10 gadgetov, s ktorými si prerobíte bývanie na inteligentnú domácnosť

ZDROJ | Philips

Keďže väčšinu nášho času trávime posledný rok doma, menia sa aj naše pracovné či voľnočasové návyky. Výrazným pomocníkom sú smart home produkty, ktoré vedia zjednodušiť život, ušetriť čas, ale aj peniaze. My sme vybrali 10 takých, ktoré budete mať chuť používať.

Už dávno nežijeme v dobe, kedy smart spotrebiče spočívali iba vo vlastníctve smart TV či smartfónu. Inteligentné spotrebiče môžu byť dnes akékoľvek od bielej až po čiernu techniku. Preto vám prinášame výber desiatich gadgetov, ktorých kúpou pretvoríte vašu domácnosť na inteligentné centrum ovládané z pohodlia smartfónu. Áno, z toho, ktorý máte stále so sebou.

Aqara Smart Starter Kit

219,00 € 

Pokiaľ chcete s inteligentnou domácnosťou začať od základu, no neviete, čo si kúpiť ako prvé, potom je tu tento šikovný štartovací balíček Aqara Smart Starter Kit, ktorý za výbornú cenu ponúkne všetko potrebné. Sada obsahuje inteligentnú zásuvku, LED žiarovku, senzory, ovládač či Hub, ktorý slúži ako riadiace centrum.

ZDROJ | Aqara

Výhodou je, že jednotlivé zariadenia využívajú interný Zigbee protokol, ktorý funguje nezávisle od domácej Wi-Fi siete, takže ovládanie spotrebičov nenaruší výpadok.

ZDROJ | Aqara

EZVIZ Husky Air C3W

62,90 € 

Bezpečnostné kamery nemusia stáť stovky €. Kvalitu nájdete aj pri tejto šikovnej vonkajšej kamere Ezviz Husky Air C3W, ktorá podporuje natáčanie vo vysokom Full HD rozlíšení vrátane podpory nočného videnia do 30 metrov. Nechýba zvukový a svetelný alarm či ochrana proti vode.

ZDROJ | Eviz

Za priam až smiešnu cenu tesne nad 50 eur máte dokonca na výber, či uložený záznam uchováte na microSD karte alebo či sa uloží priamo na cloudové úložisko. Podobe ako pri iných smart spotrebičoch, aj tu platí, že si viete kameru prepojiť a ovládať cez smartfón.

ZDROJ | Eviz

Google Nest Mini

44,90 € 

Keď inteligentný reproduktor, tak ideálne ten od Google. Google Nest Mini nielenže dobre vyzerá, ale spĺňa všetky potreby, ktoré od smart reproduktora očakávate.

ZDROJ | Ben Kolde

Okrem silných basov, ponúka Google Nest Mini kompletné hlasové ovládanie vašej domácnosti, integráciu hudobných služieb ako Spotify či možnosť opýtať sa na čokoľvek, čo vás zaujíma. Google vám okamžite odpovie s využitím masívneho vyhľadávača. Ak ste novinku ešte nevyskúšali, je najvyšší čas. Nest Mini sa naozaj vydaril.

ZDROJ | Google

Netatmo Urban

169,00 € 

Sledovanie počasia, aktuálnej teploty, vlhkosti či znečistenie ovzdušia a to všetko z pohodlia smartfónu či tabletu vám zabezpečí táto dizajnová meteorologická stanica Netatmo Urban.

ZDROJ | netatmo

Súčasťou balenia sú špeciálne čidlá, ktoré si umiestnite do interiéru aj exteriéru a na základe ich meraní tak získate napríklad aj presnú predpoveď počasia na najbližší týždeň. Bezplatnú aplikáciu, ktorá vám všetky hodnoty ukáže, si môžete stiahnuť do smartfónu aj tabletu.

ZDROJ | Netatmo

Netatmo NTH01-EN-EU

179,00 € 

K inteligentnej meteo stanici nemôže chýbať smart termostat. Ten od Netatmo ponúka ovládanie teploty domácnosti pomocou smartfónu, tabletu či dokonca počítača a to nech sa nachádzate kdekoľvek. Môžete si tak predkúriť domácnosť na určenú teplotu a po príchode domov sa už o nič nestaráte.

Termostat je kompatibilný s elektrickými aj plynovými kotlami a nechýba podpora pre Apple Home Kit, takže môžete termostat ovládať aj hlasom.

Philips Hue White Ambiance 8.5W E27 Starter kit

129,95 € 

Na trhu neexistuje väčší priekopník v oblasti smart svietidiel ako Philips, ktorý v rámci svojej série Hue ponúka celú radu inteligentných svetelných riešení. Na výber je množstvo žiaroviek, lustrov a inteligentných svietidiel, ale jeden štartovací balíček vyniká.

ZDROJ | Philips

Štartovací balíček Philips Hue White Ambiance 8.5W E27 Starter kit totiž pozostáva z 3 LED žiaroviek Philips Hue White Ambiance, magnetického ovládača a zariadenia Hue Bridge, ktorý umožňuje prepájať ďalšie svietidlá od Philipsu. Samozrejmosťou je podpora ovládania cez smartfón či hlasové ovládanie. Keď raz začnete, verte nám, že inteligentné osvetlenie budete radi používať v celej domácnosti.

ZDROJ | Philips

PolyControl Danalock V3

195,00 € 

Zabudnuté kľúče by nemali predstavovať problém, aby ste sa dostali do domu. Riešením je inteligentný zámok PolyControl Danalock V3, ktorý viete otvoriť jednoducho pomocou smartfónu.

ZDROJ | Danalock

Veľkým plusom je možnosť vzdialeného otvárania cez Bluetooth, Wi-Fi alebo cez diaľkové ovládanie. Montáž je možná na takmer akékoľvek moderné dvere, Jedinou podmienkou je dokúpenie cylindrickej vložky.

ZDROJ | Danalock

Tregren T3 Kitchen Garden

90,00 € 

Vypestovať si vlastné domáce bylinky v byte či dome je snom každého, kto rád varí. V rôznych podmienkach slovenských kuchýň to však môže byť náročné. Existuje však inteligentné riešenie v podobe kvetináča Tregren T3 Kitchen Garden, ktorý slúži ako plne automatizovaná kuchynská záhradka, v ktorej si môžete pestovať bylinky celoročne.

ZDROJ | Tregren

Kvetináč zaručuje až 3x rýchlejší rast rastlín, ktorý si navyše môžete ovládať cez aplikáciu Gardener. Dobré, že? Tušili ste vôbec, že aj kvetináče môžu byť smart?

ZDROJ | Tregren

VOCOlinc Smart VP3

44,90 € 

Základom inteligentnej domácnosti sú aj inteligentné zásuvky. VOCOlinc ponúka výhodné dvojbalenie zásuviek, ktoré vám budú monitorovať spotrebovanú energiu.

ZDROJ | Vocolinc

Rozhranie je napojené na mobilnú aplikáciu, cez ktorú si môžete na diaľku ovládať jednotlivé spotrebiče. Výhodou je zabudovaná ochrana proti preťaženiu či možnosť napojenia na lokálnu Wi-Fi sieť. Zásuvka je navyše kompatibilná s inteligentnou domácnosťou Apple HomeKit. Kľudne na diaľku vypnete svetlo v detskej bez toho, aby ste zobudili deti. A takú žehličku, tú budete mať absolútne pod kontrolou aj na diaľku.

ZDROJ | Vocolinc

Yamaha MCR-N470

479,00 € 

Dokonaním perfektnej smart domácnosti je tento výborný audio systém MCR-N470 od renomovanej značky Yamaha. Systém ponúka špičkový zvuk, ktorý môžete pomocou technológie MusicCast počúvať v ktorejkoľvek miestnosti domu. Stačí mať podporovaný reproduktor a hudbu si viete preniesť jednoducho jedným klikom cez smartfón.

ZDROJ | Yamaha

Keďže má audio systém aj CD prehrávač, USB port či podporu pre streamovacie služby, máte bohatú ponuku zdrojovej hudby určenú pre mladých aj starých.

Vybrali ste si? Veríme, že sme vás inšpirovali.

Tipy sme pripravili v spolupráci s partnerom NAY.

Komentáre k článku