8 aplikácií mesiaca – od predsavzatí, cez pohyb až k oddychu

ZDROJ | Road Trip with Raj

Pravidelný seriál TOP appky pokračuje aj v roku 2021, tentokrát však v novej podobe, v rámci ktorej vám každý mesiac predstavíme tie najzaujímavejšie, najnovšie či nedávno aktualizované aplikácie, ktoré by ste mali určite vyskúšať bez ohľadu na ich zameranie, účel, cenu či platformu. Toto je našich 8 odporúčaní pre január 2021.

Zones for Training (iPhone/Apple Watch)

ZDROJ | Flash LLP

Začali ste sa s príchodom nového roka viac hýbať? Pokiaľ ide o kardio cvičenie, nemali by ste sa sústrediť iba na čo najväčšie vybičovanie srdcovej aktivity. Aplikácia Zones for Training vám za pomoci hodiniek Apple Watch ukáže, aký vysoký tep sa ešte vo vašom prípade radí do zahrievania, v ktorom už spaľujete tuky a v ktorom už naopak ide o skutočné kardio či úplné srdcové maximum. Vďaka tejto appke budete presne vedieť, ako intenzívne by ste mali cvičiť.

Zones for Training97%

Veľkosť:
62.2 MB
Platforma:
iOS 12.0 alebo novší, watchOS 5.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

PlugShare – Tesla & EV Map

Ak ste už aj vy naskočili do éry elektromobility, v tom prípade by vo vašom smartfóne nemala chýbať aplikácia PlugShare. Ide o mobilnú verziu portálu, ktorého cieľom je združovať zoznam všetkých verejne dostupných nabíjačiek pre elektromobily na svete. Ak sa teda ocitnete v cudzom meste, v ktorom široko-ďaleko nie je nabíjačka vášho primárneho dodávateľa, v appke PlugShare uvidíte aj drobné nabíjačky umiestnené pri reštauráciách, hoteloch či domoch dobročinných majiteľov elektromobilov, ktorí svoju nabíjačku poskytujú aj verejne.

PlugShare – Tesla & EV Map90%

Veľkosť:
58.9 MB
Platforma:
Android 4.4 alebo novší, iOS 13.0 alebo novší, watchOS 4.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Důkaz 111

Máte radi tajuplné audioknihy? V prípade tejto bude vývoj príbehu len a len vo vašich rukách. Důkaz 111 je prvá česká interaktívna audiokniha od štúdia Play by Ears, ktorá vás prenesie do 80. rokov v americkom mestečku Fairfield do role hlavnej hrdinky, náčelníčky Alice Wellsovej. Viac vám už prezrádzať nebudeme, do deja vás totiž Důkaz 111 vtiahne do deja už v samotnom úvode.

Důkaz 11198%

Veľkosť:
31 MB
Platforma:
Android 6.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

1 Second Everyday: Video Diary

Táto aplikácia je ako stvorená pre novoročné predsavzatia a tých, ktorí si na konci roka radi rekapitulujú svoje úspechy a zážitky. Ako tomu už napovedá aj názov, aplikácia 1 Second Everyday vám umožní zachytiť váš život videom s dĺžkou jednej sekundy. Na konci roka či akéhokoľvek vami zvoleného obdobia si budete môcť pomocou série takýchto videí zrekapitulovať, ako sa vám napríklad podarilo plniť novoročné predsavzatia, aké zážitky ste si z daného obdobia vzali alebo napríklad aj to, ako vám priamo pred očami vyrástli vaše ratolesti.

1 Second Everyday: Video Diary87%

Veľkosť:
221 MB
Platforma:
Android 7.0 alebo novší, iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Mimo: Learn Coding/Programming

Chcete sa naučiť programovať, no najlepšie sa vám namiesto suchých návodov a videí učí hravou formou? V tom prípade určite skúste aplikáciu Mimo, ktorá funguje prakticky na podobnom princípe, ako známy digitálny učiteľ cudzích jazykov Duolingo. Cieľom aplikácie Mimo je naučiť vás základy programovania priamo v smartfóne či tablete v priebehu piatich minút denne. Či si vyberiete Python, JavaScript, HTML či iný jazyk je už len na vás.

Mimo: Learn Coding/Programming94%

Veľkosť:
199,5 MB
Platforma:
Android - 5.0 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Color Widgets

Posledná veľká aktualizácia operačného systému iOS 14 so sebou priniesla aj dlho očakávané widgety priamo na ploche s aplikáciami. Color Widgets je aplikácia, ktorá vám umožní umiestniť si na plochu widgety podľa vášho gusta. Jej súčasťou sú widgety s odpočtom k ľubovoľnému dátumu, časom a dátumom, motivačnými citátmi, predpoveďou počasia a ďalšie. Niektoré z nich sú síce súčasťou predplatného, no aplikáciu určite využijete aj v bezplatnej rovine.

Color Widgets84%

Veľkosť:
27.7 MB
Platforma:
iOS 14.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Wakeout! – Active breaks

Pri takmer celoročnej pandémii, ktorá nás prinútila pracovať a študovať z domu sa ani nedá čudovať, že aplikáciou roka v App Store pre rok 2020 sa stala aplikácia Wakeout!, ktorú budeme rozhodne ešte zopár mesiacov potrebovať. Jej cieľom je rozhýbať vás pomocou jednoduchých cvikov, ktoré môžete absolvovať aj pri pracovnom stole. Výsledkom jej dlhodobého používania by mala byť absencia bolesti chrbta spôsobená dlhodobou sedavou prácou, zlepšenie nálady a lepší spánok, pod ktorý sa podpíše aj séria samostatných cvičení, ktoré môžete vykonať aj v rámci vašich večerných rituálov.

Wakeout! – Active breaks97%

Veľkosť:
98,9 MB
Platforma:
iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Strongr Fastr Workout, Meal and Diet Planner

Aplikácia s názvom podobným hitu od skupiny Daft Punk má za cieľ zoskupiť na jedno miesto všetko, čo potrebujete k naštartovaniu zdravého životného štýlu. Stongr Fastr totiž pre vás dokáže podľa vašich preferencií poskladať zdravý stravovací plán dokonca aj s nákupným zoznamom a s ohľadom na vaše alergie, ako aj kompletný cvičebný plán postavený podľa vašich cieľov.

Strongr Fastr Workout, Meal and Diet Planner89%

Veľkosť:
4,5 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku