7 rodinných filmov na HBO GO a Netflixe, pri ktorých prídete na iné myšlienky

Sedenie doma môže v mnohých ľuďoch vyvolať depresívne myšlienky. Nepomáha tomu ani neustále sledovanie správ v televízií. Preto sme pre vás vybrali 7 oddychových, rodinných filmov, ktoré nájdete na HBO GO a Netflixe.

Fantastic Beasts and Where to Find Them

HBO GO

Pokiaľ obľubujete čarovný svet Harryho Pottera, potom určite odporúčame film Fantastické zvery a ich výskyt z rovnakého sveta. Rodinný fantasy film sleduje čarodejníka Newta Scamandera s kufríkom plným čarovných bytostí, ktoré sa mu omylom podarí vypustiť v New Yorku. Na HBO GO nájdete obe časti tejto filmovej série spolu so všetkými 8 filmami pôvodnej série o čarodejníkovi Harry Potterovi.

Pozrite si15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom

Ghostbusters

Netflix

Kultová klasika z roku 1984 s Billom Murray baví napriek svojmu veku do dnes. Krotitelia duchov sú zábavný sci-fi film o partii nezamestnaných  parapsychológov, ktorí zachraňujú mesto pred duchmi, ktorí sa začínajú objavovať po meste New York. Film treba vidieť už len kvôli charakteristickej hudbe, ktorú dnes pozná hádam každý.

Hľadá sa Nemo a Hľadá sa Dory

HBO GO

Aj keď ide o animovanú rozprávku, zabaví sa pri nej celá rodina, keďže ide o perfektný počin od štúdia Pixar. Rybku menom Nemo uniesli a jeho ustráchaný otec sa ho rozhodne hľadať. Vydáva sa na cestu cez celý oceán, kde okrem žralokov stretáva aj zábudlivú rybu menom Dory. O tej je druhá časť, ktorá tvorí veľmi vydarené pokračovanie.

Pozrite si8 najlepších seriálov na Netflixe, ktoré stojí za to si pozrieť

Instant Family

HBO GO

Film, ktorý na HBO GO nájdeme pod názvom Najednou jsme rodina je rodinnou komédiou, ktorá však nespadá do priemeru bežných amerických komédií. V tejto nájdete aj istú hĺbku a možnosť zamyslieť sa. Pete a Ellie sa rozhodnú o adopciu. Zrazu však zistia, že vybrané dieťa má dvoch súrodencov, čo z bezdetnej rodiny zrazu robí päťčlennú rodinu. Inteligentné, vtipné a veľmi dobre zahrané Markom Wahlbergom a Rose Byrne.

Ready Player One

HBO GO

Čo by to bol za zoznam rodinných filmov bez Stevena Spielberga. Ide síce o jeho novší film, no o zábavu budete mať postarané. Starších divákov potešia popkultúrne odkazy a mladších sci-fi zápletka o svete, v ktorom ľudia unikajú z reálneho sveta do sveta videohier cez virtuálnu realitu.

Pozrite si15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom

Spirited Away

Netflix

Keď sa na Netflixe začali objavovať filmy japonského štúdia Ghibli, viacerí fanúšikovia sa potešili, keďže ide o to najlepšie, čo japonská animovaná tvorba ponúka. Spirited Away alebo Cesta do fantázie je pravdepodobne najznámejší japonský anime film, ktorý spracováva veľmi silný príbeh, ktorý zaručene osloví aj dospelých divákov. Nádherne spracovaná japonská klasika, ktorú by ste určite mali vidieť.

The Boy Who Harnessed the Wind

Netflix

Jeden z najkrajších oddychových filmov na Netflixe, ktorý je navyše inšpirovaný skutočnou udalosťou. Príbeh chlapca Williama, ktorý napriek nedôvere otca a dediny, v ktorej vyrastá, dokáže pomocou štúdia a inteligencie postaviť čerpadlo vody v Malawi v období sucha a tým zachrániť celú dedinu. Veľmi pekne spracovaný film, ktorý vás dojme a zároveň vás prinúti sa zamyslieť nad svojim životom.

Komentáre k článku