10 najčítanejších článkov o elektrobicykloch a kolobežkách v roku 2019

ZDROJ | Bianchi

Dnešný deň je na Techbox.sk o tom ako poctivo ste čítali naše články. Bavili vás aj elektrobicykle a kolobežky. Toto je 10 najčítanejších článkov o dopravných prostriedkoch „poslednej míle“ za rok 2019.

Stále silnejúca popularita elektrických dopravných prostriedkov nie je len o autách. Elektromotory dostávajú tiež autobusy, lietadlá, ale aj bicykle a extrémne populárne kolobežky. Preto sme sa pozreli na 10. najčítanejších článkov o elektrobicykloch a kolobežkách na TECHBOXe za rok 2019.

10. Bianchi E-SUV – sen každého milovníka elektrobicyklov

ZDROJ | Bianchi

Značka Bianchi ponúka tri modely – E-SUV Racer, E-SUV Rally a E-SUV Adventure. Všetky tri bicykle ponúkajú rám z uhlíkových vláken. Z technológií nechýbajú integrované LED svetlá, blatníky a výkonná 720 Wh batéria, ktorá je zabudovaná v ráme bicykla podobne ako pri väčšine moderných elektrobicykloch.

9. Haibike XDURO Nduro 6.0 2019 – tank medzi elektrobicyklami

Haibike XDURO Nduro 6.0 2019 je ideálnym elektrobicyklom pre tých, ktorým v žilách koluje adrenalín a zároveň majú radi nové technológie, pričom im neprekáža zaplatiť si za skutočne prémiovú kvalitu a komponenty.

8. LMX 64H – elektrický bicykel s maximálnou rýchlosťou 45 kilometrov za hodinu

ZDROJ | LMX Bikes

Bicykel od firmy LMX je určený aj na rýchlu jazdu a umožní vám predbiehať autá. Svedčí o tom 2,5 kW elektrický motor a 200 Nm krútiaci moment. Hlavným znakom je možnosť výberu, či chcete jazdiť na bicykli alebo na motorke. Znamená to, že bicyklu samozrejme nechýba pedálový asistent, no má tiež ručný plyn, ktorý vám pomôže pri teréne, v ktorom by vám pedále nepomohli.

7. Podľa najnovšej štúdie medzi bežným bicyklom a elektrobicyklom nie je rozdiel

Mnohí ľudia kritizujú elektrobicykle za to, že nahrádzajú klasické namáhavé šliapanie do pedálov pomocným pohonom. Podľa najnovšej štúdie však rozdiel v záťaži na bežnom bicykli a elektrobicykli je minimálny.

6. Xiaomi má nový elektrický bicykel, ktorý cenou poráža konkurenciu

ZDROJ | Xiaomi

Bicykel ponúka štýlový dizajn, maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu a dojazd 40 kilometrov. Takýto krátky dojazd síce neosloví, no na presúvanie po meste na kratšie vzdialenosti postačí. Samotné nabíjanie bicyklu by malo trvať tri hodiny.

5. Najkrajšie elektrické bicykle má Harley Davidson

ZDROJ | Harley Davidson

Harley Davidson ukázal tri dizajny elektrických bicyklov, ktoré sa líšia v drobných detailoch. Všetky tri bicykle majú batériu zabudovanú v ráme. Bližšie detaily o dojazde, systémoch a hlavne cene zatiaľ oznámené neboli.

4. Greyp G5 – elektrický bicykel s dojazdom 100 kilometrov

ZDROJ | Greyp

Odpružený bicykel od chorvátskej firmy bol predstavený na výstave Eurobike v Nemecku. Mimochodom značka Greyp je sesterskou firmou spoločnosti Rimac, ktorá sa venuje elektrickým autám. Bicykel Greyp G5 disponuje 700 Wh batériou, čo by malo stačiť na 100-kilometrový dojazd. Otázne je, s akou mierou asistencie.

3. eROCKIT – bicykel s výkonom motorky z Nemecka

ZDROJ | eROCKIT

Na prvý pohľad motorka, na druhý bicykel. Rozdiel je samozrejme v pedáloch. Stačí trochu fyzickej snahy a eROCKIT dosiahne maximálnu rýchlosť 80 kilometrov za hodinu. Motor má výkon 16 kW, aj preto sme písali o porovnaní s motorkou. Kým bežný elektrobicykel váži približne 20 kilogramov, motorka eROCKIT má o 100 kilogramov väčšiu hmotnosť.

2. Moto Parilla – elektrický bicykel do ťažkého terénu za šialenú cenu

ZDROJ | Moto Parilla

Bicykel je vyrobený z uhlíkových vláken v kombinácii s hliníkovým rámom. Ponúka obojstranné odpruženie a tiež veľké terénne kolesá Maxxis 4,8″ určené na takmer akýkoľvek povrch. Na výber sú motory od 250 W po 750 W.

1. Mantis – s touto kolobežkou budete predbiehať aj autá

ZDROJ | Fluid Free Ride

Mantis po dizajnovej stránke pripomína bežnú elektrickú kolobežku, rozdiel je v motore, ktorý sľubuje maximálnu rýchlosť až 64 kilometrov za hodinu. Bežné elektrické kolobežky majú rýchlosť obmedzenú na 25 km/h.

Komentáre k článku