5 slovenských mobilných hier, vďaka ktorým zaženiete nudu v karanténe

ZDROJ | SCREEN POST

Ak ste už v rámci našej série článkov z rubriky SHUTDOWN vyčerpali všetky tipy na filmy, seriály, ebooky či YouTubové kanály, siahnuť môžete po týchto skvelých mobilných hrách, ktoré majú svoje korene tu na Slovensku.

Sea Port: Budovanie Mesta a Nákladnej Dopravy

https://youtu.be/ofPpIk9QBck

Oddychový simulátor s príjemnou grafikou vás prenesie z domácej karantény do slnečného prístavu, v ktorom budete môcť vybudovať svoje vysnívané námorné impérium a prístavné mesto. Sea Port od slovenského štúdia Pixel Federation si môžete stiahnuť bezplatne, čo však neznamená, že na vás v hre budú každú chvíľu vyskakovať otravné reklamy.

Car Puzzler

https://youtu.be/wHlF86DeUaI

Košický vývojár Boris Zápotocký má v rámci sólového vývoja na konte vydarené tituly Car Puzzler a !BoyVoyage, z ktorých prvý si môžete vyskúšať aj bezplatne aj v Lite verzii. Vašim cieľom v tejto hre je nakresliť cestu pre auto tak, aby ste prešli cez všetky body v meste, pričom sa vám do cesty postupne stavajú rôzne pravidlá a čoraz komplikovanejšie trasy.

Chameleon Run

Ján Ilavský alias „Split“, ktorý stojí aj za svetoznámym VR titulom Beat Saber, vytvoril ešte v roku 2016 mobilný titul Chameleon Run, ktorý doslova prevalcoval digitálne obchody App Store a Google Play. Táto „behačka“ overí vaše reflexy, no na druhej strane stavia na jednoduchom ovládaní pomocou dvoch tlačidiel, vďaka čomu sa do nej dokážu okamžite ponoriť aj menej skúsení hráči.

Moonies

https://youtu.be/-dPEcib1Eew

Bratislavské štúdio doublebubble vytvorilo oddychovú a graficky príjemnú hru Merge Planet, ktorú už aktuálne nájdete v digitálnych obchodoch pod názvom Moonies a vydavateľom WeQ Studios. Ak chcete na pár minút vypnúť pri tvorbe vlastnej galaxie a vlastných planét, s Moonies určite nešliapnete vedľa.

Ski Legends

https://youtu.be/9GapAgcOaqM

Keď už aktuálne nemôžme vybehnúť na svahy naživo, hlad po čerstvom prašane môžme ukojiť aspoň v slovenskej mobilnej hre Ski Legends. Tento bezplatný titul cieli najmä na fanúšikov rýchlych zjazdov a súťažných slalomov, na ktorých si môžete porovnať svoje sily a schopnosti aj v režime pre viacerých hráčov.

Komentáre k článku