7 tlačiarní, ktoré sa oplatí využiť pre home office v čase koronavírusu

ZDROJ | Pixabay

Novú tlačiareň určite neriešime ako prvú vec v čase karantény. Teraz je trendom robiť si zásoby toaletného papiera, fazule, cestovín a múky. Až potom zisťujete, že k životu doma je dobré mať aj ďalšie komodity.

Aj keď sa vám na prvý pohľad môže zdať, že mať doma tlačiareň nie je nevyhnutné, po pár dňoch (ne)nútenej karantény zisťujete pravý opak. Okrem sporadického využitia v domácnosti sa tlačiareň stava počas krízy a zatvorení väčšiny služieb mimoriadne šikovným pomocníkom, ktorý pomôže v rôznych situáciách.

Home-office

Nech je povaha vašej práce akokoľvek digitálna, občas treba mať dokument jednoducho vytlačený. V tejto situácii najlepšie pomôže laserová tlačiareň. Navyše ak ide o multifunkčné zariadenie, s ktorým môžete aj skenovať dokumenty, ide o veľký bonus.

Pozrite siUčíme na diaľku – šikovné PR ministerstva, alebo reálny prínos pre vyučovanie?

Učenie na diaľku

V prípade, že máte doma školopovinné dieťa, alebo študenta, ktorý sa učí cez internet, potrebuje si vytlačiť cvičenia, domáce úlohy, zadania, projekty a podobne. Vtedy zvyčajne stačí atramentová tlačiareň.

Dieťa v predškolskom veku určite potešíte maľovankami, doplňovačkami, rébusmi. Samozrejme, tie si musíte vytlačiť.

ZDROJ | Epson

Tlač fotografií

Máte množstvo krásnych fotografií a doteraz ste si nenašli čas vytlačiť a mať ich poruke aj vo fyzickej podobne. Práve teraz je na to vhodný čas. Na trhu je množstvo fototlačiarní.

Ďalšie využitia tlačiarne v domácnosti

Okrem tlače fotografií si konečne môžete dať dokopy svoju rodinnú kuchárku, alebo začať skenovať dôležité dokumenty skôr, ako vyblednú, alebo sa stratia. Podnikáte, mate hromadu bločkov do účtovníctva? Stačí mať multifunkčnú tlačiareň a máte zábavu na viacero dní.

Odmenou vám bude, že keď potrebovať rodný list, technický preukaz, pracovnú či kúpno-predajnú zmluvu, maturitné vysvedčenie a tak ďalej, všetko si rýchlo nájdete na cloude, v telefóne, alebo doma na externom disku.

ZDROJ | Pixabay

Ak potrebujete poradiť, môžete si prečítať rýchleho sprievodcu pri výbere tlačiarní, kde nájdete všetky potrebné informácie prehľadne zoradené, vrátane rozdelenia tlačiarní podľa technológie, konektivity a doplnkových funkcií. A teraz poďme na 7 tipov tlačiarní, ktoré by ste nemali pri výbere vynechať. Stačí kliknúť na názov tlačiarne a môžete si ju bezpečne kúpiť.

Canon Pixma MG3050

Cena: 39,90 €

ZDROJ | Canon

Kompaktná čiernobiela tlačiareň so skenerom vám nezaberie veľa miesta. Pripojíte sa k nej cez Wi-Fi alebo cez cloud, umožňuje tlačenie nielen z počítačov a notebookov, ale aj smartfónov, tabletov a fotoaparátov (podporuje iOS, Android, Windows RT a Windows 10 Mobile a macOS). Rozlíšenie tlače je maximálne 4 800 x 600 DPI, optické rozlíšenie skenera je 600 x 1 200 DPI.

Epson Expression Home XP-2100

Cena: 58,90 €

ZDROJ | Epson

Ide o šikovné zariadenie 3-in-1, vhodné do domácnosti a menšej kancelárie. Vďaka funkcii Wi-Fi Direct môžete bezdrôtovo tlačiť a skenovať dokumenty. Zariadenie využíva tlačovú hlavu Epson Micro Piezo s atramentovou technológiu a rozlíšením tlače 5 760 x 1 440 DPI. Rýchlosť tlače je 8 strán za minútu (čiernobielo) a 4 strany za minútu (farebne).

Pozrite siKde kúpiť elektroniku v čase karantény? Vieme, kde je to bezpečné a výhodné

Epson L810 ITS

Cena: 353,00 €

ZDROJ | Epson

Epson L810 je prvou 6-farebnou fototlačiarňou formátu A4 s LCD displejom. Ponúka tlač fotografií aj bez počítača vo vysokej kvalite a s nízkymi nákladmi. Je ideálna pre fotografov a prináša spoľahlivú a naozaj vysokokvalitnú tlač.

HP OfficJeet 6950

Cena: 69,00 €

ZDROJ | HP

Multifunkčná tlačiareň HP OfficeJet 6950 All-in-One tlačí, skenuje, kopíruje a dokonca aj faxuje. Umožňuje tlač zo smartfónu alebo tabletu. Rýchlosť tlače je 16 strán za minútu čiernobielo, 9 strán za minútu farebne, kopírovanie 24 strán za minútu. Rozlíšenie tlače je maximálne 4 800 x 1 200 DPI, skener má rozlíšenie 600 x 1 200 DPI.

HP Laser 107W

Cena: 69,90 €

ZDROJ | HP

Tlačiareň ponúka rýchlosť tlače 20 strán za minút s rozlíšením 1 200 x 1 200 DPI. Má 64 MB pamäť, vstupný zásobník na 150 hárkov a výstupný zásobník na 100 hárkov papiera. Podporuje HP Smart Print, Apple AirPrint, bezdrôtovú priamu tlač a Google Cloud Print 2.0. Pripojenie k zariadeniam je možné realizovať cez USB rozhranie a bezdrôtovo pomocou Wi-Fi.

Pozrite siAko existovať počas karantény a nezblázniť sa z toho?

HP Laser 135W 4ZB83A

Cena: 105,00 €

ZDROJ | HP

Multifunkčná tlačiareň ponúka kvalitnú čiernobielu tlač, skenovanie a kopírovanie. Výtlačok vo veľkosti A4 má rozlíšenie do 1 200 x 1 200 DPI. Rýchlosť tlače je 20 strán za minútu, zariadenie má 128 MB pamäť, vstupný zásobník na 150 a výstupný zásobník na 100 hárkov papiera. Pomocou Wi-Fi je možné bezdrôtovo tlačiť a skenovať priamo z vášho smartfónu alebo notebooku.

Polar PL-300-00

Cena: 37,90 €

ZDROJ | Polaroid

3D pero pomôže pri tvorbe zaujímavých 3D a 2D kresieb. Jednoduchú manipuláciu a kresbu uľahčuje aplikácia Polaroid Play Trace App. Do nej nahráte fotografie, vyberiete správnu šablónu a začnete kresliť. Ďalšou možnosťou je využitie adhezívnych podložiek a špeciálnej ochrany obrazovky (je v balení), ktorú umiestnite na displej tabletu. Zvolenú šablónu už len obkreslíte a odlepíte. Súčasťou pera sú 4 farebné PLA vlákna, s ktorými môžete ihneď začať tvoriť. Napája sa pomocou 1,5 m USB kábla.

ZDROJ | Pixabay

Všetky tlačiarne, príslušenstvo, papier a fotopapier si viete pohodlne vybrať a objednať cez overený e-shop NAY. Doručiť si ho môžete nechať domov bez poplatku za dopravu. Áno, doprava zadarmo je teraz poskytovaná na akúkoľvek objednávku. Navyše vám vašu objednávku vynesú až pred dvere bytu. Nemusíte nikam chodiť, ani pred vchod.

Ak si chcete tovar vyzdvihnúť osobne, máte k dispozícii 31. výdajných miest po celom Slovensku špeciálne pripravených pre online objednávky. Otvorené sú denne od 9:00 do 20:00. Ich zoznam nájdete na stránkach NAY.

Kvôli minimalizovaniu rizika nákazy sa všetky objednávky v sklade pred odoslaním/vydaním dôkladne dezinfikujú. Denne sa tiež dezinfikujú výdajné miesta, platobné terminály, sklady a vozidlá rozvážajúce tovar. Bezpečnosť je teraz na 1. mieste a v NAY to berú skutočne zodpovedne.

V súvislosti s epidémiu nového koronavírusu poskytuje NAY aj rozšírené telefonické poradenstvo. K dispozícii sú pracovníci, ktorí vám cez telefón pomôžu s výberom tovaru, poradia, ktorá tlačiareň je pre vás najvhodnejšia. Stačí zavolať na infolinku: +421 2/44 555 444.

Článok sme pripravili v spolupráci s NAY.

ZdrojNAY

Komentáre k článku