13 elektromobilov, ktoré vás tento rok najviac zaujímali

Dnes je posledný deň roku 2019 a tak padne vhod bilancovať čo sa v uplynulých 365 dňoch udialo. Na TECHBOX.sk sa toho udialo mnoho, hlavne padali rekordy, no o tých až zajtra. Dnes vám prinesieme sériu článkov, v ktorých sa pozrieme na to, čo ste u nás najviac čítali. V prvom sa pozrieme na čoraz obľúbenejšiu tému – elektromobily.

V roku 2019 sme napísali desiatky, ak nie aj stovky správ o elektromobiloch a elektromobilite vo všeobecnosti. Nie je to náhoda. Tento nastupujúci trend láka prakticky všetkých – milovníkov i hejterov. Preto sme sa pozreli na 13 najčítanejších článkoch o elektromobiloch.

Tesla spustila predaj Modelu 3 v Európe, poznáme oficiálne ceny!

Tesla po nekonečenom čakaní oficiálne spustila predaj svojho najdostupnejšieho elektromobilu Tesla Model 3 aj v Európe. Vieme jej ceny v celej Európe.

Najväčší elektromobil sveta má 600 kWh batériu a jazdí takmer zadarmo

Vo Švajčiarsku jazdí najväčší elektromobil sveta, ktorý sa navyše sám i dobíja. Vďaka tomu, že jazdí po kopcoch, rekuperáciou sa jeho batéria zároveň i nabíja.

ZDROJ | eMining AG

Tesla Model 3 po roku používania

YouTube kanál Tesla Canuck, ktorého tvorca je hrdým majiteľom automobilu Tesla Model 3, rekapituluje svoje skúsenosti po ročnom používaní elektromobilu.

Plne elektrický VW ID.3 je na svete! Cena má ale od ľudovej ďaleko

Model VW ID.3 sme síce už mohli vidieť x-krát počas posledných mesiacov, no nikdy ho automobilka neukázal oficiálne. Až dodnes. Navyše poznáme aj cenu.

ZDROJ | VW

Nafta je „mŕtva“, vodík „zmrazený“. Honda sa zameria na elektromobily

Japonská automobilka Honda zatiaľ v ponuke elektromobilov zaostáva, ale chystá masívnu ofenzívu – nové elektromobily, plug-in hybridy, aj nabíjačky.

ZDROJ | The Sunday Times

ŠKODA má najlacnejší elektromobil, s dotáciou môže stáť 9 590 €

Česká ŠKODA zverejnila slovenské ceny svojich prvých elektrifikovaných vozidiel. Model CITIGOe iV by s dotácioiu od štátu mohol stáť menej ako 10 000 €!

ZDROJ | ŠKODA AUTO

Byton M-Byte – plne elektrické SUV s 48-palcovým displejom za super cenu

Byton ukázal už dávno predstavený elektromobil, obrovské SUV M-Byte na čisto elektrický pohon so slušným dojazdom a super cenou.

ZDROJ | Byton

Tesla Cybertruck je ako tank, plne elektrický a s tromi motormi!

Tesla v priestoroch vesmírnej agentúry SpaceX, predstavila dlhoočakávaný nový model, pickup Cybertruck. Obor má zaujať veľkosťou, bezpečnosťou, kale aj cenou.

ZDROJ | Tesla

Tesla Cybertruck má byť dokonalým karavanom

Tesla Cybertruck môže byť nielen pracovný nástroj, ale aj perfektné vozidlo na ťahanie karavanu. Ten ale nemôže byť bežný. YouTuber si nechal navrhnúť vlastný.

ZDROJ | MotorHomeMan

Polestar 2 od Volva bude konkurovať Tesle Model 3 už aj cenou

Automobilka Polestar zverejnila ceny očakávaného modelu Polestar 2 pre európske i svetové trhy. V mnohých prípadoch je lacnejšia, ako Tesla Model 3.

ZDROJ | Polestar

BUGATTI predstavilo svoj prvý elektromobil, stojí 30 000 eur

Bugatti ukázalo svoj prvý elektromobil s cenou len 30 000 eur, no z viacerých dôvodov nebude pre nás použiteľné. Nechýba mu ale Speed Key na odomknutie výkonu.

ZDROJ | Bugatti

Chcete mať zo svojho súčasného auta elektromobil? Stačí vám 5 000 €

Elektromobilita je trend, na ktorom sa dá súčasne dobre zarobiť. Najnovšie vznikol startup, ktorý za 5 000 € ponúka prerobenie vozidla na elektromobil.

ZDROJ | Transition-One

ŠKODA má svoj prvý elektromobil CITIGOe iV s dojazdom 265 km

ŠKODA oficiálne predstavila svoj prvý elektrický model. Nečakajte prekvapenie v podobe modelu z konceptu VISION, no ani model CITIGO iV nemusí byť na zahodenie.

ZDROJ | ŠKODA AUTO

 

 

Komentáre k článku