8 aplikácií mesiaca, ktoré sa oplatí vyskúšať (júl 2021)

ZDROJ | Lisanto

Prázdninová a dovolenková sezóna je oficiálne tu a spolu s nimi aj viac voľného času na oddych, šport, záľuby a osobné projekty, ktoré sme po zvyšok roka zanedbávali. Náš výber top 8 aplikácií, ktoré by ste mali tento mesiac určite vyskúšať, sa preto orientuje najmä na prázdninové aktivity, či už sa rozhodnete pustiť do nového športu, alebo aj do rekonštrukcie vašej domácnosti.

1. Komoot: Cycling, Walking, MTB

Ak si vaše letné plány neviete predstaviť bez cyklistiky, potom by vo vašom smartfóne nemala chýbať aplikácia Komoot. Či už sa vyberiete na pešiu turistiku, beh alebo oprášite (elektrický/horský/cestný) bicykel, stačí si vybrať počiatočnú a cieľovú destináciu, medzi ktorými pre vás Komoot automaticky vygeneruje čo najzaujímavejšiu trasu aj s informáciami o vzdialenosti, trvaní cesty, prevýšeniach, náročnosti a dokonca aj o type a povrchu ciest.

V základe je aplikácia Komoot bezplatná a rovnako bezplatne si môžete „zakúpiť“ aj balík offline máp pre jeden zvolený región. Odomknutie offline máp pre viacero regiónov, resp. celý svet, vás bude stáť 8,99-29,99 €. Funkcia viac-dňového plánovania, osobných zbierok a predpovede počasia pre celú cestu je už zamknuté za poplatkom 4,99 € mesačne.

2. GoPro Quik: Video Editor

Keď už sa vyberiete na výlet či dovolenku, nezabudnite so sebou vziať aj vynovenú aplikáciu Quik od spoločnosti GoPro. Nebojte sa, na jej využitie si nemusíte kupovať akčnú kameru tejto značky, dokonale vám postačí aj smartfón. Aplikácia GoPro vyniká v automatickej tvorbe pútavých videí zostrihaných do rytmu hudby, ktoré si budete vedieť vďaka intuitívnemu prostrediu dodatočne upraviť podľa vašich predstáv aj bez predchádzajúcich znalostí so strihom a úpravou videa.

3. Powder – Edit video game clips

Z iného súdka, no taktiež na úpravu a strih videí, je aj nová aplikácia Powder špeciálne určená pre hráčov. Powder dokáže spracovať vaše herné videá z prakticky akejkoľvek platformy, importovať vám ich do mobilného editora a poskytnúť vám všetky nástroje na ich štýlovú úpravu úplne bezplatne. Powder zároveň slúži ako akási sociálna sieť pre herné klipy, takže v nej zaručene zabijete dostatok času aj v prípade, že sami herné videá nenahrávate.

4. ORUX – Personal Trainer

Keď nepríde Mohamed do fitka, musí prísť fitko za Mohamedom. Pravda, aplikácií na cvičenie nájdete v App Store a Google Play desiatky, ak nie stovky. Aplikácia ORUX sa ale špecializuje na osobný prístup a to do tej miery, že pre vás okrem komplexného tréningového plánu zostaví na mieru aj jedálniček a k týmto funkciám vám ponúkne aj možnosť osobného četu s reálnym trénerom, s ktorým sa v tejto chvíli dohovoríte po anglicky a po španielsky.

5. Falou – Speak a new language

K tréningu tela môžete toto leto pridať aj tréning mysle, konkrétne formou samoštúdia nového jazyka. Nová aplikácia Falou si berie to najlepšie z aplikácie Duolingo a hravú formu štúdia nového jazyka posúva ešte na vyššiu úroveň. Pre štúdium si môžete vybrať jeden z 18 jazykov, ktoré sa môžete okamžite od prvej lekcie začať učiť dokonca aj formou konverzácie s virtuálnym native speakerom.

6. Dog Training & Clicker by Dogo

Keď už sa budete toto leto zlepšovať vy, prečo nie aj váš domáci miláčik? Presne tak, podobne ako ORUX vytvorí tréningový plán pre vás, dokáže aplikácia Dogo vytvoriť tréningový plán aj pre vášho psa. Na začiatku si môžete vybrať, či ho chcete naučiť novým kúskom, alebo pomocou tréningu chcete obmedziť nejaké jeho problémové správanie (napr. krádež jedla, ťahanie na vôdzke a pod.). Tieto tréningy vášho psa naučia poslúchať aj na zvuk tzv. klikera, ktorý je priamo zabudovaný do aplikácie, takže ho budete mať stále po ruke.

7. Planner 5D – Design Your House

Pandémia so sebou okrem iného priniesla aj nečakaný stavebný boom. Mnohí majú pochopiteľne po mnohých mesiacoch strávených doma chuť kompletne prerobiť svoj byt, či dokonca postaviť si úplne novú strechu nad hlavou a tak dnes prakticky nenájdete bytovku, ulicu či obec, v ktorej by nebolo počuť nezameniteľný stavebný ruch. Ak rekonštrukčná alebo stavebná mánia chytila aj vás a máte chuť navrhnúť si niečo vlastnoručne, skúste aplikáciu Planner 5D.

Návrh pôdorysu a zariaďovanie interiéru si v tejto aplikácii nevyžaduje žiadne pokročilé znalosti, stačí iba štipka fantázie a dostatok času. Súčasťou aplikácie je aj mnoho pred-vytvorených 3D modelov, ktoré môžete rovno vložiť do vašej novej domácnosti a hotový návrh si napokon pokojne pozrieť aj v priestore pred vami pomocou rozšírenej reality.

8. WeWatch – Movie & TV Recommendations

Spoločný výber filmu s vašou polovičkou či skupinou priateľov vás niekedy môže stáť toľko času, ako jeho samotné sledovanie, nehovoriac o tých stratených nervoch… Geniálne riešenie ponúka aplikácia WeWatch, ktorá si mechanizmus výberu filmov požičiava od známych mobilných zoznamiek.

Kartu s filmom, ktorý chcete vidieť, jednoducho posuniete doprava a film, ktorý vás nezaujíma, posuniete doľava. Týmto „swipeovaním“ si rýchlo vytvoríte váš osobný watchlist. Teraz si už iba stačí v aplikácii vyhľadať vašich priateľov a spojiť sa s nimi do jednej skupiny pre sledovanie. WeWatch vám následne ukáže filmy, v ktorých máte zhodu a tak sa môžete okamžite pustiť do sledovania aj bez zdĺhavého blúdenia v ponukách streamovacích služieb.

Komentáre k článku