google, Amazon Alexa či Siri.

Xiaomi Wi-Fi zosilňovač PRO

19,90 €

Keďže rôzneho Wi-Fi signálu je stále viac a viac, vzniká spomalenie internetu. Riešením je takýto zosilňovač pre Wi-Fi, ktorý dokáže zlepšiť pokrytie domácnosti 2,4 GHz signálom. Rýchlosť dátového prenosu je podporovaná až do 300 Mbps.

Zosilňovač dokáže komunikovať s väčšinou dostupných routerov a podporuje až 64 súčasne pripojených zariadení. V smart domácnosti sa vám jednoducho takáto vecička zíde.

Mi Smart zástrčka

29,90 €

Inteligentná domácnosť si zaslúži aj inteligentné zástrčky. Čokoľvek k nim pripojíte, viete ovládať na diaľku. Mi Smart zástrčka totiž umožňuje ovládanie cez smartfón. Zvýšite tak efektivitu a zároveň bezpečnosť vašej domácnosti.

ZDROJ | Xiaomi

Ovládať ju navyše môžete z ktoréhokoľvek miesta s internetovým pripojením, to znamená aj na dovolenke či po ceste z práce. Verte nám, už vás nebude trápiť, či ste vypli žehličku. Pozriete do appky, a ak je zapnutá zástrčka so žehličkou, jednoducho ju na diaľku vypnete :)

Pozrite siXiaomi Redmi Note 9 Pro ponúkne 64 Mpx snímač a veľmi nízku cenu

Všetky spomínané zariadenia, vďaka ktorým vytvoríte z bežnej domácnosti inteligentnú, viete ovládať cez jednotnú mobilnú aplikáciu Mi Home, ktorú nájdeme aj v najnovších smartfónoch Xiaomi Redmi Note 9 a Redmi Note 9 Pro.

Práve táto novinka od Xiaomi ponúka masívny takmer bezrámčekový displej a päť fotoaparátov – štyri hlavné a jednu prednú webkameru. Poteší vás tiež masívna 5 020 mAh batéria a rýchle 30 W nabíjanie. Aby toho nebolo málo, pri kúpe smartfónu Xiaomi Redmi Note 9 alebo Redmi Note 9 Pro, dostanete zdarma darček v podobe smart športového náramku Mi Smart Band 4.

Operačný systém smartfónu tvorí Android 10 s nadstavbou MIUI 11 a k dispozícii je viacero verzií vrátane spomínanej verzie Pro, ktorá ponúka väčší displej a kvalitnejšie fotoaparáty. Xiaomi Redmi Note 9 si môžete už dnes kúpiť za cenu od 209,00 € alebo od 299,00 € vo verzii Pro.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom Xiaomi.

Komentáre k článku