Čo dobré si prečítať namiesto pozerania televízora? Máme 7 tipov

ZDROJ | Pixabay

Momentálne to skôr vyzerá, že marec je mesiac koronavírusu a nie mesiac knihy. Na Slovensku od dnes rána platí tzv. shutdown, ktorý okrem iného znamená nezvyčajný prísun voľného času. Aj preto prinášame niekoľko tipov, ktoré vás aspoň na pár hodín odtrhnú od telky.

Pripravili sme pre vás výber titulov, ktoré by vám mohli pomôcť spestriť nútený domáci pobyt. Pre knihy nemusíte ísť do kamenného kníhkupectva (aj tak bude zrejme zatvorené), ani nemusíte čakať na kuriéra – môžete si ich stiahnuť v elektronickom formáte.

Walter Isaacson – Steve Jobs

Autorom životopisu Stevea Jobsa je renomovaný novinár a publicista Walter Isaacson, bývalý predseda predstavenstva a CEO televíznej stanice CNN a niekdajší šéfredaktor časopisu Time Magazine. Má ísť o jediný autorizovaný titul, ktorý autorizoval sám Steve Jobs.

Kniha sa dá kúpiť na webe v tlačenej verzii alebo ako E-kniha (EPUB, MOBI). Druhá možnosť je lacnejšia, nemusíte vyjsť z dverí a knihu máte okamžite. Jedinou nevýhodou je, že budete opäť pozerať na displej zariadenia.

Pozrite si8 najlepších aplikácií pre milovníkov kníh

Walter Isaacson – Inovátoři

Aj tento titul má na svedomí Walter Isaacson. Kniha pútavo sprevádza čitateľa od štyridsiatich rokov 19. storočia a objavia sa v nej také mená ako Vannevar Bush, Alan Turing, Joha von Neumann, J. C. R. Licklider, Doug Engelbara, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Bernerse-Lee a Larry Page.

Kniha sa dá kúpiť na webe v tlačenej verzii alebo ako E-kniha (EPUB, MOBI).

Ashlee Vance – Elon Musk

Skúsený technologický žurnalista Ashlee Vance ponúka v tomto pútavom investigatívnom opise bezprecedentný pohľad na život odvážneho podnikateľa v Silicon Valley. Knihu napísal s exkluzívnym prístupom k Muskovi, jeho rodine a priateľom, ukazuje Elonovu cestu od tvrdej výchovy v Južnej Afrike až po jeho svetový úspech.

Musk je človek, ktorý stojí za spoločnosťami PayPal, Tesla Motors, SpaceX a SolarCity.

Kniha sa dá kúpiť na webe v tlačenej verzii alebo ako E-kniha (EPUB, MOBI).

ZDROJ | Pixabay

Dan Hampton – Charles Lindbergh 

20. mája 1927 sa neznámy Američan vyšplhal do svojho jednomotorového jednoplošníka The Spirit of St. Louis a pripravoval sa na štart z malého letiska na Long Islande. Bol pevne rozhodnutý získať Orteigovu cenu v sume 25 000 $, ktorá bola sľúbená prvému pilotovi, ktorý bez medzipristátia uskutoční prelet medzi New Yorkom a Parížom.

Kniha sa dá kúpiť na webe v tlačenej verzii alebo ako E-kniha (EPUB, MOBI).

Pozrite siTop 5 mobilných hier, pri ktorých môžete stráviť aj karanténu

Leander Kahney – Jony Ive – Geniálny dizajnér z Apple

V roku 1997 sa vrátil do Apple Steve Jobs vrátil a mal pred sebou neľahkú úlohou, kompletne zmeniť firmu, ktorú založil. Jedného večera natrafil v centrále Apple na unaveného dizajnéra, obklopeného hŕbou nákresov a prototypov. Jobs pochopil, že našiel talent, ktorý by mohol pomôcť zastaviť dlhodobý úpadok Apple. Tým mladíkom bol Jony Ive.

Kniha sa dá kúpiť na webe len v tlačenej verzii.

Vytvoriť niečo iné a nové je jednoduché. Oveľa ťažšie je niečo skutočne zdokonaliť.

Jony Ive

Scott Galloway – Veľká štvorka

Amazon, Apple, Facebook a Google sú štyri najvplyvnejšie spoločnosti na našej planéte. Podarilo sa im to nielen vďaka technológiám a talentu. Každá z nich oslovuje naše inštinkty a evolučné potreby, čo dokážu skvele využiť. Tieto firmy vytvorili nové odvetvia podnikania a zmenili pravidlá tak, že im konkurencia nestačí. Marketingový guru Scott Galloway opisuje ich cestu k úspechu, riziká obrovskej moci a veľkej dôvery, ktorú do nich vkladáme.

Kniha sa dá kúpiť na webe v tlačenej verzii alebo ako E-kniha (EPUB, MOBI).

Pozrite si9 najlepších webov na oddychové čítanie

Mojmír Král – Adobe Photoshop Lightroom 2

Digitálna tmavá komora, ako sa niekedy nazýva Adobe Lightroom je sofistikovaná aplikácia. Kniha vás prevedie všetkými fázami spracovania fotografií, ich import/export, vytváranie kolekcií a slideshow, či ich najkvalitnejšiu tlač.

Kniha sa dá kúpiť ako E-kniha v PDF formáte..

ZDROJ | Pixabay

Ak si chcete oddýchnuť od technologických tém, do reality vás veľmi rýchlo vráti náš posledný, bonusový tip.

Albert Camus – Mor

Ide o vrcholné dielo Alberta Camusa. Hlavný hrdina, zaznamenáva symptómy a priebeh morovej epidémie v alžírskom Orane. V uzavretom meste sa v dôsledku šírenia moru obyvateľstvo rozdelí na dve skupiny. Prvá pasívne čaká, kým na nich príde rad, druhá proti nemu bojuje všemožným spôsobmi, hoci ich šanca je takmer nulová.

Kniha sa dá kúpiť na webe v tlačenej verzii alebo ako audiokniha.

Komentáre k článku