7 herných konzol, s ktorými prežijete každú karanténu

ZDROJ | Sony

Súčasná situácia praje hráčom, ale aj ľuďom, ktorí videohrám iba prichádzajú na chuť. Prinášame vám tipy na 7 herných konzol, s ktorými zvládnete aj túto aj akúkoľvek inú karanténu.

Zábava pre celú rodinu

Väčšina z nás momentálne sedí doma a snaží sa robiť niečo užitočné – pracovať, čítať či inak sa vzdelávať. Niekedy je dobré si však oddýchnuť pri dobrej videohre na hernej konzole, nehovoriac o tom, že aj pri hrách sa môžete niečo naučiť. Okrem cudzieho jazyka, sú niektoré hry vzdelávacie a pri iných sa môže zabaviť celá rodina, keďže sa dajú hrať vo viacerých hráčoch.

Herná konzola je zároveň výbornou kúpou aj kvôli zábavnému obsahu v podobe streamovacích platforiem či aplikácií ako je Netflix, HBO GO či YouTube.

ZDROJ | Sony

Pozrite siKde kúpiť elektroniku v čase karantény? Vieme, kde je to bezpečné a výhodné

Dostupnosť hier

Väčšina herných konzol umožňuje nakupovať hry cez vlastný internetový obchod, takže ak budete mať chuť si zahrať nejaký titul, nemusíte vytiahnuť päty z domu a pohodlne si kúpiť akúkoľvek hru.

V súčasnosti jednotlivé herné obchody zároveň ponúkajú skvelé zľavy alebo predplatné programy, v rámci ktorých si môžete sťahovať neobmedzené množstvo hier, teda pokiaľ vám to dovolí úložisko na herných konzolách.

Treba tiež dodať, že väčšina herných konzol je už na trhu etablovaná dostatočne dlho a ponúka široké portfólio hier, z ktorého si vyberú malí aj veľkí.

ZDROJ | playstation lifestyle

Pozrite si7 tlačiarní, ktoré sa oplatí využiť pre home office v čase koronavírusu

Hry ako umenie

Keďže kultúrne vyžitie v podobe fyzickej návštevy múzeí, koncertov či galérií momentálne neprichádza do úvahy, je potrebné si hľadať iné cesty kultúrnych zážitkov. Videohry rozhodne za umenie môžeme považovať, keďže dokážu sprostredkovať silný umelecký zážitok, ktorý býva častokrát silnejší než pri filmoch či hudbe.

Videohra dokáže hráča vtiahnuť do virtuálneho sveta plného dobrodružstiev a silných zážitkov. Keď už teda musíme byť doma, aspoň tie chvíle voľného času strávte pri nejakej kvalitnej príbehovej videohre, ktorú si môžete zahrať na hernej konzole.

V prípade, že potrebujete poradiť, môžete využiť šikovného sprievodcu výberom hernej konzoly, kde nájdete všetky potrebné informácie, ktoré by ste mali brať do úvahy pri kúpe. Zároveň vám prinášame tipy na 7 herných konzol, ktoré by ste nemali pri výbere prehliadnuť. V prípade záujmu stačí kliknúť na názov produktu a na ďalšej stránke môžete danú konzolu bezpečne zakúpiť.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite siZahrajte sa s rodinou spoločenské hry na tablete či hernej konzole

Nintendo Switch V2

Cena: 329,00 €

Perfektná herná konzola, ktorá ponúka originalitu a variabilitu pri hraní. Ide v podstate o prenosnú hernú konzolu, ktorú si viete zapojiť k TV a plnohodnotne si vychutnať hranie na veľkej obrazovke. Hrať tak môžete aj v obývačke, aj z pohodlia postele. Zároveň originálny ovládač Joy-Con viete rozdeliť na ovládače pre dvoch hráčov. Na konzolu tiež vychádza množstvo zaujímavých hier vrátane kultovej série Super Mario.

ZDROJ | Nintendo

Nintendo Switch Lite

Cena: 239,00 €

Menší a lacnejší brat konzoly Nintendo Switch je ideálnou handheld konzolou, ktorá poskytne slušný výkon a grafiku vďaka karte NVIDIA Tegra. Konzola vám na jedno nabitie vydrží 3 až 7 hodín v závislosti od hry. Navyše si ju môžete kúpiť v štýlových farbách ako je žltá, tyrkysová či ružová. Plusom je, že Nintendo Switch Lite podporuje všetky hry vydané pre pôvodný Switch, ktoré podporujú tzv. handheld mód.

ZDROJ | Nintendo

PlayStation 4 Pro

Cena: 399,00 €

Najvýkonnejšia konzola od Sony ponúka podporu pre 4K Ultra HD hranie, rovnako ako podporu pre HDR. PlayStation 4 Pro disponuje grafickou kartou Radeon s výkonom 4,2 teraflopov a 8 GB GDDR5 RAM. Základ procesora tvorí osemjadro AMD „Jaguar“. Výhodou konzoly PlayStation 4 je obrovské množstvo kvalitných herných titulov a exkluzivít s krásnou grafikou, ktoré na inej konzole nenájdete.

ZDROJ | Sony

Pozrite siNie len hráčov potešia pod stromčekom hry, máme 10 tipov na tie najlepšie

PlayStation 4 Slim

Cena: 299,00 €

Cenovo-dostupná konzola PlayStation 4 taktiež poskytuje všetok komfort a kvalitu konzoly od Sony. Rovnaké hry ako na PlayStation 4 Pro, si zahráte aj na lacnejšej PlayStation 4 Slim. Hlavnou výhodou oproti verzii Pro či oproti pôvodnej konzole PlayStation 4 je tichší chod a menšie rozmery. Konzolu si tiež môžete kúpiť vo výhodnom balíčku spolu s vybranou PS4 videohrou.

ZDROJ | Sony

Xbox One S All-Digital Edition

Cena: 179,00 €

Najlacnejšia herná konzola ponúka slušnú ponuku hier, ktoré viete hrať digitálne, keďže táto konzola je zbavená blu-ray mechaniky. Nemusíte sa však báť, keďže konzola je plne vybavená výkonným 8-jadrovým procesorom AMD Jaguar, 8 GB DDR3 pamäťou RAM. Nechýba podpora pre 4K UHD videa a HDR kvalitu. Perfektnou vlastnosťou konzoly je funkcia Xbox Play Anywhere, vďaka ktorej si môžete zakúpené digitálne tituly zahrať na Xbox One S a rovnako aj na počítači s Windows 10.

ZDROJ | Xbox

Xbox One S 

Cena: 209,00 €

Podobne ako verzia S All-Digital Edition, aj táto konzola ponúka rovnaké špecifikácie len s tým rozdielom, že pri tejto nájdete aj blu-ray mechaniku. Nechýba 1 TB úložisko. Výhodou tiež je, že za túto cenu dostanete ku konzole aj niektorú z vybraných Xbox One hier, ktorých za tie roky vyšlo neúrekom. Podobne ako PlayStation 4, aj Xbox One ponúka skvelé exkluzívne tituly a herné série.

ZDROJ | Microsoft

Xbox One X 

Cena: 299,00 €

Najvýkonnejšia konzola od Microsoftu sa v porovnaní s konkurenciou od Sony tiež nemá za čo hanbiť. Konzola ponúka rovnaké tituly ako verzia Xbox One S, len s tým rozdielom, že na tejto konzole si ich zahráte v 4K UHD s podporou HDR. Okrem vyššieho rozlíšenia sú hry na Xbox One X vylepšené aj po grafickej stránke alebo po stránke snímkovania. Dôkazom je rozširujúci sa zoznam hier s nálepkou Xbox One X Enhanced.

ZDROJ | Microsoft

Pozrite si10 najočakávanejších hier pre rok 2020

Všetky herné konzoly a k nim aj dostupné hry či iné herné príslušenstvo si viete objednať cez e-shop NAY. Výhodou je možnosť doručenia zadarmo. Bezplatná doprava je momentálne poskytovaná na akúkoľvek objednávku. Novú hernú konzolu vám navyše doručia až ku dverám, prípadne môžete využiť jedno z 31 výdajných miest po celom Slovensku. Tie sú otvorené denne od 9:00 do 20:00. Ich zoznam nájdete na stránkach NAY.

Každá objednávka sa v sklade dôkladne dezinfikuje a denne sa dezinfikujú aj výdajné miesta, platobné terminály, sklady a vozidlá, ktoré tovar rozvážajú.

V súvislosti s epidémiou nového koronavírusu poskytuje NAY aj rozšírené telefonické poradenstvo. K dispozícii sú pracovníci, ktorí vám cez telefón pomôžu s výberom hernej konzoly. Stačí zavolať na infolinku: +421 2/44 555 444.

Článok sme pripravili v spolupráci s NAY.

Komentáre k článku