10 najočakávanejších hier pre rok 2020

ZDROJ | Cyberpunk

Rok 2020 sa pomaly rozbieha a s ním nás čakajú aj videoherné novinky. Aj tento rok bude bohatý na kvalitné herné tituly, ktorá nás zabavia vo virtuálnom svete.

Hry sú zoradené podľa poradia, v akom budú vychádzať. Tituly s neznámym dátumom vydania sú na konci. Pod každou hrou nájdete aj informácie o platformách, na aké bude hra dostupná.

Half-Life: Alyx

marec 2020 – PC, VR, Oculus Rift, HTC Vive

Tretieho dielu Half-Life sa nedočkáme asi nikdy, no malou útechou ostáva nový prírastok do Half-Life univerza v podobe titulu určeného pre virtuálnu realitu. Hlavnou postavou tentokrát bude Alyx, ženská hrdinka z druhého dielu kultovej série. Príbeh bude zasadený medzi prvým a druhým dielom.

Pozrite siNie len hráčov potešia pod stromčekom hry, máme 10 tipov na tie najlepšie

Watch Dogs Legion

6. marec 2020 – PC, Xbox One, PS4

Pokračovanie titulu z otvoreného sveta, v ktorom viete ovládať cez smartfón všetky technológie mesta. V najnovšej časti budete môcť hrať za viacero postáv a hra bude podporovať aj kooperáciu až pre štyroch hráčov. Nový diel sa bude odohrávať v pobrexitovskom Londýne, v ktorom vládu prebrali extrémisti.

Resident Evil 3 Remake

3. apríl 2020 – PC, Xbox One, PS4

Už dnes klasické zombie tituly Resident Evil dnešnej generácii hráčov nič nehovoria. Preto herné štúdio Capcom pracuje na remakoch. Tento rok sa v apríli dočkáme skvelej prerábky tretieho dielu Resident Evil. Pokiaľ obľubujete hororové survival akcie, táto hra bude pre vás.

Cyberpunk 2077

16. apríl 2020 – PC, Xbox One, PS4

Minulé desaťročie patrilo hre Zaklínač 3 od poľského štúdia CD Projekt Red. Toto isté štúdio momentálne dokončuje nový titul, tentokrát zo sci-fi prostredia budúcnosti. Uvidíme, či sa podarí zopakovať úspech Zaklínača. Opäť pôjde o akčné RPG z pohľadu tretej osoby a okrem singleplayeru, by sme sa mali časom dočkať aj hry pre viacerých hráčov.

Pozrite siNa aké hry sa môžeme tešiť v druhej polovici roku 2019?

The Last Of Us Part II

29. máj 2020 – PS4

Pre hráčov PlayStation 4 ide o najočakávanejšiu hru tohto roku. Pokračovanie fenomenálneho The Last of Us od štúdia Naughty Dog opäť prinesie realisticky spracovanú hrateľnosť, perfektný príbeh a kvalitne napísané postavy. Tešiť sa tiež môžeme na nádherné grafické spracovanie

Medal of Honor: Above and Beyond

2020 – PC, VR, Oculus Rift

Fanúšikovia Druhej svetovej vojny a virtuálnej reality si tento rok prídu na svoje. Dočkajú sa nového titulu z dnes už kultovej série Medal of Honor. Podľa prvého traileru sa okrem strielačky z prvej osoby, môžeme tešiť na vtipnú akciu vo VR prostredí vojnových lokalít. Presný dátum vydania zatiaľ oznámený nebol.

Assassin’s Creed: Ragnarok

2020 – PC, Xbox One, PS4

Po minuloročnej pauze v dlhoročnej sérii Assassin’s Creed, sa tento rok dočkáme ďalšej časti. Ako už názov napovedá, hra nás zavedie do populárneho prostredia severskej mytológie. Konkrétne lokality majú zahŕňať Škandináviu a Anglicko. Presný dátum vydania by mal byť oznámený v priebehu najbližších týždňov.

ZDROJ | Assassin’s Creed

Pozrite si3 hry, ktoré si s Huawei Nova 5T zahráte naplno

Forza Motorsport 8

2020 – PC, Xbox One, Xbox Series X

Pravdepodobne najlepší automobilový simulátor na trhu dostane tento rok už svoju 8. časť. Ako už býva zvykom, tešiť sa môžeme na fotorealistickú grafiku, nádherné prostredia a unikátny zážitok z rýchlosti. Hra by mala byť oficiálne priblížená v najbližších týždňoch a pôjde o jeden z prvých titulov, ktorý sa objaví na novom Xboxe.

ZDROJ | GamingBolt

Halo Infinite

2020 – Xbox One, PC, Xbox Series X

Najslávnejšia Xbox séria hier prinesie tento rok nové pokračovanie. V hlavnej úlohe sa opäť predstaví Master Chief a príbehovo bude hra zasadená do udalostí po Halo 5: Guardians. Nebude chýbať možnosť splitscreen hrania až pre štyroch hráčov. Hra by mala vyjsť koncom tohto roku aj pre novú generáciu Xboxu.

Ghost of Tsushima

2020 – PS4

Štúdio Sucker Punch už dlhší čas pracuje na svojej novej značke zasadenej do feudálneho Japonska. Tešiť sa môžeme na originálnu hrateľnosť, katany a poriadnu porciu japonskej kultúry plnú samurajov a krvavých bojov. Hra sa inšpirovala skutočnými udalosťami.

Komentáre k článku