7 darčekov do 20 €, ktoré vám zachránia Vianoce

ZDROJ | huffingtonpost.co.uk

Do poslednej časti nášho vianočného seriálu „Čo pod stromček“, sme vybrali 7 darčekov, ktoré kúpite doslova za pár sekúnd a nemusíte ani päty z domu vytiahnuť.

Hľadáte tipy na iné technologické darčeky pod stromček? Všetky články z našej predvianočnej série nájdete v špeciálnej kategórii Čo pod stromček (ČPS).

Čo vedieť pred kúpou?

Ak vyberáte darček takto na poslednú chvíľu, aj keď to má objektívne príčiny, dajte si predsavzatie, že na budúci rok už budete vyberať v dostatočnom predstihu. V hodine dvanástej sa síce dá vymyslieť všeličo, no vždy bude z takéhoto darčeka cítiť, že nie je tak osobný, akoby mohol byť.

Online darčekové poukážky sú super vec, treba však myslieť na to, že nie každá online služba, ktorú takto kupujeme má lokalizáciu aj pre náš trh.

Pozrite si9 streamovacích služieb, ktoré môžete darovať na Vianoce

V našich tipoch spomíname sprostredkovateľov, ktorí vám umožnia kúpiť darčekový online poukaz aj pre službu, ktorá oficiálne darčekový poukaz na Slovensku ponúka. Buďte pri týchto sprostredkovateľoch opatrní, aby vás niekto neokradol.

Niektoré služby sa nedajú kúpiť, len predplatiť. Pri výbere myslite aj na túto skutočnosť. Majte najmä na pamäti, že služby si mesačný poplatok automaticky mesačne strhávajú. Ak teda chcete zaplatiť len jeden mesiac, nezabudnite predplatné pred ďalším mesiacom zmeniť.

Pozrite si10 najlepších smartfónov pod stromček pre tých najnáročnejších

Pri nákupe služby, ktorá nemá oficiálny predaj na Slovensku, vyskúšajte VPN. Môže prekvapiť a umožniť kúpu digitálneho kódu.

Zhrnutie

  • nabudúce radšej nakupujte v predstihu
  • niektoré služby sa nedajú kúpiť jednorázovo, len predplatiť
  • buďte opatrní, aby vás sprostredkovateľ neokradol
  • vyskúšajte nákup cez VPN

Alza.sk

20,00 €

ZDROJ | alza.sk

Prečo kúpiť?

V prípade, že naozaj neviete čím obdarovať, darčekový Alza poukaz je ideálne riešenie. Internetový predajca ponúka snáď všetko, čo vás napadne, preto si obdarovaný vyberie naozaj to, čo chce.

Prečo nekúpiť?

Alza je známa tým, že nie je vždy úplne korektná. Obdarovaný vás tiež môže ľahko prekuknúť, že ste si výber darčeka nechali na poslednú chvíľu.

Amazon

15,00 €

ZDROJ | Amazon

Prečo kúpiť?

Je na internete zaujímavejšie a spoľahlivejšie miesto na nákup doslova čohokoľvek? 

Prečo nekúpiť?

Amazon nemá darčekové poukážky lokalizované pre Slovensko, preto ich budete musieť kúpiť cez sprostredkovateľa. 

Dropbox

9,99 €

ZDROJ | Dropbox

Prečo kúpiť?

Dnes si väčšina z nás nevie predstaviť život bez cloudového úložiska. Toto riešenie uľahčuje dostupnosť k fotografiám, dokumentom a mnohým aj  rozpracovaným projektom. Do úložiska môže mať prístup aj viac ľudí, teda sa dá využiť aj rodinne.

Prečo nekúpiť?

Nedá sa zaplatiť jednorázovo, na výber je z mesačného predplatného a ročného. Dropbox tiež neponúka vyložene darčekové poukazy, teda budete musieť byť trošku kreatívny pri obdarovávaní. 

iTunes Store darčekový poukaz

15,00 €

Prečo kúpiť?

Darčekový poukaz môže obdarovaný používateľ Apple zariadení využiť na nákup App Store a iTunes. Darčekový poukaz sa dá obmedziť na nákup vhodný len pre deti. Darovať môžete aj konkrétnu položku, napríklad hudobný album.

Prečo nekúpiť? 

Darčekový poukaz je obmedzený len na krajinu nákupu. Keďže nemáme na Slovensku oficiálnu Apple predajňu, len oficiálnych predajcov, nedá sa poukaz použiť na nákup hardvéru. 

Netflix gift card

15,00 €

ZDROJ | Netflix

Prečo kúpiť?

Milovníkov filmov a seriálov darčekový poukaz na jednu z najväčších streamovacích video portálov poteší na 100 %.

Prečo nekúpiť? 

Netflix oficiálne darčekové poukazy v našom regióne nepredáva, avšak ak máte kód, viete ho použiť. Darčekový poukaz však môžete kúpiť cez sprostredkovateľa. 

PayPal

20,00 €

ZDROJ | paypal.com

Prečo kúpiť?

Platobnú bránu PayPal zrejme netreba predstavovať. Aj ostrieľaní požívatelia si však zrejme nevšimli časť Obchod, v ktorom nájdete časť Darčekové poukazy. Na výber je veľké množstvo predajcov, u ktorých môžete online kúpiť darčekový poukaz.

Prečo nekúpiť?

Veľa z ponúkaných darčekových poukazov sa na Slovensku nedajú použiť, nakoľko predajca ich na našu krajinu nemá lokalizované. 

Steam

5,00 € 

Prečo kúpiť?

Hráči určite ocenia možnosť vybrať si titul podľa vlastnej chuti. Na Steame je viac ako 125 miliónov hier, ktoré môžete sťahovať alebo hrať online. Často sú v ponuke hry skôr na hernej platfome, než v kamenných obchodoch.

Prečo nekúpiť?

Pri nových hrách bývajú ceny hier vyššie než v klasickom obchode. Tiež je potrebné mať naozaj kvalitné internetové pripojenie, aby si hráč hru naplno užil.

Prajem vám šťastné a veselé Vianoce v kruhu blízkych. Veľa relaxu, dobrého jedla a času stráveného s rodinou.

Komentáre k článku